Może: o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku

Okładka książki Może: o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku Kobi Yamada
Okładka książki Może: o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku
Kobi Yamada Wydawnictwo: Wydawnictwo Levyz literatura dziecięca
2022-03-07
2022-03-07
48 min.
Anna Kmiecik
potencjał realizm magiczny przyjaźń współczcuie miłość wiara w siebie środowisko magia rozwój osobisty psychologia insiracja las przyroda natura zwięrzeta magiczne zwięrzeta hobby pasja misja twórczość kreatywność

Okładka książki Kulawa kaczka i ślepa kura Ulrich Hub, Jörg Mühle
Kulawa kaczka ... Ulrich Hub, Jörg Mü...
Okładka książki Wieloryb, który chciał więcej Rachel Bright, Jim Field
Wieloryb, któr... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Wielka księga supermocy. Edukacja emocjonalna dziecka Rocio Bonilla, Susanna Isern
Wielka księga ... Rocio Bonilla, Susa...

Piękna książka, dla małych i dużych :) Mało treści, ale daje do myślenia. Treść książki zachęca do przemyśleń oraz rozmów.

Piękna, mądra, prosta w swym przekazie książka. Cudowne ilustracje, niebanalne i odpowiednio dobrane do krótkich słów trafiających do uczuć i myśli czytelnika.

Nieoczywista i poetycka książka z magicznymi rysunkami. Historia o tym, co możemy robić w życiu i jak możemy wpłynąć na innych. Pobudza wyobraźnię małych i dużych!

Jedna z najpiękniejszych, jeśli nie po prostu najpiękniejsza książka z jaką się zetknęłam.

Miękkie, sugestywne, dopracowane ilustracje zapierają dech i tworzą równorzędną w stosunku do tekstu opowieść. Można je studiować szukając ukrytych znaczeń, albo po prostu kontemplować w zachwycie.

Treść książki składa się z małych drobinek pięknych zdań i pytań, z których każde można smakować oddzielnie.

„Czy zastanawiałeś się kiedyś , dlaczego tu jesteś?”.

No właśnie, czy ktokolwiek z nas nie stawiał sobie czasem tego pytania? Pewnie nieczęsto, nie w biegu codzienności, niekoniecznie w pędzie między pralką, a sklepem. Za to niekiedy tak, w chwilach wyjątkowych, momentach zachwytu lub cierpienia, tych które wybijają nas z usypiająco-miarowego rytmu codzienności.

Pytanie to może pojawić się, zamigotać, by po chwili zniknąć.

A gdyby zostawić je na dłużej? I zastanowić się co mogę wnieść do świata? W jaki sposób mogłabym wpłynąć na kształt otaczającej mnie rzeczywistości. Co już mam, a co mogę jeszcze w sobie odkryć?

„Nikogo takiego jak ty jeszcze tu nie było i nigdy nikt taki jak ty już się nie pojawi”

Nie musisz nic robić, by stać się kimś niepowtarzalnym – jest ci dane z samego faktu, że jesteś. Każde twoje działanie, gest, słowo, najmniejsza drobinka jest tym, co wnosisz w świat.

Co chcesz nimi zbudować, co urzeczywistnić?

„Może jesteś tu, aby zanieść światło w miejsca, w których zbyt długo panowała ciemność?”

„Może staniesz się głosem tych, którzy sami go nie posiadają?”

Zatrzymaj się. Zastanów.

A potem wyrusz.

„Czyń wszystko z miłością. Podążaj za głosem serca i zobacz gdzie cię zaprowadzi”

PS: Moją drobinką było dziś napisanie tej recenzji i może, ale tylko może stanie się ona głosem tej książki, który przywoła do siebie kogoś, może właśnie ciebie?

Dostałam tę książkę od babci, która zmarła dwa miesiące temu. Absolutnie wyjątkowy, przypadkowy prezent, który polecam z serduszka ❤️ Chciała dać ją, dokładnie w maju tego roku, swojej młodszej wnuczce - dziesięciolatce, ale stwierdziła, że jeszcze jej nie zrozumie.

Moja babcia była wyjątkowo wrażliwą osobą, kochała wiersze, książki i piękno twórczości ✒️ nie znam równie ciepłej osoby, troszczącej się o wszystkich wokół... Dostałam tę bajkę i już wiedziałam, że będzie niesamowita🥺

To ilustrowana, cienka książka, każąca zastanowić się nad tym, co jest w nas samych, dokąd zmierzamy. Zawiera krótkie pytania i drobne rady mieszczące się w czterech linijkach 💚

Bez względu na wiek bardzo polecam to treściwe wsparcie, pozwoli się Wam zatrzymać na chwilę i zastanowić.

Będzie wspaniałym prezentem dla wrażliwców, ale i dla dzieci, które zabiorą ją potem ze sobą w podróż przez dorastanie, coraz lepiej, z innej perspektywy rozumiejąc jej treść 🥰

Przyznam, że nie rozumiem celu takich publikacji. Albo jestem za młoda, albo może (pun intended) za stara... Człowiek wydaje całkiem sporą kwotę po to, by obejrzeć kilkanaście stron pięknych - przyznaję - obrazków i przeczytać tekst, który właściwie nic nie znaczy. Jak dla mnie jest to garść pustych zdań, które ani nie wywołały rewolucji w moim życiu, ani nie popchną mnie do działania, ani nie objawiły mi nagle Prawdy przez wielkie P, którą że niby straciłam z oczu w szarości codzienności.
Mam 35 lat. Czytałam z 6-letnim synkiem. Żadne z nas nie doceniło treści, synkowi tylko spodobała się urocza rysunkowa świnka pojawiająca się na prawie każdej stronie.
"Może" to publikacja nadająca się do przejrzenia i dania komuś w prezencie, po to, by ten ktoś zrobił to samo. Cyniczna (może...) jestem, ale tak właśnie to widzę.

W minimum słów i w cudownych ilustracjach można tak wiele zawrzeć! Tę książkę, na pewno wykorzystam na lekcjach, gdyż może uświadomi młodym ludziom i dzieciom, że słowo może ma głęboki sens i wszystko jest możliwe!
PS Ta książka jest dla tych, którzy myślą, że nie lubią czytać:).

PS Ta książka jest dla tych, którzy myślą, że nie lubią czytać:).

Piękne ilustracje i bardzo ważny przekaz o tym że w życiu mamy wiele szans i możliwości rozwoju. Lubię takie książki za to że stanowią znakomity przyczynek do rozmowy z dzieckiem na ważne tematy. Tekstu jest naprawdę niewiele na 5 minut lektury ale nie uważam że jest to książka całkiem dla najmłodszych. Raczej celowałabym w wiek 7 lat i więcej

Jestem zachwycona❣️ niesamowicie zachwycona
Książka "może" - oryg."maybe" Kobiego Yamady jest niesamowicie wydana, z przepięknymi ilustracjami Gabrielli Barouch.
Ze złoceniami w kolorze różowego złota.
Opowiada o tym, co w nas drzemie, co możemy zdobyć, osiągnąć, o naszym wewnętrznym potencjale. Jest motywacją do tego, żeby sięgnąć głębiej naszego jestestwa, ukochać i docenić swoje ja.

Nasze życie jest jak otwarta księga, którą sami możemy zapisać... Jak tylko chcemy...

A świnka, która towarzyszy nam w tej magicznej podróży po kartach księgi,
totalnie rozczula.
Polecam Wam z całego serca
Przytulmy sami siebie ❤️

Jestem zachwycona❣️ niesamowicie zachwycona
Ze złoceniami w kolorze różowego złota.

„Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tu jesteś?” - zapytałam mojego czteroletniego W. i tym pytaniem, pierwszym zdaniem z książki „może”, rozpoczęliśmy piękną podróż w nieznane i niesamowite zarazem.

On odpowiedział: żeby umyć zęby, zjeść śniadanie, zbudować dom i napisać opowieść.

Kiedy czytaliśmy, po każdym zdaniu patrzyliśmy sobie w oczy i rozmawialiśmy. W nawiązaniu do tekstu, i bez kompletnego związku. Na koniec zapytałam, która strona najbardziej mu się podobała. On odpowiedział: ta, na której dziewczynka upada, a potem wstaje i wspina się po schodach. I jeszcze ta z tajemniczymi słoiczkami, bo nie wiem co w nich jest.

Nigdy nie jest za wcześnie na takie książki. Nigdy też nie jest za późno…

• Literatura dziecięca

Kobi Yamada Może: o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku Zobacz więcej