Bez przeszłości

Okładka książki Bez przeszłości
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Gorszy syn (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Gorszy syn (tom 2)
Bez przeszłości
Wydawnictwa Videograf S.A.
2021-06-22
2021-06-22
romas erotyk mafia sensacja literatura kobieca love story

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Igor, stracil pamiec, pozbawiony tozsamosci probuje poprostu zyc. Kiedy poznanie Olge i zaczyna byc szczesliwy, zlo powraca. To ksiazka, ktora wzbudza wiele emocji, sprawi ze Twoje serce wielokrotnie przyspieszy.
Czy milosc zwyciezy? Czy Igor dowie sie kim jest? Przeczytaj, naprawde warto!

Czy milosc zwyciezy? Czy Igor dowie sie kim jest? Przeczytaj, naprawde warto!

Czasami mam wrażenie, że motyw instantowej miłości pojawia się w praktycznie każdej książce, którą czytam. Ja wiem, pierwsze zakochanie i miłość taka jest. Ale.. ale bez przesady! Igor odrobinę poszedł po bandzie. Mimo wszystko książka jest ciekawa, a zakończenie.. ough co mogę powiedzieć.. Od razu sięgam po trzecią część, żeby się dowiedzieć co dalej!

Zacząłem od drugiego tomu i mniej więcej wiem co było w pierwszym.
Powiem szczerze, że mnie nie oczarowała, ta czarno-biała historia. Ok, sporo się dzieje, są elementy kryminalne, ale mnie najbardziej uwierały sztuczne sytuacje i naiwne teksty. Krótko mówiąc "za grubo ciosane".
Czytająca Ilona Chojnowska, dostroiła się do teatralnego przekazu.

Zacząłem od drugiego tomu i mniej więcej wiem co było w pierwszym.
Czytająca Ilona Chojnowska, dostroiła się do teatralnego przekazu.

jak część pierwsza, dość ciekawa, ale napisana dość ciężkim językiem. Dłużyła mi się

Druga cześć z trzytomowej opowieści. Przyznam ze jest nieco lepiej niż w pierwszym tomie ale szczerze ?- nie zachwyciła mnie. Dialogi drewniane, postacie są tak nakreślone ze chwilami łapałam się za głowę czytając opisy i motywacje kierujące bohaterami. Ksenia to czyste zło, opakowane w piękna fizjonomię, przeciwwagą ma być do niej Olga ale tu tez poległa autorka, siostra Olgi-Oliwia to prawie że kalka Kseni z tym ze jeszcze nie jest tak zdeprawowana jak pani Sokołow. Aż strach co będzie się działo w ostatniej 3 części. Przeczytam ją bo jednak mam taki zwyczaj ze jak już zacznę jakiś cykl to staram się go zakończyć. I mam małą nadzieje ze ta trzecia cześć będzie warta czasu i będzie lepsza od poprzedniczek.

Książka mnie nie powaliła. Nie chciało się po nią siegac. Nużyła mnie.

Książka mnie nie powaliła. Nie chciało się po nią siegac. Nużyła mnie.

„Zemsta to zemsta. Nieważne, co nią kieruje. Chęć zniszczenia nigdy nie rodzi się pod wpływem dobra.”
Po świetnej pierwszej części przyszedł czas na kontynuację historii Igora Sokołow. Tym razem dostajemy mieszankę emocji wręcz wybuchową, gdzie nie wiadomo czy w tym starciu wygra rozsądek czy serce?
Igor zostaje poddany kolejnej próbie, lecz tym razem rzeczywistość okazuje się inna i obca. Mężczyzna musi sobie sam poradzić nie tylko w nieznanym kraju, ale bez tożsamości i wspomnień. Doskwiera mu nie tylko samotność, ale i brak zrozumienia i kpiny, które dodatkowo sprawiają, że dni robią się coraz cięższe. Nie zdaje sobie sprawy, że to wszystko to tak naprawdę plan, który przygotował dla niego ojciec – aby stał się twardym, nieugiętym oraz bezwzględnym człowiekiem.
Nie będę Wam za dużo zdradzać szczegółów – musicie przekonać się sami!
„A przecież tacy jak on nie mają prawa do marzeń. Bez przeszłości i bez przyszłości... Niczym ryba wyrzucona na brzeg, która usilnie próbuje powrócić w morskie odmęty. Miotając się bezwiednie, z każdą chwilą oddala od siebie szansę na ratunek. Aż wyschnie, spalona słońcem. Aż przestanie istnieć.”
Autorka po raz kolejny zaskakuje i daje nam dużo wrażeń i emocji. To, co doświadcza główny bohater sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem. Historia jest przepełniona bólem i cierpieniem, przeplatana dużą dawką rozczarowań i rozterek. Zemsta, która wręcz wżera się w rozum i prowadzi do obłędu, a do tego gorące pożądanie, które zakorzenia się w sercu i mąci w głowie.
Jeżeli jeszcze nie znacie historii Igora Sokołowa to musicie nadrobić!!!
„Jak żyć, gdy każdy kolejny dzień jest podobny do poprzedniego i tak samo dołujący? Jak próbować walczyć z przeciwnościami losu, gdy na swej drodze napotyka się niezliczoną liczbę przeszkód?”

Igor zostaje poddany kolejnej próbie, lecz tym razem rzeczywistość okazuje...

Jeśli nie czytaliście pierwszego tomu to powinniście, bo gdy zaczniecie od tego, to uwierzcie mi nie będziecie wiedzieć, kto z kim dlaczego i w ogóle. Pierwsza część bardzo mi się podobała, wciągnęła mnie intryga za intrygą i ogólnie historia.

Co do drugiej części dałabym ocenę niżej, bo trochę za dużo tych scen erotycznych, które w pewnych sytuacjach nie musiały być tak rozpisane. Podoba mi się to, że książka trzyma poziom zawiłości, chaosu ale pozytywnego. Tempo nie zwalnia z kartki na kartkę dzieje się coś nowego, powoli odkrywamy pewne rzeczy, ale wiemy dobrze, że wszystko jeszcze przed nami i to nie koniec.

Jestem ciekawa co będzie w trzeciej części, bo Sokołow zaskoczył mnie swoją przebiegłością, ale jeszcze pewna sprawa z nim związana, która wyszła w tej części ciekawi jeszcze bardziej.

Co do samego Igora to ciężko mi powiedzieć co o nim myślę w tej części, bo jest całkiem inną osobą niż w pierwszej z powodu tego, że nie pamięta kim jest tak naprawdę po utracie pamięci. Zabieg ciekawy i naprawdę historia wciąga.

Moja ocena to 8/10 - na pewno docierając do końca masz apetyt na kolejną część. Ta książka jest dobra, nie jest moim zdaniem lepsza od pierwszej, ale mam nadzieję, że trzecia będzie świetna.

Nie wiem z kąd te wysokie oceny. Jestem naprawdę zaskoczona, bo czytając tak wiele książek o podobnej tematyce, ta była jedną z najsłabszych. Nie polecam.

Na półkach: , , , , , ,

W drugiej części trylogii więcej w tomie intryg,emocji i wrażeń niesamowitych pisarka pokazała w książce.
Mnóstwo erotyki,pikanterii powoliła mnie na kolana,porwała bardzo i wciągnęła mnie historia Igora,który spotyka Olgę kobietę mimo swojego młodego wieku doświadczona została przez los ich drogi się splatają.
Więcej nie zdradzę szczegółów w powieści mafijnej musicie sami przeczytać i się dowiedzieć.
Zaskakuje i bardzo wciąga cudna książka.
Pokochałam ją,na długo zapadnie mi w pamięć.
Przecudna,doskonała część serii.

Więcej nie zdradzę szczegółów w powieści mafijnej musicie sami...