Klatka dla niewinnych

Okładka książki Klatka dla niewinnych Katarzyna Bonda
Okładka książki Klatka dla niewinnych
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Hubert Meyer (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Hubert Meyer (tom 5)
Muza
2021-07-28
2021-07-28
literatura polska morderstwo bdsm profiler prokurator

Kolejny tom o Hubercie Meyerze, ale... z zakończeniem otwartym.
Jak zapewne wiecie bardzo lubię Meyera, i jego niecodzienne metody pracy, oraz pchanie się w problemy, z których ciężko, ale obronną ręką wychodzi.
W tym tomie mało brakowało, a nasz profiler wąchałby kwiatki od spodu. Ponieważ był tam gdzie nie powinno go być z niepotrzebną osobą.
Ale do meritum. Jeśli mam się do czegoś przyczepić w tym tomie, to tylko do jednego. A mianowicie do przegadanej historii.
Pierwsza połowa to było jedno wielkie mielenie historii. Mało akcji.
Druga połowa była trochę lepsza, ale też czuć było chaos. Dużo było zapychaczy fabuły. Jeśli chodzi o epilog, to muszę się przyznać, że mnie zainteresował.
Ocena 3/10🌟.

Kolejny tom o Hubercie Meyerze, ale... z zakończeniem otwartym.
Ale do meritum. Jeśli mam się...

Kolejna część serii z Hubertem Meyerem.
Ciekawa historia, która nie została do końca zamknięta.

Kolejna część serii z Hubertem Meyerem.
Ciekawa historia, która nie została do końca zamknięta.

Spośród tych kilku, które do tej pory czytałem, ta na razie najmniej przypadła mi do gustu, ale wciąż dobrze napisana.

Początek bardzo mocny - mały chłopiec jest świadkiem morderstwa matki, ale zamyka się w sobie i nie chce nic powiedzieć. Nie wiadomo, czy jest zastraszany, czy może to on jest mordercą? Oskarżony o morderstwo ojciec trafia do więzienia, a chłopiec pod opiekę dziadków. Kiedy ojciec nadal siedzi w więzieniu, a babcia kilkunastoletniego już chłopaka zostaje wypchnięta z okna, oczy śledczych znów zwracają się ku chłopakowi. Początek bardzo mnie wciągnął, potem jednak zaczęłam się nudzić, a kiedy akcja nabrała tempa, to rozkręciła się tak bardzo, że zaczęłam się trochę gubić. Zbyt dużo wątków pobocznych, zbyt mało treści. Po ostatniej nieudanej historii pisanej w czasie lockdownu (“Nikt nie musi wiedzieć”),gdzie autorka w posłowiu przyznała się, że nie zrobiła w ogóle researchu, bo nie mogła; tu zrobiła - aż za duży. Romantyczne przedstawienie świata sado-maso jako mistycznego, było niesmaczne i niestosowne, a przy tym opisane w tak nudny sposób, że miałam wrażenie, że czytam sprawozdanie. Ani to ciekawe, ani wciągające. Nie odnalazłam się w tej książce, choć początek był świetny i książka miała duży potencjał.

Kolejna część z psychologiem śledczym - Hubertem Meyerem. Niestety w tej również jakoś nie mogłam się połapać i wciągnąć w historię..

Kolejna dobra książka Katarzyny Bondy z moim ulubionym profilerem Hubertem Meyerem.

V cz. serii z Hubertem Meyerem. I tak jak wcześniejsza część przyniosła spore rozczarowanie, tak ta jest dużym zaskoczeniem. Pozytywnym zaskoczeniem.

Przegadana fabuła. Oj zawiodłam się niestety. Mam wrażenie, że czytałam w koło dialogi trzech osób.

Lepsza od poprzedniej części, ale jeśli mam być szczera to też miałam trudności z przebrnięciem przez ten tom. Jak zwykle w książkach Bondy mamy wielowątkową historię, której próba wyjaśnienia zakończenia jeszcze bardziej komplikuje opowieść. Za dużo tutaj wszystkiego, „przekomplikowane”, przegadane i średnio ciekawe, ale bez większego efektu „ja chce więcej!”. Ta pani już się chyba wypaliła… Srria była smaczna do 3 tomu, i autorka powinna na nich poprzestać.

Dużo ciekawsza niż poprzedni tom. Zaskakujące zwroty i ciekawa akcja. Trochę dużo nazwisk i czasem ciężko jest się połapać, ale ogólnie przyjemna i w dobrym stylu.

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Klatka dla niewinnych