Bez przeszłości

Okładka książki Bez przeszłości Katarzyna Grabowska
Okładka książki Bez przeszłości
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Gorszy syn (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Gorszy syn (tom 2)
Bez przeszłości
Wydawnictwa Videograf S.A.
2021-06-22
2021-06-22
romas erotyk mafia sensacja literatura kobieca love story

Drugi tom cyklu "Gorszy syn" nie zawodzi, podobnie jak pierwszy. Cieszę się, że autorce udało się utrzymać poziom, a nawet jeszcze podnieść poprzeczkę. Zaserwowany nam rollercoaster emocjonalny chwilami wbija w fotel. Nie wiedziałam, w którą stronę autorka poprowadzi fabułę po wydarzeniach z pierwszego tomu. Muszę przyznać, że zaskoczylam się takim kierunkiem.
Nie jest to łatwa pozycja, sporo tu smutnych, okrutnych i przykrych wydarzeń, ale nie brakuje i tych dobrych. Nie brakuje również pikanterii w scenach łóżkowych. Ponownie spotykamy się z intrygami i manipulacjami, ze złem tak głębokim, aż oszałamiającym.
Uczciwie przyznam, że autorce udało się zagrać na moich nerwach, robiłam pauzy w czytaniu, bo najnormalniej w świecie musiałam się uspokoić. Ten przewrotny los chyba mnie tak denerwował.
Ciekawa dalszych losów bohaterów sięgam odrazu po kolejny tom.
Niby powieść o mafii, a jakże inna niż książki o podobnej tematyce.
Polecam serdecznie :)

P.S. Kolejność w tej serii ma bardzo duże znacznie więc, jeśli trafiliście na "Bez przeszłości" i macie ochotę go przeczytać, to polecam zacząć od pierwszego tomu pt. "W imię zemsty".

Nie jest to...

1997

Dla mnie ta część jest o wiele lepsza niż pierwsza, chociaż jest bardzo smutna ale za to pełna różnych emocji, szczególnie tych negatywnych.
I mimo, że nie lubię takich melodramatycznych powieści, ta bardzo mi się podobała.
Igor po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniego tomu przeżył ale stracił pamięć. Teraz za sprawą ojca, który o nim wszystko wie, pracuje jako zwykły robotnik na budowie. Przez pewien czas mieszka razem ze swoim majstrem w bloku, gdzie poznaję Olgę, której życie ciągle rzuca kłody pod nogi.
Po śmierci mamy to ona zajmuje się młodszą siostrą Oliwią a także ojcem alkoholikiem.
Po tragicznych wydarzeniach związanych z ojcem, Olga i Igor zamieszkują razem, jest im ze sobą bardzo dobrze, noce spędzają na pieszczotach a Igor nawet się jej oświadcza.
Niestety ich szczęście nie trwa długo, bo pojawia się Ksenia, żona Igora, która dalej pała chęcią zemsty na nim i jego ojcu
ale najpierw sprawia, że Olga znika z jego życia.
Dużo się w tej powieści dzieje. Prócz historii Igora i Olgi, są to przede wszystkim knowania Kseni ze swoim kochankiem, który chce od niej wydostać pewne dokumenty ważne dla Sokolova a ceną jest wyuzdany seks, za którym Ksenia przepada.
Jestem bardzo ciekawa, jak dalej potoczą się losy tej trójki więc zabieram się za ostatni tom.

„To dziwne uczucie być, ale zarazem nie istnieć. Uczyć się siebie samego od nowa"

Igor po zamachu odzyskuje przytomność. Niestety mężczyzna stracił pamięć. Za sprawą Leonida otrzymuje fałszywą tożsamość i trafia do Polski. Leonid pragnie zrobić z syna prawdziwego mężczyznę. Jako Igor Kłymenko zaczyna wieść normalne życie i zostaje zatrudniony na budowie, gdzie współpracownicy go nie oszczędzają. Codziennie znosi trud pracy, niesprzyjające warunki i szykany ze strony współpracowników. Z pomocą przychodzi mu Majster budowy. Marian codziennie widział to co współpracownicy robili Igorowi i nie potrafił zrozumieć czemu ten nie potrafi się postawić. Po pewnych wydarzeniach oferuje Igorowi nocleg u siebie w mieszkaniu.

„Jak żyć, gdy każdy kolejny dzień jest podobny do poprzedniego i tak samo dołujący? Jak próbować walczyć z przeciwnościami losu, gdy na swej drodze napotyka się niezliczoną liczbę przeszkód? Wiele z nich już przebyła, ale niektóre, takie jak te, wydawały się ponad jej siły"

Olga nie ma łatwego życia. Po śmierci ukochanej matki została z ojcem alkoholikiem i młodszą siostrą. Ojciec niemogący pogodzić się ze stratą żony coraz częściej sięgał po alkohol, nie chodził do pracy i zaczął stosować przemoc wobec dzieci. Żyją w ubóstwie. Olga przeżyła traumę trudnego dzieciństwa i dzielnie próbowała znosić tragiczne przeszkody od losu. Od śmierci ukochanej matki całą swoją uwagę poświęca młodszej siostrze Oliwii i jej wychowaniu oraz utrzymaniu domu. Nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc, a gdy dzieje się im krzywda nie może liczyć nawet na pomoc ze strony sąsiadów.

Olga była ogromnie szczęśliwa, gdy dostała się na wymarzoną filologię romańską. Studia miały być dla niej przepustką do lepszego świata. Niestety zachcianki siostry i coraz trudniejsza finansowa sytuacja zmusza dziewczynę do podjęcia trudnej bardzo decyzji, która na zawsze zmieni jej życie.

Olga i Igor poznają się przypadkiem, ale od razu obdarzają się uczuciem. Są do siebie bardzo podobni. Spragnieni bliskości i miłości padają sobie w ramiona. Niestety los wobec tej dwójki jest okrutny i wkrótce na horyzoncie pojawiają się czarne chmury. Czy uda im się pokonać przeciwności losu?

„A przecież tacy jak on nie mają prawa do marzeń. Bez przeszłości i bez przyszłości... Niczym ryba wyrzucona na brzeg, która usilnie próbuje powrócić w morskie odmęty. Miotając się bezwiednie, z każdą chwilą oddala od siebie szansę na ratunek. Aż wyschnie, spalona słońcem. Aż przestanie istnieć
Po pierwszym tomie byłam ciekawa kontynuacji. Jestem pozytywnie zaskoczona tym jak autorka poprowadziła fabułę. Życie Igora zmienia się diametralnie i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości nie wiedząc nic o swojej przeszłości, mając jedynie chwilowe przebłyski pewnych wydarzeń. Gdy bohaterowie myślą, że w końcu los się do nich uśmiechnął, nadchodzi szara rzeczywistość wywracając wszystko do góry nogami. Manipulacje, przemoc nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. A przedstawiona historia Olgi jest do bólu szczera i niezwykle prawdziwa. Ile się słyszy o tym, że nie reaguje się na krzywdę drugiej osoby, aż nieraz dochodzi do tragedii.

„Czasem lepiej przymknąć oko i udawać, że nic się nie widzi"

Podobnie jak pierwszy tak i ten tom przypadł mi do gustu. Jestem ciekawa zakończenia tej historii.

Druga część równie dobra jak pierwsza.
Intrygi, morderstwa i miłość w otoczeniu rosyjskiego mafiozo.
Sięgam po trzecią i ostatnią część z nadzieją, że nie będzie odstawała od już przeczytanych.

Druga część równie dobra jak pierwsza.
Intrygi, morderstwa i miłość w otoczeniu rosyjskiego mafiozo.

Ta serie zaczęłam czytać od 2 tomu… ciekawa, wciagajaca. Zobaczymy co przyniosą poprzednia(dowiem się co takiego się wydarzyło, ze bohater „stracił” przeszłość) oraz 3 tom co się wydarzy po odzyskaniu świadomości przy dawnej żonie….

2095
2033

Książka „Bez przeszłości” Katarzyny Grabowskiej zabiera czytelnika do drugiego tomu cyklu „Gorszy syn”.
Igor trafia na polecenie swojego ojca na budowę do Polski, dokładnie do Łodzi. Jest gnębiony przez kolegów z pracy, pod skrzydła bierze go Marian. Ukrainiec ma amnezję, wmówiono mu, że uległ wypadkowi na platformie wiertniczej. Igor poznaje Olgę, młodą dziewczynę, która wyprowadza psa Mariana. Dziewczyna pragnie dalej się uczyć, jednak życie z ojcem alkoholikiem, który ją bije i młodszą siostrą, która ją wykorzystuje męczy udręczoną dziewczynę, której nikt z rodziny nie szanuje. Obiecała umierającej matce, że zaopiekuje się siostrą. W tym momencie użala się nad swoim życiem, daje siostrze pieniądze na castingi, a ona sprzedaje swoje ciało biznesmenom. Ojcu kupuje alkohol i usprawiedliwia jego zachowanie.
Kiedy Igor wiąże się z Olgą akcja nabiera szybkości, tym samym staje się nieprawdopodobna.
Zabieram się za trzeci tom.

Cykl: Gorszy syn (tom 2)

Cykl: Gorszy syn (tom 2)

Igor, stracil pamiec, pozbawiony tozsamosci probuje poprostu zyc. Kiedy poznanie Olge i zaczyna byc szczesliwy, zlo powraca. To ksiazka, ktora wzbudza wiele emocji, sprawi ze Twoje serce wielokrotnie przyspieszy.
Czy milosc zwyciezy? Czy Igor dowie sie kim jest? Przeczytaj, naprawde warto!

Czy milosc zwyciezy? Czy Igor dowie sie kim jest? Przeczytaj, naprawde warto!

Czasami mam wrażenie, że motyw instantowej miłości pojawia się w praktycznie każdej książce, którą czytam. Ja wiem, pierwsze zakochanie i miłość taka jest. Ale.. ale bez przesady! Igor odrobinę poszedł po bandzie. Mimo wszystko książka jest ciekawa, a zakończenie.. ough co mogę powiedzieć.. Od razu sięgam po trzecią część, żeby się dowiedzieć co dalej!

Zacząłem od drugiego tomu i mniej więcej wiem co było w pierwszym.
Powiem szczerze, że mnie nie oczarowała, ta czarno-biała historia. Ok, sporo się dzieje, są elementy kryminalne, ale mnie najbardziej uwierały sztuczne sytuacje i naiwne teksty. Krótko mówiąc "za grubo ciosane".
Czytająca Ilona Chojnowska, dostroiła się do teatralnego przekazu.

Zacząłem od drugiego tomu i mniej więcej wiem co było w pierwszym.
Czytająca Ilona Chojnowska, dostroiła się do teatralnego przekazu.

• Przeczytane 2021