Colony One Mars

Okładka książki Colony One Mars Gerald M. Kilby
Okładka książki Colony One Mars
Gerald M. Kilby Wydawnictwo: Outer Planet Media Cykl: Colony Mars Series (tom 1) Seria: Colony Mars Series fantasy, science fiction
Colony Mars Series (tom 1)
Colony Mars Series
Outer Planet Media
2016-03-16
2016-03-16

Ucieszyłem się na wizję twardego Sci-Fi, którego akcja ma miejsce na powierzchni Marsa.

Trochę się zawiodłem.
Oczekiwałbym, że załoga wysłana na taką misję będzie nieco bardziej zgrana. Może nawet lepiej przeszkolona. Że grawitacja będzie miała większy wpływ na fabułę (ma tylko gdy trzeba podnieść coś ciężkiego) czy w końcu, że sama kolonia będzie ociekać klaustrofobicznymi klimatami (dość powiedzieć, że tak nie jest).

Niestety - główna postać wyszła niczym spod sztancy "niezbyt ogarniętych życiowo naukowców" a pozostałych bohaterów autor traktuje jedynie jako pretekst do pchania fabuły.
Mimo wszystko postanowiłem dać serii szansę bo widzę potencjał a autor daje do zrozumienia, że cała historia była planowana jako trylogia od początku.

Trochę się zawiodłem.

Dodaj cytat z książki Colony One Mars