Nasze własne niebo

Marianna Góralska Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2021-08-16
2021-08-16
miłość uczucie emocje wspomnienia wybaczenie tęsknota samotność

🍀 RECENZJA 🍀

Tytuł: "Nasze własne niebo"
Autor: Marianna Góralska

To historia przede wszystkim o miłości, budowaniu relacji i drugiej szansie. To także opowieść o wybaczaniu, smakach i wspomnieniach z dzieciństwa. Dużo w niej nostalgii, tęsknoty, wzruszeń, dobrych i złych emocji, oraz różnych odcieniach życia.

Magda stara się o staż w redakcji. Na rozmowie kwalifikacyjnej poznaje Rafała , który okazuje się być jej przyszłym szefem. Od samego początku zaczyna między nimi iskrzyć. Oboje nie mogą oderwać od siebie oczu. Magda boi się zaangażować w związek z Rafałem gdyż w przeszłości została mocno zraniona, ale również dlatego że to jej szef i bała się konsekwencji z tego powodu. Rafał również dużo ryzykował. Ale uczucie jakim się darzą okazuje się silniejsze. Postanawiają w redakcji ogłosić swoje zaręczyny. Nie wszyscy są zadowoleni z tego powodu. Jedna z pracownic z zazdrości postanawia zemścić się na szefie. Podaje mu narkotyk do drinka i robi Rafałowi i sobie nagie zdjęcia i wysyła je Magdzie.
Magda z rozpaczy po tym co zrobił jej narzeczony wyjeżdża do babci na Mazury. Czy mu wybaczy?
Czy zapomni o tym co zrobił?
Dowiecie się tego gdy przeczytacie tą wspaniałą książkę ❤️. Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki ❤️ To była przepiękna historia 🥰

O miłości zawsze warto jest pisać, bo jest piękna i nadaje sens naszemu życiu. Bez niej jesteśmy jak puste naczynia. Każdy z nas przeżywa ją na swój sposób i to jest w niej najpiękniejsze. Dzięki niej czujemy się pełniejsi, jakbyśmy wreszcie odnaleźli sens swojego życia.
Miłość wymaga wiele poświęcenia,uwagi, że trzeba ją pielęgnować, dbać o nią, bo w codziennym życiu szybko powszednieje. Jednak gdy masz obok siebie właściwą osobę , czujesz się tak, jak być powinno, a piękno jest wszystkim,co nas otacza 🥰.

Polecam całym sercem ❤️

🍀 RECENZJA 🍀

Tytuł: "Nasze własne niebo"
Autor: Marianna Góralska

Magda stara się o staż w redakcji. Na rozmowie...

Bohaterami książki są Magda i Rafał. Ona rozpoczyna staż w jednej z redakcji w Warszawie. On-jej szef zarządza korporacją wspólnie z ojcem. Obydwoje mają za sobą nieudane związki. Ona nie potrafi zaufać drugiej osobie. On topi smutki w alkoholu,oraz szuka zapomnienia w nic nieznaczących randkach z przypadkowymi kobietami. Pomimo to uczucie spada na nich jak przysłowiowy grom. Niestety po dniach jak w przysłowiowej bajce muszą zmierzyć się z rzeczywistością. Związek,poprzez intrygę zaplanowaną przez znajomą Rafała- rozpada się. Magda nie chce słuchać wyjaśnień. Porzuca pracę w redakcji i wyjeżdża na mazurską wieś do domu ukochanej babci. Rafał chcąc zawalczyć o miłość ukochanej kobiety postanawia ją odnaleźć. Czy mu się to uda? Czy Magda da mu drugą szansę? Przeczytajcie koniecznie. „Nasze własne niebo” to piękna opowieść o miłości, zaufaniu bez którego ciężko zbudować związek. Okraszona pięknymi opisami mazurskiej przyrody,a babcina miłość i mądrość życiowa w tle, jak zawsze dodaje powieści uroku. Polecam gorąco ! Czyta się jednym tchem!

Ważną rolę w czytanej powieści zajmują relacje rodzinne i damsko – męskie. Czasami tak życie się układa, że mamy lepszy kontakt z dziadkami niż z rodzicami. I to właśnie dziadkowie pokazują nam co jest ważne w życiu i dają nam poczucie bezpieczeństwa. Taka właśnie była babcia Magdy. Bez zbędnych pytań przyjęła do siebie wnuczkę. Dała jej czas na uporanie się z własnymi problemami, ale też poświęciła swój czas by z nią rozmawiać. Właśnie, rozmawiać. A nie uprawiać monologów moralizatroskich i krytykować postępowanie dorosłej wnuczki. Jakże często zapominamy, że to druga osoba sama musi podjąć decyzję i na siłę staramy się uszczęśliwić ją własną wizją jej szczęścia. Niestety tak to nie działa. Babcia Ludmiła posiadła mądrość życiową, która sprawiała, że każdy czuł się dobrze w jej towarzystwie. Potrafiła słuchać i nie oceniać, dając tym samym słuchaczowi możliwość podjęcia własnej decyzji. Takiej babci życzę każdemu z was.
Polecam wam książkę “Nasze wspólne niebo”, gdy zapragniecie przeczytać historię dającą nadzieję na lepsze jutro. Jest to powieść o dawaniu sobie szansy, poszukiwaniu szczęścia i własnego miejsca na ziemi. I może wydawać się, że jest to bajka o współczesnym kopciuszku – on jest bogaty, ona jest stażystką, to kto powiedział, że uczucie nie może ich połączyć.
Książkę czyta się szybko dzięki lekkiemu stylowi pisarskiemu autorki. W dodatku na uwagę zasługuje czcionka przyjazna dla oka. Co w przypadku wielu osób mających kłopot ze wzrokiem czy czytających dużo, ma ogromne znaczenie.

Magda to młoda kobieta, która rozpoczyna staż w Gazecie Codziennej. Na rozmowie kwalifikacyjnej poznaje Rafała Podgórskiego- szefa. Ta dwójka od razu wpada sobie w oko. Zauroczenie jest na tyle silne, że miłość wprost ,,wisi w powietrzu”.
Na początku Magda obawia się o swoją pracę w związku z potencjalnym romansem ze swoim szefem. Postanawia więc dać sobie czas; co bardzo irytuje Rafała. Postanawia on wzbudzić w kobiecie zazdrość. Niestety w późniejszym czasie będzie on musiał się liczyć z konsekwencjami swojego zachowania.
Czy pierwsze zauroczenie przerodzi się w coś więcej?
,, Czasem nie potrzebujemy słów, tylko ciszy i uderzeń serca. Wsłuchaj się w nie, a poznasz moją odpowiedź”.
Przypadkowe spotkanie nad morzem🏖, będzie obfite w wiele emocji i wyzwań. Będzie także nowym początkiem. Jednak jak to w życiu bywa kłamstwo w związku nie wróży niczego dobrego. A jego konsekwencje będą bardzo bolesne.
,,Nasze własne niebo” to powieść idealna na letnie wieczory. Miłość od pierwszego wejrzenia, rozterki, kłamstwa, tajemnice dają czytelnikowi pełną gamę różnorodnych emocji. Marianna Góralska poprzez karty swojej powieści pokazuje czytelnikowi, że warto walczyć o miłość i swoje marzenia, a także, że dobro zawsze do nas wraca. Emocje i uczucia ukazane z perspektywy głównych bohaterów pomagają wczuć się w obecną sytuację głównych bohaterów. Po lekturze tej książki człowiek ma ochotę zaryzykować i odnaleźć swoje własne niebo.

Magda właśnie ma zacząć staż w gazecie, udaje się na rozmowę do czasopisma, w którym poznaje swojego przełożonego Rafała. Bohaterowie od razu wpadają sobie w oko, zaczynają się spotykać. Jednak nie wszyscy są przychylni temu związkowi. Z czym będą musieli się zmierzyć bohaterowie?

Muszę przyznać, że książkę przeczytałam w ekspresowym tempie, a to za sprawą dużych liter. Pojawiło się kilka literówek i parę razy było pomylone imię Rafała siostry, mimo to lekturę czyta się płynnie i przyjemnie. Mamy tutaj dwójkę bohaterów, którzy z powodu swojej przeszłości mają problem z zaufaniem, przez co dochodzi do popsucia relacji między Rafałem i Magda. Kobieta postanawia wyjechać na mazurska wieś do babci, tam dopiero odzyskuje spokój. Rafał jednak nie zamierza się poddać i planuje walczyć o względy i wybaczenie Magdy. Czy mu się to uda? Musicie koniecznie przeczytać tą historię.
To opowieść głównie o sile miłości, budowaniu relacji i zaufania, szukaniu swojego miejsca w życiu i drugich szansach, poświęceniu dla drugiego człowieka, rodzinnych wartościach, ale również ludzkiej zazdrości i zawiści.
Na Mazurach razem z Magdą mogłam podziwiać piękne krajobrazy, usiąść z babcią Ludka w kuchni i słuchać jej mądrości i opowieści. To bardzo życiową historia o prawdziwych ludziach, z prawdziwymi problemami.

Nastrojowa powieść obyczajowa, historia Magdy i Rafała. Jest jak w bajce, może nie Kopciuszek i królewicz, ale prawie. Młoda dziennikarka i jej szef, następca tronu medialnego imperium. Sielanka trwa, ale pewnego Magda dostaje kompromitujące narzeczonego zdjęcia, nie chce słuchać żadnych wyjaśnień, zwraca pierścionek i wyjeżdża. Swoje miejsce znajduje na Mazurach, w domu babci. Wraca co malowania, swojej dawnej pasji, ale docenia spokojne życie w harmonii z naturą, proste prace domowe, dawne znajomości, bezinteresowne. A jej chłopak będzie musiał się zastanowić, czego chce od życia. Czy pozwoli ukochanej odejść? Fabuła jest bardzo prosta, autorka skupiła się na takich wartościach jak zaufanie, wierność, lojalność, bez których trudno budować jakąkolwiek relację. Książkę czyta dobrze, akcja się toczy bardzo sprawnie, nie ma dłużyzn. A świat bohaterów bardzo wciąga. Ponieważ to moje spotkanie z pisarką zajrzałam też do innych jej powieści i zobaczyłam, że z każdą powieścią staje się ciekawszą autorką. Nie samą mafią i thrillerem żyjemy, potrzebujemy też książek o podstawowych wartościach, jak prawda, dobro i piękno, bez których nasze życie nie ma sensu. Myślę, że autorka jeszcze nas zaskoczy. Jeśli zdecyduje się pogłębić profil psychologiczny swoich bohaterów to jej kolejne powieści tylko zyskają. Za egzemplarz i zaufanie bardzo dziękuję Mariannie Góralskiej.

Mamy przyjemność przedstawić Wam piękną i romantyczną powieść Marianny Góralskiej pt. "NASZE WŁASNE NIEBO".

Magiczna książka o sile uczuć, namiętności, zakochaniu, ale także zagubieniu oraz poszukiwaniu swojego celu i sensu w życiu.

Magda zaczyna pracę jako stażystka w jednej z większych redakcji położonej w Warszawie. Rafał to bogaty biznesmen, który zarządza wraz z ojcem kilkoma korporacjami. Gdy bohaterowie spotykają się po raz pierwszy nie mogą oderwać od siebie wzroku. Żadne z nich nie przeczuwa tego, co szykuje im los i jak bardzo czasami można się pogubić w gmatwaninie kłamstw, niedomówień i braku szczerości.
Czy zakochani w sobie od pierwszego wejrzenia młodzi ludzie uratują swój związek? Jak potoczą się ich dalsze losy? Do znalezienia odpowiedzi zachęcamy poprzez przeczytanie książki.
Powieść czyta się szybko i przyjemnie. Autorka prowadzi narrację dwuosobową, dzięki czemu dostrzegamy odczucia i myśli bohaterów z obydwu perspektyw. Książka nie tylko o miłości, ale także o sile rodzinnych więzi, poświęceniu i trosce o najbliższych. Czasami trzeba się na chwilę zatrzymać i zrozumieć co jest najważniejsze.

Z książki płynie piękny morał o tym,że zawsze należy się słuchać głosu serca i własnej intuicji. Oprócz wątku miłosnego poznajemy również klimatyczne miejsca znajdujące się w okolicach mazurskich wsi. Świetna lektura na wakacje i nie tylko. Polecamy serdecznie!!

Główne przesłanie książki mówi o tym, żeby zawsze wierzyć w miłość i, że rodzina jest najważniejsza. Piękna historia o miłości pełna wzruszeń, pokazująca, że warto dać drugą szansę i, że dobro, które posłaliśmy w świat zawsze wraca. Wciąga od pierwszych stron. Polecam nie tylko dla romantyków.

„Nasze własne niebo”-Jest to książka autorstwa Marianny Góralskiej. To romantyczna opowieść o kobiecie Magdzie i mężczyźnie Rafale,których połączyła ogromna miłość. Jest to historia o budowaniu relacji i drugiej szansie,wyznaczaniu i tęsknocie. Książka ta jest bardzo lekka w czytaniu,jest przyjemną odskocznią od trudnych i trzymających w napięciu thrillerów.✨Magda to młoda kobieta,która zaczyna staż w firmie dziennikarskiej u Pana Rafała. Ich pierwsze spotkanie to totalna petarda! Od razu wpadają sobie w oko. Ich relacja w książce jest chwilowo poplątana przez niektóre osoby,które nie cieszą się z ich szczęścia. Czy uda im się przetrwać w relacji pełnej miłości i szczęścia? Czy jednak los ma dla nich inny scenariusz niż ten który sobie sami napisali? Bohaterzy tej książki są naprawdę bardzo przyjemni. Polubiłam praktycznie wszystkich oprócz Klaudii-dziewczyny która za wszelką cenę chce zdobyć mężczyznę dla siebie. Najbardziej polubiłam chyba babcie głównej bohaterki-Ludkę,która miała ogromne serce! Zawsze chciała jak najlepiej dla swojej wnuczki,chciała żeby korzystała z życia jak tylko może i żeby była szczęśliwa. To się ceni💚 Jeśli chodzi o moją opinię,ta książka jest naprawdę warta polecenia. Nie jest długa,ma zaledwie 250 stron. Litery są większe niż w niektórych książkach które czytałam co też jest plusem gdyż książkę czyta się szybciej i przyjemniej. Ta miłosna historia naprawdę daje dużo do myślenia. Zaufanie,tęsknota,wierność- to wszystko właśnie było tu zawarte! Opowieść pełna emocji i napięcia. Polecam z całego serca! Premiera już 💚16 sierpnia💚!

Recenzja przedpremierowa

"Nasze własne niebo" to historia pełna emocji, w której ukazane są relacje między głównymi bohaterami Magdą i Rafałem. Oboje nie wierzą w miłość, ale los daje im drugą szansę na szczęście. Czy ją wykorzystają?
Książkę czyta się lekko i przyjemnie, choć emocji w niej nie brakuje. Podzielona jest na dwie części, jedna jest bardziej romansowa, druga bardziej obyczajowa, ale obie świetnie się uzupełniają. Bohaterowie dostarczyli mi tylu emocji, że nie mogłam zasnąć, nim nie przeczytałam do końca.
Jeśli lubicie romantyczne historie z ciekawą akcją w tle ta książka Wam się spodoba, dużo w niej tęsknoty, dobrych i złych emocji, różnych odcieni życia. Książka pokazuje też, że rodzina jest bardzo ważna, i że wspiera nas zawsze, bez względu na wszystko. Piękna powieść, pełna emocji. Polecam nie tylko dla romantyków.

Recenzja przedpremierowa

• Romans
  • Obyczajowe
  • Do zdobycia
  • Zakupić
  • Aawpisane

Dodaj cytat z książki Nasze własne niebo