She's With Me. Razem wbrew światu #1

Okładka książki She's With Me. Razem wbrew światu #1 Jessica Cunsolo
Okładka książki She's With Me. Razem wbrew światu #1
Jessica Cunsolo Wydawnictwo: BeYa Cykl: Razem wbrew wszystkiemu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Razem wbrew wszystkiemu (tom 1)
She's With Me
BeYa
2021-11-10
2021-11-10
Krzysztof Sawka
wattpad YA young adult new adult NA

No już, no już! Spokój! Hej, kochani! Chcecie jechać na tę wycieczkę, czy nie? No właśnie! To zanim wybierzemy się w podróż do lat 2000 – muszę sprawdzić listę obecności, jasne? No. Super, że się rozumiemy. To tak…
✅ Dziewczyna, która świeżo co przeprowadziła się do innego miasta a już jest na językach całej szkoły? O, Amelia! Super, ze jesteś!
✅ Szkolny przystojniak, który pod maską badboya, skrywa tragiczną historię? Aiden! Do ciebie mówię, zajmij w końcu miejsce!
✅ Szkolna #dramaqueen, która chce przeszkodzić głównej bohaterce? Tak… mieliśmy nadzieję, no nic. Zajmij proszę miejsce.
Hej, klaso! Czy mam zawołać Panią Bożenkę [czyt. @zetkacper], żebyście w końcu byli cicho? No. Dziękuję.
Kontynuując sprawdzanie listy…
✅ super przystojni ch… tajemnice… pierwsze miło…

Ta książka przyniosła mi na myśl scenerię osadzoną w latach 2000. Cały ten klimat szkolnego życia, rywalizacji i hierarchii. Czułam się, jakbym oglądała jakiś popularny film z tamtego okresu.
Od pierwszych stron wiedziałam już, czego się spodziewać. Główna bohaterka zaledwie postawiła stopę w nowym miejscu, a już wkręciła się w grupę najpopularniejszych nastolatków, do której należała władza w owej szkole.
Nie zabrakło przewidywalnych scen, ale hej! Było też kilka niespodziewanych! Chociaż odniosłam wrażenie, że pojawiły się tam troszkę na siłę.

Wśród poruszonych wątków, oprócz tych oczywistych jak szkoła i wszystko co z nią związane, znajdziemy m.in. bójki (przemoc),alkoholizm, prześladowanie, wyścigi samochodowe, problemy okresu dojrzewania itd.

Postać głównej bohaterki miała potencjał, ale gdzieś w trakcie czytania go zgubiła. Czasami rzuciła jakimś chwytliwym tekstem, ale poza tym jej postać nic za sobą nie niosła…
Zresztą… jak cała ta książka.

Była przyjemna, momentami głupkowata, zabawna. Przede wszystkim lekka. Czytało się ją przyjemnie i szybko.
Idealna na gorszy dzień, czas czy życie.

Końcówka. Cóż.
„ciąg dalszy nastąpi” – zdecydowanie była jak nokia w serce… 💔

✅ Szkolny przystojniak, który...

Na samym początku myślałam, że odłożę książkę i nigdy do niej nie wrócę, lecz czym dalej zagłębiałam się w historię tym bardziej się wciągnęłam i byłam zachwycona, a Noah to chyba jedna z lepszych postaci. Mam nadzieję, że drugi tom zawita w Polsce szybko.

Fabuła tej książki to jedna wielka pochylnia w dół... Po naprawdę dobrze zapowiadającym się wstępie, docieramy do przerysowanego, przesłodzonego romansidła dla nastolatków i nie zrozumie mnie źle - uwielbiam ten gatunek książek! Niestety, mam już dosyć głównych bohaterek: wybitnie pięknych, popularnych (mimo tego, że dopiero się gdzieś pojawiły),które pakują się ciągle w wy totalnie niemożliwe operesje i są z nich wyciągane przez ekhem "księcia".

O mój Boże, włączyłam to z myślą, że będzie to kolejna leciutka młodzieżówka, a zaskoczyła mnie na maksa! Wciągnęłam się i przepadłam na kilka godzin i dokładnie tego potrzebowałam. Jest akcja, są tajemnice, jest pyskata bohaterka. Ale to zakończenie? Halo, tak się nie kończy książek i ja się pytam gdzie jest drugi tom, bo potrzebuję go na już i muszę wiedzieć, co będzie dalej! 🤩

Przedstawiona historia wydaje mi się trochę przerysowana w każdym detalu i niezbyt ciekawa stylistycznie. Oczywiście znowu główna bohaterka Amelia bez problemu skupia na sobie uwagę najprzystojniejszych i najfajniejszych chłopaków,a także nawiązuje relacje z ich koleżankami,dziewczynami. Trochę już mnie to męczy w książkach,tym bardziej,że cały czas jest mówione,że Amelia ma na siebie nie zwracać uwagi,a robi to cały czas. Tak samo przeszkadzało mi widmo tajemnicy dziewczyny,dobry pomysł z tym pudełkiem i fragmentami gazet,ale tak często wspominano,że musi uważać,że brakowało mi logicznego wytłumaczenia. Ogólnie Amelia trochę mnie denerwowała i nie polubiłam jej. Tak samo z Noahem i Masonem,którzy mieli sprawiać wrażenie zabawnych,ale po paru tekstach, stwierdziłam,że są płytcy,jakby nie mieli jako postać nic innego do zaprezentowania, ich humor jest właśnie wyolbrzymiony. Przerysowany jest też konflikt z dziewczyną, która uważała się za dziewczynę Aidena czy konflikty między szkołami,które mają rangę mafijną. Aiden to jednak jedyny bohater,którego polubiłam. Jest wykreowany na ideał,ale i on ma problemy i swoje tajemnice,które wg mnie są lepiej podane niż historia Amelii i wypadku,w którym zginął jej ojciec i dziewczynka,przez której śmierć rozpoczął się horror. Duże znaczenie ma to,że Aiden z troską myśli o swoich braciach i ze zrozumieniem wspomina matkę,podczas gdy Amelia została przedstawiona jako lekkomyślna,a nie odważna, dziewczyna łatwo pakująca się w kłopoty. Zakończenie wbija w fotel,ale znowu tak naprawdę rozwija się historia Aidena,a nie tajemnice Amelii,dlatego mimo wszystko chciałabym sięgnąć po kontynuację.

Podchodzicie do książek z wattpada?
Autor: Jessica Cunsolo
Tytuł: She's With Me. Razem wbrew światu #1
Wydawnictwo: BeYa

Bałam się z podejściem do niej. Nie wiedziałam co może na mnie czekać, lecz dałam jej szansę. Pozycja od samego początku sprawia wrażenie świetnej. Nie miałam problemu z odnalezieniem się w niej. Sprawiła mi ona mnóstwo radości, ale też smutku. Jestem przekonana, ze wam również zapewni mnóstwo uczuć! Główna bohaterka bardzo mi się podobała. Została wykreowana na taką waleczną, a jednak bardzo odważną dziewczyną. Niestety jej przeszłość nie da o sobie zapomnieć, a my będziemy się musieli razem z nią zmierzyć z tym. Bardzo jej współczułam pewnych rzecz, ale jakich to już musicie się dowiedzieć sami. Nie mogę nic powiedzieć, ponieważ nie chce za dużo zdradzać. Jest to przyjemna książka, która umieli wam czas. Czytałam ją przez kilka dni, a to dlatego, że nie miałam czasu. Myślę, że wam może to zająć z jeden dzień, jeżeli się wciągniecie. Cała historia nie leci za szybko, co bardzo lubię. W pewnym momentach siedziałam jak na szpilkach, bo nie wiedziałam co mnie będzie za moment czekało. Powiem wam tez, że jestem zła na zakończenie. No w takim momencie zakończyć książkę?! Potrzebuję drugiego tomu i to na już. Koniecznie do niej zajrzyjcie, jeżeli jesteście nią zainteresowani. Ocena 8/10

Podchodzicie do książek z wattpada?
Autor: Jessica Cunsolo
Tytuł: She's With Me. Razem wbrew światu #1
Wydawnictwo: BeYa

ja chce 2 część! teraz!

ja chce 2 część! teraz!

Sama bohaterka jest kopalnią pytań. I to jest już super wątek, a wpleść do niego jeszcze wątek miłość. Arcydzieło gwarantowane! Czekam na drugą część.

Dla mnie książka świetna. Tyle zwrotów akcji, wątek romantyczny. Nie miałam zastoju przy tym. Szybko się czyta.

Słabo napisana, stereotypowa do tego stopnia, że aż nieprzyjemna. Historia pisana na kolanie, zbyt szybko rozgrywana (gdzie się spieszymy? Skoro to #1 tom?),bardzo sztuczna akcja. Nie polecam lektury, szkoda czasu.

• Romans
  • Storytel
  • Young adult
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • ▪ Inne

Dodaj cytat z książki She's With Me. Razem wbrew światu #1