Krok do miłości

Okładka książki Krok do miłości
Sylwia Kubik Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Cykl żuławski (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Cykl żuławski (tom 1)
Otwarte
2021-07-05
2021-07-05

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

To jedna z tych powieści, gdzie drugi plan jest tak potrzebny i tak dobry, że nie wyobrażam sobie żeby miał wyglądać inaczej. Dla mnie bohaterowie drugoplanowi najczęściej sprawiają że historia staje się kompletna. Jestem zauroczona, zaintrygowana i pragnąca jeszcze.

Ewa jest młodą kobietą, która na skutek trudnych doświadczeń i nietrafionych wyborów staje w bardzo trudnym położeniu. Jest zmuszona skorzystać ze spadku jako dostała po babci, a mianowicie zamieszkać w starym domu gdzieś pod Malborkiem.

Kamil zakochał się w Żuławach, gdzie kupił dom i przekształcił jego część na restaurację. W związku z jej otwarciem zatrudnia Ewę jako kelnerkę.

Kawałek mojego czytelniczego serca został w tej powieści. A już zwłaszcza przy pewnym dobrym starszym panie 🥰

Czy skrzywdzona przez życie i własne wybory kobieta jest w stanie zaufać komukolwiek?
Czy dobro zawsze jest w stanie się obronić?

Na półkach: , , , , ,

Nic nie zapowiadało tego, że życie Ewy zostanie wywrócone do góry nogami... Kobieta traci mieszkanie, a jej ukochany zrywa z nią wszelkie kontakty. Na dodatek Ewa musi uregulować spory rachunek za ostatnie leczenie. Choć była pewna, że w razie czego może liczyć na pomoc swoich znajomych, teraz odkrywa, że została ze swoimi problemami całkiem sama.

Jedynym ratunkiem zdaje się być dom, który odziedziczyła po swojej babci, położony na Żuławach. Kobieta postanawia wyjechać tam i spróbować obmyślić strategię radzenia sobie z nagłymi problemami. Na miejscu spotyka dawnego znajomego, który proponuje jej swoją pomoc.

Ewa postanawia zostać na dłużej w gościnnej miejscowości i na stałe zadomowić się w nowym miejscu. Próbuje zapomnieć o swojej dawnej miłości i obmyślić plan spłacenia długu. Rozpoczyna pracę jako kelnerka i nawiązuje nowe znajomości. Wkrótce coraz więcej uwagi poświęca dwóm mężczyznom - Antkowi i Kamilowi, którzy pomagają jej odnaleźć na nowo równowagę w życiu osobistym. Kobieta nie tylko postanawia walczyć o miłość, ale i o samą siebie... Czy prezent od ukochanej babki przyniesie jej szczęście?
Kamil wbrew rodzinie kupił na Żuławach stary dom i tworzy to stylowa gospode. Jego marzenia sie spełniaja, ma dobrze zapowiadajacy sie dworek, pomocnych pracowników i przyjaznie nastawiona babcie.
Ewa, która zamieszkała w opuszczonym domku, strawia czoła nowej rzeczywistości. Praca u Kamila jest dla niej zbawieniem...i Kamil, który jest bardzo miły, ale Ewa boi sie mu zaufać...
I jest jeszcze domek, który Kamil kupił z przypadku, w którym straszy...a w ktorym tylko Ewa czuje sie dobrze...
I tajemnica babci o swojej przeszłości...
Teraz interes sie rozkręca, babcia obiecała, ze zostanie...a Ewa, chyba sie przełamuje....
juz czekam na dalsze....

Jedynym ratunkiem zdaje...

"Matylda usiadła w kuchni na wyściełanym krześle. Przez okno wpadały promienie słońca i rozświetlały to wypełnione kuszącymi zapachami pomieszczenie. Za oknem cicho szumiały wierzby. Ich wymyślnie powyginane gałęzie odbijały się w stawie. Miała wrażenie, że patrzy na obraz namalowany ręką jakiegoś mistrza"

Nie pierwszy już raz zachęcam do czytania książek pisarki z Powiśla Sylwii Kubik. To kolejna historia tej autorki, która wciągnęła mnie bez reszty. Ewa całe życie ma pod górkę, wcześnie traci matkę, która pewnego dnia wychodzi z domu i ginie bez śladu. Dziewczyna zostaje z okrutnym ojcem, a potem wiąże się z mężczyzną, który stosuje wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Jednak Ewa się nie poddaje i za ostatnie pieniądze kupuje bilet i jedzie na Żuławy. Gdzieś tam stoi dom jej babci, który dostała po niej w spadku. Czy dziewczyna zatrzyma się tu na dłużej i czy wreszcie los się do niej uśmiechnie? Tego Wam nie powiem..... Aby dowiedzieć się jak dalej potoczą się losy tej nieszczęśliwej dziewczyny, musicie koniecznie przeczytać książkę. Autorka porusza w niej sporo tematów, jest tu przemoc i toksyczny związek, ale jest też miłość, piękne opisy przyrody, wystroju domów i regionalnych potraw jakie przyrządzano na Żuławach oraz trochę historii. Kocham Żuławy, mieszkam niedaleko i wydaje mi się, że trochę je znam. Ale dzięki autorce zakochałam się w nich jeszcze bardziej. Myślę, że kto tego regionu nie zna, czytając książkę, oczami wyobraźni zobaczy charakterystyczne niziny, wiatraki i wierzby. Poczuje chłód żuławskich mgieł i pysznych potraw takich jak klinki krajane, klopsy królewieckie, babka ziemniaczana, zupa rakowa, brukwiowa, jabconka czy z młodej pokrzywy. Lekkie pióro Sylwii Kubik powoduje, że przez książkę po prostu się płynie i nie można jej odłożyć. Opisy przyrody i miejsc są tak piękne, że wydawało mi się, że jestem tam razem z bohaterami, widzę to wszystko i czuję zapachy. Koniecznie przeczytajcie bo ta lektura mimo trudnych tematów daje nadzieję. I nawet duchy przeszłości w końcu się w niej uspokoją.

Nie pierwszy już raz zachęcam do czytania książek pisarki z...

Polecam, ciekawa fajnie napisana.

Polecam, ciekawa fajnie napisana.

Moje kolejne spotkanie z książkami pani Sylwi bardzo ją lubię :) Polecam serie żuławska Polecam i czekam na kolejne pani książki :)

Początkowo smutno i tragicznie, ale potem nadchodzi nadzieja że jednak miłość można spotkać w najmniej spodziewanych momentach i miejscach. Wtedy gdy już straciło się nadzieje na lepsze życie, wszystko może się odmienić. Nawet duchy przeszłości zaznają spokoju.

dobrze że zjadłam śniadanie zanim zaczęłam czytać...bo później to już ani obiadu ani kolacji nie było tylko książka przyklejona do łapek

Książkę miałam możliwość przeczytać dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez bloga "Czytam dla przyjemności". To rewelacyjna powieść obyczajowa która wciąga już od pierwszych stron. Czyta się ją szybko i żałuję, że już się skończyła. Dzięki tej książce zakochałam się w Żuławach. Historia Ewy głównej bohaterki intryguje nas z rozdziału na rozdział. Los od dzieciństwa nie był dla niej łaskawy. Najpierw gnębił ją ojciec, a potem związała się z mężczyzną który wobec niej stosował przemoc fizyczną i psychiczną. Gdy mu się znudziła tak po prostu wyrzucił ją na bruk. Dziewczyna nie mając się gdzie podziać wyjechała na wieś do domu odziedziczonego po swojej babci. Tam poznaje Kamila właściciela gospody u którego znajduje pracę jako kelnerka. Jej życie pomału zaczyna się stabilizować. Książka zauroczyła mnie bez reszty. Tak wiele jest w niej emocji. Od smutku poprzez rozczarowanie aż po radość i miłość kończąc. Autorka nie boi się trudnych tematów. Szczególnie gdy opowiada o przemocy i toksycznym związku Ewy i Michala. Atutem książki są też piękne opisy przyrody i krajobrazu jak również wystroju domu i kuchni Żuław. Powieść jest obyczajówka jedyną w swoim rodzaju. Gorąco zachęcam was do poznania historii Ewy. Więcej nie zdradzę tylko polecam książkę z całego serca.

Wciągająca 😀

Wciągająca 😀