Uratować Missy

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Nigdy nie jest za późno

1784 547 169

Ciekawa powieść, o tym jak może zmienić się życie, nawet gdy myślimy że nic nas w życiu już nie czeka...

Książka o zwyczajnym życiu i zwyczajnych problemach, dotykających większość osób.

Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia. Na początku byłam wręcz zachwycona, jednak im historia postępowała dalej, zaczęły mnie pewne sprawy drażnić. Alkohol lejący się strumieniami jako antidotum na wszelakie bolączki. Ostatecznie autorka zrobiła coś co mnie zabolało ale nie chcę spojlerować, sporo spraw ostatecznie okazało się inne niż się początkowo wydawało w sumie to zapisuję in plus. Ogólne wrażenie Ok, jak na debiut😉

"Uratować Missy"
Missy ma 79 lat, jej syn mieszka z żoną i ukochanym wnukiem w Austalii, córka wprawdzie mieszka niedaleko, ale kobiety po poważnej kłótni nie odzywają się do siebie od dwoch lat. Ukochany mąż odszedł.
Missy jest osamotnioną starszą panią w dużym, pustym domu w Londynie.
Na jednym ze spacerów poznaje Sylvię i Angelę. Te dziewczyny wprowadzą wiele pozytywnych zmian w życie starszej pani. Pojawi się też prośba o tymczasową opiekę nad psem.
Ja jednak mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki.

"Uratować Missy"
Missy jest osamotnioną starszą panią w dużym, pustym domu w Londynie.
Na jednym ze spacerów poznaje Sylvię i Angelę. Te dziewczyny wprowadzą wiele...

Książka przyjemna, otulająca i prosta. Każdy znajdzie w niej jakaś cząstkę siebie. Opowiada o odnalezionej przyjaźni kiedy już oddajesz się całkowicie samotności. Lekko zgorzkniała główna bohaterka przechodzi przemianę podczas lektury. Polecam dodać książkę do biblioteczki.

Hmm co mozna powiedziec o tej ksiazce. mysle ze to taka ksiazka ktorej kazdy z nasz czasami potrzebuje. prosta, ciepla i pelna nadziei. w bardzo nie wymuszony sposob pokazuje ze warto czasem odpuscic, pokazuje sile komunikacji (i konsekwencje 'duszenia' w sobie emocji, siebie, swoich przemyslen). wszytko to w bardzo mile podanej prostej historia.
Jesli ktos potrzebuje potwierdzenia 'ze warto' uczynic krok w przod bo nigdy nie wiadomo co los przyniesie i ze dzieki 'zwyklej' otwartosci nasze marzenia moga sie spelnic - to zdecydowanie polecam ta ksiazke.
polecam tez jako przyjemna lektore na wakacyjny wypoczynek.

Jesli ktos potrzebuje...

Dobra, fajna, ciepła i kobieca, bardzo mi się podobała

Dobra, fajna, ciepła i kobieca, bardzo mi się podobała

Zwyczajna książka o zwyczajnym życiu, które niesie ze sobą smutek i radość, miesza młodość i starość, tłumy i samotność. Warto do niej wracać, bo o oczywistych prawdach trzeba jednak ciągle sobie przypominać.

Na półkach: , , , , ,

Nie jest to jakiś majstersztyk, ale przyjemna obyczajówka, która może umilić kilka wieczorów. Na koniec nawet się wzruszyłam.

• 2022
  • 2021