Czytam sobie. Szkoła na Dobrej. Poziom 3

Okładka książki Czytam sobie. Szkoła na Dobrej. Poziom 3 Joanna Olech
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Czytam sobie. Szkoła na Dobrej. Poziom 3
Joanna Olech Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Czytam sobie literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czytam sobie
HarperCollins
2021-09-01
2021-09-01

Ach, gdyby wszystkie szkoły były takie, jak szkoła na Dobrej. Trzy krótkie teksty, sceny z życia uczniów i nauczycieli. Pewnego dnia w szkole pojawia się Tymon. Wychowawczyni, „Peppa”, robi wszystko, by chłopiec dobrze poczuł się w nowym miejscu i środowisku. Gdy dzwonek dzwoni na przerwę, Tymon krzyczy z przerażenia. Okazuje się, że chłopiec cierpi na mizofonię. Mądra nauczycielka postanawia rozwiązać problem. W szkole uczniowie słyszą od tej pory świergotu ptaków, a w klasie krzesła mają specjalne „bamboszki”. Innego dnia kuriera witają wszyscy w piżamach. Pani Woźna, sekretarka, nauczyciele i uczniowie. Okazuje się, że obchodzony jest właśnie Dzień Obiboka. Ten, kto jest nieprzebrany, jest pytany z różnych przedmiotów. Tymczasem Tymon wraz z koleżanką zapoznaje uczniów z klasy w pewnym zwierzątkiem. Jest nim szczur, który ma też kryjówkę u Tymona w kieszeni. To doskonała okazja, by dowiedzieć się coś nie coś o tym ssaku, który żyje dosłownie wszędzie na planecie Ziemi. Kolejna część”Czytam sobie” poziom trzeci to teksty dla połykaczy stron. 2500 do 2800 wyrazów w tekście, z wszystkimi głoskami, dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami. Na końcu alfabetyczny słownik trudnych wyrazów, naklejki tematyczne i dyplom sukcesu.

Wartościowa pozycja z bardzo poczytnej serii. Z humorem, ale i wyczuciem przybliża pojęcie mizofonii i pokazuje, jak może zmienić szkołę, czy środowisko lokalne, zachęcając do aktywności i uświadamiając.

• Czytam sobie 2022
  • Pod naszym patronatem