The Cousins

2020-12-01
2020-12-01
literatura młodzieżowa

[recenzja z bookstagrama @slizgonka.czyta]

🌻| „Każdy ma swoje sekrety, to nie podlega dyskusji. Pytanie tylko, czy zachowujesz własne, czy kogoś innego."

Trójka kuzynostwa, które nie widziało się od lat. Rodzinna tajemnica, która pozbawiła ich rodziców prawda do majątku. Lato, w które wszystko się wyjaśni.

Chociaż miałam tę książkę w biblioteczce od jakiegoś czasu, zabrałam się za nią dopiero teraz, chcąc wybrnąć z zastoju czytelniczego, na który kryminały są moim najlepszym lekarstwem 💊

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani McManus. Czy udane? Cóż... Z jednej strony tak. Książkę tę czyta się dość szybko, każdy rozdział jest z perspektywy innego bohatera, a sama pozycja jest krótka. Ciężko mi było przebrnąć przez początek, ale zakładam, że jakąś część winy za to ponosi zastój, jednak z czasem, jak akcja się rozkręcała, chciałam czytać dalej 👀

Nie wiem, dlaczego, ale relacja Jonaha i Milly jakoś mnie denerwowała, nie polubiłam się z tą dwójką. Bardzo przypadła mi do gustu za to postać Aubrey, co chyba ratuje nieco moją ocenę 😆

Jednej tajemnicy, której pilnowała Gull Cove Island, domyślałam się praktycznie od razu. Drugiej, najbardziej znaczącej natomiast... Wow! O tym w życiu bym nie pomyślała, naprawdę. Plot twist moim zdaniem jak najbardziej udany, autorka dobrze poprowadziła tę akcję 😌

Uważam, że "The Cousins" są dobrą i lekką lekturą, szybko do przeczytania, taką, z którą nie trzeba się męczyć. Nie należy do moim ulubionych kryminałów, ale cieszę się, że ostatecznie po nią sięgnęłam 🤗

[recenzja z bookstagrama @slizgonka.czyta]

Chociaż miałam tę książkę w biblioteczce od jakiegoś czasu,...

„The Cousins” to książka z długim wstępem, wiarygodnymi postaciami i cudownym zwrotem akcji na końcu. Już dla tej ostatniej części książka jest warta polecenia każdemu, kto szuka dobrej tajemnicy.

Zdecydowałam się ocenić książkę na 8/10 z jednego prostego powodu – odkąd dobrnęłam do 16 rozdziału, nie byłem w stanie nic zrobić w życiu, dopóki nie skończyłem książki. Pani Karen McManus zdecydowanie wie, jak budować napięcie i suspens.
Postacie przedstawione w książce były wiarygodne i żywe. Wiele romansów nie ma postaci tak dobrze rozwiniętych, jak w tej tajemnicy. Naprawdę związałem się ze wszystkimi trzema głównymi bohaterami, a także z wieloma drugoplanowymi postaciami, pomimo ograniczonej ilości czasu na interakcję z nimi.
Zwrot akcji jest tym, co całkowicie zwaliło mnie z nóg. Zwykle udaje mi się (niestety) domyślić, co wydarzyło się na długo przed tym zwrotem akcji. W tym przypadku jednak nie byłem nawet w odpowiednim sąsiedztwie...
Jedynym problemem, jaki mogę mieć z tą historią, jest fakt, że wstęp (pierwsze 16 rozdziałów) jest długi i moim zdaniem nie przyciąga twojej uwagi tak dobrze, jak powinna. To drobny problem, ponieważ nie jest nudny, ale to ten mały drobiazg, który odcina jedną gwiazdkę od góry.

• Wyzwanie 2022 📚
  • In English