Kup teraz - 10 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.99 zł

Miliarderzy z przypadku. Początki FACEBOOKA. Opowieść o seksie, pieniądzach,geniuszu i zdradzie

Ben Mezrich Wydawnictwo: Poradnia K literatura faktu
The Accidental Billionaires.The Founding of Facebook. A Tale of Sex, Money, Genius and Betrayal
2021-05-05
2010-11-24
Jacek Konieczny
Poradnia K
literatura faktu
2021-05-05
Jacek Konieczny

Obowiązkowa pozycja dla każdego social media freaka :) Ciekawie opowiada o początkach najsłynniejszego portalu społecznościowego na świecie powołując się na rzeczywiste fakty i relacje naocznych świadków.

Książka o genialnym hakerze i programiście, Zuckerbergu, który będąc przegrywem robi praprzodka (na PC) dzisiejszego Tindera jako formę zemsty na kobietach. W tle mamy stworzenie Facebooka i elitarne stowarzyszenia na Harvardzie.

W porównaniu z filmem "Social network" jest o wiele lepsza i bardziej wciągająca, co nie umniejsza filmowi, który też jest świetny.

Oczywiście, po lekturze tej próby odtworzenia wydarzeń bazującej na wywiadach i artykułach, chciałabym, aby moi znajomi przenieśli się z FB na inny portal, abym nie musiała z niego korzystać. A korzystam dla komunikacji a nie oceniania wirtualnej kreacji i stylu życia znajomych, jakiego oni nie prowadzą, ale za kogo chcą uchodzić. Czy rzeczywiście dobrze było przenosić...

Książka opisuje początki Facebook'a. Portalu, z którego korzystają chyba wszyscy.
Historia genialnego dzieciaka, który stworzył coś wielkiego. Osiągnął niemal wszystko tworząc wielką wielka firmę gigant praktycznie od postaw.
Książka można powiedzieć o relacjach międzyludzkich i o tym jak nawet wielką przyjaźń mogą zniszczyć wielkie pieniądze.

Ciekawa historia, a film na...

Na półkach: , , , ,

Bardzo interesuje mnie życie osób w pewien sposób genialnych. Często osoby znane idealizujemy. Nie zauważamy ich wad. Faktem jest jednak to, że mają oni tak samo jak normalni ludzie - wady i zalety. Czego jednak nie można odmówić Markowi...? Na pewno wytrwałości w dążeniu do celu, pracowitości i bardzo dużej wiedzy.

Ochota na przeczytanie tej książki naszła mnie po obejrzeniu filmu The Social Network. Z facebooka korzystam sporadycznie, praktycznie służy mi tylko i wyłącznie jako czat do prowadzenia rozmów z osobami, z którymi w inny sposób nie mogę się skomunikować.

Wcześniej wspomniany film został nakręcony na podstawie tej właśnie książki. Książka skupia się na postaci...

The Accidental billionaires - the founding of facebook, to książka napisana w sposób ciekawy, wzbudzający zaufanie. Język angielski również nie sprawiał większych trudności w zrozumieniu, może poza fragmentami opisowymi np czyjś stan emocjonalny.
Tyle o książce, a teraz przejście do puenty.

Czy po jej przeczytaniu/ usłyszeniu o początkach najpopularniejszego portalu...

Po przeczytaniu tej książki na pewno nie założę konta na Facebook'u...odpowiedź znajdziesz w tej książce.

Lekka lektura. Lubię takie historie z prawdziwego życia.

• Biografie
  • Literatura faktu