Krok do miłości

Okładka książki Krok do miłości Sylwia Kubik
Okładka książki Krok do miłości
Sylwia Kubik Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Cykl żuławski (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Cykl żuławski (tom 1)
Otwarte
2021-07-05
2021-07-05

Na półkach: , , , , , ,

Pierwszy raz miałam okazję przeczytać książkę Pani Sylwii i nie ostatni.Lektura wciąga od pierwszych stron ,wręcz ciężko się oderwać.
Kamil postanawia zmienić coś w swoim życiu i postanawia wyjechać na wieś, Ewa zaś po trudnych przeżyciach zmuszona jest na zmianę otoczenia .
Losy tych dwojga bohaterów łączą się .Czy będą szczęśliwi?
Polecam przeczytać i z przyjemnością sięgam po kontynuację.

Losy tych dwojga bohaterów łączą się .Czy będą szczęśliwi?
Polecam przeczytać i z przyjemnością...

Na półkach: , , , , , ,

Pierwszy tom powieści twórczości pisarki mojej ulubionej Pani Sylwi Kubik napisany wspaniale.
Porwała mnie powieść,wciąga niesamowicie.
Lecz główna bohaterka była zbyt naiwna,łatwowierna drażniła mnie trochę swym zachowaniem,a pozostałe postacie bardzo dobre były w książce.
Po prostu to bardzo dobra,piękna powieść.

Porwała mnie powieść,wciąga niesamowicie.
Po prostu to bardzo dobra,piękna powieść.

Bardzo często wzbraniam się przed czytaniem serii. Tym razem jednak jestem miło zaskoczona. Pierwsza część opowieści osadzonej na owianych mgłą Żuławach pochłonęłam w jeden wieczór. Los porzuconej i bezdomnej Ewy, która zamieszkuje w starym, zaniedbanym domu po babci oraz bogatego warszawiaka Kamila styka ich w najmniej spodziewanym momencie...

Jakoś cieżko było mi się zabrać za ten cykl, ale wciągneła mnie bardzo. Bardzo interesująca książka polecam

Polecam jako lekturę wakacyjno- weekendową. Zainteresowałam się nią ze względu na miejsce akcji-Żuławy, mało mi znane. Samej historii regionu niewiele, ale zawiera ciekawe opisy smaków i krajobrazów. Czyta się szybko i przyjemnie.

Pierwsza część cyklu żuławskiego. Pani Sylwia przedstawia głównych bohaterów i łączy ich drogi w gospodzie. Opisy żuławskich krajobrazów nie męczące. Polecam i już siegam po następną część:)

Wymęczyłam "Krok do miłości". Nie spodziewałam się czegoś "wow" po tej pozycji, ale to co otrzymałam wydaje mi się ponurym żartem. Wszystkie postacie w tej książce łączy jedno - płytkość i jednowymiarowość. Autorka pokazuje czytelnikowi jedynie postacie, które są albo złe albo dobre. Czytelnik nie ma żadnych wątpliwości, które są które, bo autorka przedstawia je w taki sposób, że trudno się nie zorientować jakie były jej zamiary względem konkretnej postaci. Dlatego główna bohaterka, Ewa, to kompletna "mameja", na którą spadły wszystkie nieszczęścia tego świata. Wiem, że powinnam jej żałować, a później kibicować, ale dla mnie była tak bezwolna i głupia, że ciężko mi było nie irytować się na każdej stronie. Sama historia też nie powala, dla mnie nie było tu nic co by mnie zainteresowało i ciekawiło.
Sądziłam, że trafię na kojącą i spokojną historię, jednak bardzo się zawiodłam. Po kolejną część nie zamierzam sięgać.

Ewa miała nie łatwe dziecinstwo. w jej domu była przemoc domowa... zostawiła ją mama z ojcem tyranem gdy była mamła. Gdy podrosła trafiła na chłopaka do którego się wyprowadziła niestety po kilku miesiącach sielanki okazało się że jej chłopakwcale nie jest taki cudowny może jest gorszy od ojca

chciałam odpocząć od kryminałów i się zresetować.
"Krok do miłości" to był bardzo dobry wybór chociaż nie ukrywam podchodziłam jak do jeża:)
Książka pokazuje jak bardzo autorka jest zakochana w Żuławach, w naturze, urodzie tego mało popularnego zakątka naszego kraju.
Ja na pewno nabrałam ochoty na wyprawę w te strony, i na pewno kiedyś sięgnę po część 2

chciałam odpocząć od kryminałów i się zresetować.

Super wciągająca historia ale nieraz bohaterka wydaje się zbyt naiwna. Mam nadzieję że autorka w kolejnej części pokaże że główną bohaterka będzie umiała o siebie zawalczyć. Polecam bo książki Sylwii Kubik warto czytać bo czerpiemy z nich zawsze jakoś naukę

• Przeczytane 2021