Obca kobieta

literatura polska

Wyróżniona opinia i

Obca kobieta

przeczytanych książek 1657 napisanych opinii 1657

Obca Kobieta a jednak Ktoś bliski sercu. Obca Kobieta a jednak Mama. Piękna książka o uczuciach, rozstaniu i bliskiej więzi. Nie obyło się bez wzruszeń i silnych emocji. Polecam z całego serca tą i inne książki Magdaleny Majcher

Spoko choc główna bohaterka to trochę taka ciepła klucha.

Spoko choc główna bohaterka to trochę taka ciepła klucha.

Najsłabsza spośród przeczytanych przeze mnie książek autorki. Autorka przedstawia problem walki o kontakty z dzieckiem, ale robi to w sposób ckliwy, naiwny oraz z wyraźnie określonym światopoglądem (aborcja to najgorsze co może spotkać kobietę - oczywiście ustami głównej bohaterki). Główna bohaterka irytuje i jest mało wiarygodna. Prawie 40-letnia wykształcona kobieta nie umie zadbać o swoje podstawowe interesy i całe swoje dorosłe życie przeżywa zabieg usunięcia przypadkowej ciąży. Nie umie też zawalczyć sama o kontakty z dzieckiem, musi być prowadzona za rączkę przez matkę, która ją zagrzewa do walki. Fabuła podobna do słynnych Harlequinów, choć nie ma happy endu.

Książka pełna emocji, chwytająca za serce. Weronika mieszka ze swoim partnerem Hubertem i wychowuje od małości jego córkę Oliwię. Otacza ją matczyną miłością. Pewnego dnia Hubert postanawia zakończyć związek z Weroniką i zabrania jej kontaktu z córką. Weronika kocha Oliwię , dla Oliwii jest matką nie macochą . Postanawia walczyć o dziewczynkę . Reszta w książce. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę przeczytałam jednym tchem. Zostanie na długo w mojej pamięci....

Książkę przeczytałam jednym tchem. Zostanie na długo w mojej pamięci....

Wszystkiego najlepszego kobietki!

Weronika ma pewien mroczny sekret, który zdeterminował całe jej życie. Pod maską spokojnej bibliotekarki ukrywa błędy i grzechy młodości. Nie planowała dzieci. Uważała, że nie nadaje się na matkę, ale los zdecydował za nią, stawiając na jej drodze Huberta i jego córkę Oliwię.

Dziesięć lat później Hubert odchodzi. Weronika z dnia na dzień staje się dla Oliwii tym, kim właściwie zawsze była – obcą kobietą. A może jednak nie? Może nie trzeba urodzić, żeby zostać matką?

Szczerze mówiąc, chyba pierwszy raz czytałam książkę z tego typu tematyką i uświadomiłam sobie, jak ważna jest to sprawa. Wzbudziła we mnie dużo emocji i sprowokowała do zadania sobie wielu pytań: Czy miałabym tyle siły Weronika? Jak bym postąpiła na jej miejscu?

Fabuła prowadzona jest dwutorowo, dzięki czemu mamy cały obraz na sytuację. Dodatkowo moc zdarzeń i przystępny język sprawiają, że nie można się oderwać od książki.

Polecam Wam serdecznie!

Wszystkiego najlepszego kobietki!

Dziesięć lat później Hubert odchodzi. Weronika z dnia na dzień...

Bardzo duzo emocji mi zafundowała autorka, za co dziękuję.

Bardzo duzo emocji mi zafundowała autorka, za co dziękuję.

Więzy krwi czy "rodzina z wyboru" Życie często stawia nas przed różnymi decyzjami, które z góry zaznaczam, do łatwych nie należą, nigdy nie wiemy, jak nasze losy się potoczą, kto okaże się warty zaufania, na kim będziemy mogli polegać, czy te rodzinne więzy będą na tyle trwałe, że zawsze będziemy mogli się na nich opierać. Czasami okazuje się, że ci zupełnie obcy nam ludzie, więcej dla nas znaczą, bo akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy, chcą tylko naszego dobra, a w trudnych chwilach zawsze możemy na nich liczyć, bo są z nami na dobre i na złe.
Książka Pani Magdaleny Majcher porusza temat, w którym obca kobieta staje się matką dla małej dziewczynki. Weronika, główna bohaterka wchodzi w związek z mężczyzną, który już ma dziecko, małą Oliwię. Między kobietą a dzieckiem powstaje szczególna więź, mimo że są dla siebie obcymi osobami, to Weronika otacza ją troską, ciepłem, dobrocią, wychowuje jak własne dziecko i jest dla dziewczynki całym światem. Po 9 latach związek niestety się rozpada, a ojciec dziewczynki stawia warunki i zabrania Oliwii kontaktu z byłą partnerką. Dziecko traci grunt pod nogami, jest zrozpaczone, nie radzi sobie z zaistniałą sytuacją i zaczynają się problemy. Weronika próbuje najpierw polubownie załatwić sprawę kontaktu z dziewczynką, niestety Hubert jest nieugięty, więc zaczyna się batalia sądowa o opiekę i kontakty z dziewczynką, dla której nie jest biologiczną mamą.
Autorka chce nam tą historią pokazać, że nie zawsze więzy krwi są najważniejsze, że dobro dziecka powinno być przedkładane nade wszystko, że nasz egoizm czy wygoda nie powinna zagrażać poczuciu bezpieczeństwa naszych podopiecznych. Wiele związków się rozpada, ale dzieci nigdy nie powinny być kartą przetargową, czy ofiarami naszych decyzji.
"Obca kobieta" to książka, w której nie brakuje emocji, pokazania, że świat nie jest czarno biały, że pewne sprawy wchodząc w związki, w których są dzieci, warto zawczasu uregulować, a w obecnych czasach, kiedy rodzin patchworkowych jest tak wiele, wręcz należy o tym pamiętać.

Dobra i fajnie czytająca się książka z pozytywnym przesłaniem . Prowadzona dwutorowo z czasem akcji . Dla mnie to udana odskocznia od thrillerów . Polecam .

Wyciskacz łez na maxa! Piękna powieść🥹

Wyciskacz łez na maxa! Piękna powieść🥹