Okładka książki Uratować Missy Beth Morrey
2021-07-20
9788382022933

Nigdy nie jest za późno

Uratować Missy

Są książki, po które sięgam z powodu okładki. Tak, okładki, brzmi dziwnie, ale tak jest. Po raz kolejny nieocenione okazuje się być Legimi. To tam wyczaiłam „Uratować Missy” i skuszona okładką, postanowiłam ją przeczytać.

Pod całkiem przyjemna okładką, kryje się nie mniej interesująca, słodko-gorzka historii Missy Carmichael, 79-letniej samotnej pani. Nie ma kontaktu z dziećmi, nie ma przyjaciół, zostaje sama w wielkim domu, czy to nie brzmi znajomo? Może i tak, nie mniej Beth Morrey udało się w swoim debiucie ukuć wzruszającą historię, która toczy się dwutorowo : raz mamy wspomnienia młodości Missy, a za chwilę autorka wraca do współczesności i widzimy jej codzienny świat. Przypadkowe poznanie się z Angelą i Sylvią i Bob to początek zmian w jej życiu. Słodko-gorzka opowieść o starzeniu się, samotności, rodzinie, przyjaciołach i tajemnicy którą Missy odkryje przed nami dopiero na końcu historii.

Mimo że banalna początkowo, staje się historią o natężeniu emocjonalnym, gdzie każda kolejna strona przynosi nam nowe. Historia Missy przecież może być historią każdego z nas. Smutek i rozgoryczenie Missy przelany na pierwszych stronach, ustąpi dając szansę ciepłu, nadziei które rozlewa się wraz z trwaniem niniejszej historii. Zmiana która nastąpi w zachowaniu starszej pani jest skutkiem, który musiał nastąpić, ale to niczego nie odbiera tej książce. Bo tak wygląda życie, niejednokrotnie takie impulsy się zdarzają, a dużą wiarygodnością niech będzie fakt iż cała akcja rozgrywa się na przestrzeni mijającego roku.

Na pewno to nie jest klasyczna „friendly book”, ale to na pewno książka, która otuli niczym milutki kocyk, i zabierze swoich czytelników na kilka dni w lepszy świat. Ta banalna z pozoru historia zaoferuje nam jednak o wiele więcej, i myślę że dlatego warto po nią sięgnąć.

Polecam.
7/10

Uratować Missy

Nic szczególnego. Smutna opowieść o starości i przyjaźni.

Nic szczególnego. Smutna opowieść o starości i przyjaźni.

Książka o zwyczajnym życiu i zwyczajnych problemach, dotykających większość osób.

Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia. Na początku byłam wręcz zachwycona, jednak im historia postępowała dalej, zaczęły mnie pewne sprawy drażnić. Alkohol lejący się strumieniami jako antidotum na wszelakie bolączki. Ostatecznie autorka zrobiła coś co mnie zabolało ale nie chcę spojlerować, sporo spraw ostatecznie okazało się inne niż się początkowo wydawało w sumie to zapisuję in plus. Ogólne wrażenie Ok, jak na debiut😉

"Uratować Missy"
Missy ma 79 lat, jej syn mieszka z żoną i ukochanym wnukiem w Austalii, córka wprawdzie mieszka niedaleko, ale kobiety po poważnej kłótni nie odzywają się do siebie od dwoch lat. Ukochany mąż odszedł.
Missy jest osamotnioną starszą panią w dużym, pustym domu w Londynie.
Na jednym ze spacerów poznaje Sylvię i Angelę. Te dziewczyny wprowadzą wiele pozytywnych zmian w życie starszej pani. Pojawi się też prośba o tymczasową opiekę nad psem.
Ja jednak mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki.

"Uratować Missy"
Missy jest osamotnioną starszą panią w dużym, pustym domu w Londynie.
Na jednym ze spacerów poznaje Sylvię i Angelę. Te dziewczyny wprowadzą wiele...

Hmm co mozna powiedziec o tej ksiazce. mysle ze to taka ksiazka ktorej kazdy z nasz czasami potrzebuje. prosta, ciepla i pelna nadziei. w bardzo nie wymuszony sposob pokazuje ze warto czasem odpuscic, pokazuje sile komunikacji (i konsekwencje 'duszenia' w sobie emocji, siebie, swoich przemyslen). wszytko to w bardzo mile podanej prostej historia.
Jesli ktos potrzebuje potwierdzenia 'ze warto' uczynic krok w przod bo nigdy nie wiadomo co los przyniesie i ze dzieki 'zwyklej' otwartosci nasze marzenia moga sie spelnic - to zdecydowanie polecam ta ksiazke.
polecam tez jako przyjemna lektore na wakacyjny wypoczynek.

Jesli ktos potrzebuje...

Dobra, fajna, ciepła i kobieca, bardzo mi się podobała

Dobra, fajna, ciepła i kobieca, bardzo mi się podobała

Zwyczajna książka o zwyczajnym życiu, które niesie ze sobą smutek i radość, miesza młodość i starość, tłumy i samotność. Warto do niej wracać, bo o oczywistych prawdach trzeba jednak ciągle sobie przypominać.

Książka przyjemna, otulająca i prosta. Każdy znajdzie w niej jakaś cząstkę siebie. Opowiada o odnalezionej przyjaźni kiedy już oddajesz się całkowicie samotności. Lekko zgorzkniała główna bohaterka przechodzi przemianę podczas lektury. Polecam dodać książkę do biblioteczki.

Ciekawa powieść, o tym jak może zmienić się życie, nawet gdy myślimy że nic nas w życiu już nie czeka...

• E-booki
  • Przeczytane 2022