Lola i ptaki. Czytam sobie. Poziom 3

Okładka książki Lola i ptaki. Czytam sobie. Poziom 3
Wioletta GrzegorzewskaJoanna Rusinek Wydawnictwo: Harperkids Seria: Czytam sobie literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czytam sobie
Harperkids
2021-03-10
2021-03-10

Okładka książki Poetki na czasy zarazy Anna Adamowicz, Sara Akram, Bárbary Elizabeth Alí, Lauren K. Alleyne, Zofia Bałdyga, Justyna Bargielska, Sanja Bavić, Kristin Berget, Anna Błasiak, Malika Booker, Julia Cimafiejewa, Anna Dwojnych, Dominika Dymińska, Marta Eloy Cichocka, Julia Fiedorczuk, Salena Godden, Wioletta Grzegorzewska, Noor Hindi, Urszula Honek, Agata Jabłońska, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Lubow Jakymczuk, Kamila Janiak, Maria Jastrzębska, Aneta Kamińska, Joanna Kessler, Barbara Klicka, Emilia Konwerska, Aldona Kopkiewicz, Justyna Kulikowska, Małgorzata Lebda, Joanna Lech, Zoe Leonard, Ida Linde, Natalia Malek, Nina Manel, Krystyna Miłobędzka, Joanna Mueller, Kira Pietrek, Jolanta Prochowicz, Bianka Rolando, Marta Ewa Romaneczko, Olive Senior, Renata Senktas, Patrycja Sikora, Maja Staśko, Julie Stn-Knudsen, Sara Szamot, Yvonne Weekes, Iryna Wikryrczak, Bartosz Wójcik, Rudka Zydel
Ocena 8,5
Poetki na czas... Anna Adamowicz, Sar...
Okładka książki O psach Michał Cichy, Wioletta Grzegorzewska, Weronika Murek, Patrycja Pustkowiak, Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga
Ocena 5,7
O psach Michał Cichy, Wiole...

1973

Seria "Czytam sobie" jest bardzo pomocna. To trzypoziomowy program wspierający w nauce czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Poziom 3 obejmuje dłuższe i bardziej złożone zdania, 2500-2800 słów w tekście, wszystkie głoski języka, ponadto alfabetyczny słownik trudniejszych wyrazów.

Cykl "Czytam sobie" ma naprawdę ma spory potencjał edukacyjno-motywacyjny:

• bardzo duża, wygodna czcionka,
• wesołe, lubiane przez dzieci, gratyfikujące naklejki,
• liczne ilustracje uzupełniają tekst, pomagają utrwalić słownictwo,
• numeracja stron pozwala śledzić postępy w czytaniu, jednocześnie wspomagając zdolności matematyczne.

Ta pozycja mnie nie zachwyciła.
Dlatego zżymam się widząc na tylnej okładki bałwochwalcze, nie poparte rzeczywistością zdanie: "Czytam sobie" to wybitni polscy autorzy i ilustratorzy.
Bez przesady. Do Tuwima, Brzechwy, Porazińskiej czy Wawiłow to większości autorom brakuje... jakichś miliona lat świetlnych 😬

Cykl "Czytam sobie" ma naprawdę ma spory potencjał edukacyjno-motywacyjny:

• bardzo duża,...

Lola mieszka na wsi. Pewnej wiosny dziadek dziewczynki martwi się, że gawrony wydziobią całe ziarno z dopiero co zaoranego pola. Ze starej bluzki mamy, spodni od piżamy kapelusza dziadek robi więc kukłę, stracha na wróble. Lola i inne dzieci stwierdzają, że to raczej dziewczynka i dlatego nazywają ją Galotką. Na swój sposób zaprzyjaźniają się ze straszką, przynoszą jej różne dary w postaci koralików i kwiatów, z których następnie Lola robi dla Galotki widoczki. I tak jest przez kilka miesięcy. Dzieci cieszą się z towarzystwa Galotki, która jest wesołym kompanem dzieciństwa. Pewnego dnia Galotka znika. Lola znajduje w śniegu guzik od garderoby straszki. Dziewczynka wkrótce odkrywa, że dzięki temu guzikowi może rozumieć mowę ptaków. Co mówiła kaczka przy piecu, co sikorka na drzewie, czy uda się odnaleźć Galotkę?
Trójka (3) w ramach serii „Czytam sobie” przeznaczona jest dla czytelnika, który już zdecydowanie lepiej radzi sobie w literkowym świecie. To lektura dla „połykaczy stron”. W tekście znajduje się 2500-2800 wyrazów, użyte są wszystkie głoski, zdania są zdecydowanie dłuższe i bardziej złożone, na końcu znajduje się słownik trudnych wyrazów: np. faworki, Janosik, kotylion, pląs, samuraj. Tradycyjnie na końcu książki tematyczne naklejki oraz dyplom sukcesu. Na okładce trzy pytania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki Lola i ptaki. Czytam sobie. Poziom 3