Akwarelki w czterech krokach

Okładka książki Akwarelki w czterech krokach Marina Bakasova
Okładka książki Akwarelki w czterech krokach
Marina Bakasova Wydawnictwo: Publicat S.A. poradniki
poradniki
Publicat S.A.
2021-05-26
2021-05-26
Malowanie akwarele akwarelki w czterech krokach Marina bakasova

Zdradzę Wam pewien sekret...
każdy potrafi malować!
Nie wierzycie? Wystarczy tylko dobry nauczyciel albo dobre wskazówki ❤ Książka Akwarelki w czterech krokach autorstwa Mariny Bakasovej od Wydawnictwa Publicat to przewodnik, który krok po kroku z każdego zrobi artystę 😍
Marina Bakasova zdradza nam swój przepis na namalowanie akwarelami jednego ze 150 motywów z następujących tematów:
🍒Owoce i warzywa
🥂Jedzenie i napoje
🌸Kwiaty, rośliny i świat natury
🦋Owady, ssaki, ptaki i stworzenia morskie
🏝Przedmioty, podróże i święta
Wzorów jest tak dużo, że nie zdążyłyśmy jeszcze wszystkich wypróbować choć bardzo się staramy by do końca roku choć raz namalować każdy motyw 😍
Można z tą książką własnoręcznie przygotować kartkę na urodziny, imieniny, Święta i z każdej innej okazji albo własny przepiśnik ❤ Można też skomponować własny obrazek z kilku motywów. To naprawdę proste gdy ma się w rękach taką pomoc 😍 Marina uczy jak:
- wykonać szkic
- dobrać kolory (przy każdym motywie wskazuje nie tylko nazwy ale też daje próbkę koloru by wybrać podobny że swojej palety)
- nanieść kolor - w akwarelkach ważne jest bowiem czy nakładamy farbę na suchą czy mokrą kartkę oraz pokazuje kolejność nakładania kolorów
Akwarele to ostatnio moja ulubiona technika malowania, którą odkryłam po latach.. Od zakończenia szkoły nie malowałam niczego.. dopiero lockdown sprawił, że odnalazłam nowy sposób relaksowania się który i Wam polecam ❤
Akwarelki w czterech krokach to książka dla każdego- i dla dzieciaków które w zależności od wieku skorzystają że wskazówek autorki wprost lub potraktują je jako dowolną inspirację i dla rodziców którym pozwolą odkryć nowe pasje 😍 Do chwili otrzymania książki malowałam tylko z tutoriali na Youtube i muszę przyznać, że autorka prowadzi czytelnika (ucznia) przez kolejne motywy tak obrazowo jakby oglądało się to online. Wszystkie porady i wskazówki nie tylko poprawiają warsztat ale pozwalają na naukę malowania akwarelami od zera.
Polecam każdemu ten poradnik bo jest doskonale przygotowany, podzielony na działy tematyczne oraz trzy stopnie trudności. Skorzystałam ze wszystkich porad autorki i doskonale się bawiłam ❤ Polecamy w 100% ❤

Zdradzę Wam pewien sekret...
każdy potrafi malować!

„Akwarelki w 4 krokach” to ogrom inspiracji, wiedzy i pomysłów na małe, ale urocze i efektowne malunki. Krok po kroku dowiadujemy się jaki wybrać papier, co jest nam niezbędne na początek, a co może pomóc w podniesieniu naszych umiejętności. Co więcej uczymy się jak nakładać kolejne warstwy farb, by wszystko ładnie ze sobą współgrało. Pomysłów jest mnóstwo i jestem pewna, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, czy to malując kwiaty, zwierzęta, czy też przedmioty związane z podróżowaniem. A jak można wykorzystać nasze nowo stworzone dzieła? Choćby wycinając je i wklejając do naszego bullet journala. Przyznam się, że robię tak od lat i jestem zakochana w tym, jak takie własnoręcznie robione „naklejki” potrafią cieszyć oko.

Z ręką na sercu, gdybym teraz zaczynała swoją przygodę z malowaniem, to byłby to mój totalny must have.

Zawsze z ogromnym podziwem patrzyłam na piękne obrazki, które powstawały akwarelami i zastanawiałam się jakich to potrzeba umiejętności, ażeby takie dzieło stworzyć…
Teraz z pomocą przychodzi nam fantastyczna książka @marinabksv „Akwarelki w czterech krokach”, która ukazała się nakładem wydawnictwa @publicat. Znajdziemy tutaj niezbędne wskazówki do tego, aby krok po kroku stworzyć nasze małe akwarelowe dzieło.
#akwarelkiwczterechkrokach to 150 łatwych wzorów pogrupowanych wg motywów: owoce, warzywa, jedzenie, napoje, kwiaty, rośliny, świat natury, owady, ssaki i płazy, ptaki, stworzenia marskie, przedmioty, podróże i święta. Oprócz wzorów znajdziemy tutaj także potrzebne materiały i narzędzia, których użycie zagwarantuje nam zadowalający efekt.
Przyznam się, że poczyniłam już pierwsze próby malowania akwarelami i wraz z córkami miałyśmy przy tym świetną zabawę. Młodsza z ogromnym zainteresowaniem obserwowała zachowania farby zarówno na suchym jak i na mokrym papierze, łączenie kolorów i rozjaśnianie wykonanych już obrazków.
Myślę, ze książka stanowi świetny prezent dla starszych dzieci, które chciałby zacząć swoją przygodę z malowaniem. Gwarantujemy świetna zabawę i miłe spędzenie czasu.

"Akwarele są nieprzewidywalne - nigdy nie otrzymasz dwóch takich samych obrazów."

I kolejna książka o malowaniu, tym razem autorka zabiera nas w świat akwareli i pokazuje 150 łatwych wzorów, które mogą urozmaicić nasze prace.
Na początku książki mamy dokładny opis w jaki sposób przygotować stanowisko pracy oraz jakie przybory będą nam do tego potrzebne. Autorka wspomina także o technikach malarskich m.in. w jaki sposób umiejscowić źródło światła, czym jest lawowanie lub też w jaki sposób stworzyć efekt rozmytego tła.
Każdy rysunek określony jest poziomem trudności, co jest niezwykle pomocne :).
Dla mnie sposób malowania w tej książce nie należy do prostych, Marina używa dużo wody i bawi się światłem, uważam, że to wyższa szkoła jazdy 😂. Ale będę ćwiczyć! :)
Kolejna pozycja, która trafia do grona ulubionych ❤️.

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Publicat SA.

Wiele opcji, krok po kroku, bardzo dobre na początek. Można mnóstwo fajnych rzeczy szybko namalowac z pomocą tej książki.

• Od Wydawnictw
  • Arts & Crafts
  • 👍Polecam
  • 🤔Poradnik
  • 📚Posiadane
  • Najbliższe plany czytelnicze..

Dodaj cytat z książki Akwarelki w czterech krokach