Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju

kabaret Moralnego Niepokoju
rozrywka
978-83-240-2294-6
kabaret Moralnego Niepokoju

Okładka książki 25 lat emocji Mariusz Cieślik, Renata Dolińska, Aga Kozak, Andrzej Mleczko, Nina Terentiew, Katarzyna Wajda (dziennikarka)
4,5
25 lat emocji Mariusz Cieślik, Re...
Okładka książki Jaruzelski: Życie paradoksalne Mariusz Cieślik, Paweł Kowal
7,1
Jaruzelski: Ży... Mariusz Cieślik, Pa...
Okładka książki Spór o Rymkiewicza Agata Bielik-Robson, Marek Aleksander Cichocki, Mariusz Cieślik, Ludwik Dorn, Grzegorz Górny, Jarosław Klejnocki, Aleksander Kopiński, Zdzisław Krasnodębski, Marcin Król, Marta Kwaśnicka, Joanna Lichocka, Paweł Lisicki, Krzysztof Masłoń, Cezary Michalski, Magdalena Micińska, Artur Mrówczyński-Van Allen, Piotr Nowak, Jan Rokita, Tomasz Rowiński, Piotr Semka, Piotr Skwieciński, Jadwiga Staniszkis, Jacek Trznadel, Szczepan Twardoch, Dorota Wojda, Marzena Woźniak-Łabieniec
5,0
Spór o Rymkiew... Agata Bielik-Robson...

Oficjalne recenzje i

Jak żyć panie premierze?

[ 22 ] Link do recenzji

Roberta Górskiego to ja mogę łyżkami jeść... Zazdroszczę mu talentu. Zresztą nie tylko ja. Rozmawiając z innymi kabareciarzami słyszałam jak podziwiają Górala :)
A co do książki, to jest to lekka, zabawna i przyjemna lektura.

Lubię polskie kabarety, ale muszą mieć wyrafinowany poziom żartu. KMN za czasów Kasi Pakosińskiej niewątpliwie błyszczał.
chciałam dowiedzieć się co nieco o kulisach powstawania poszczególnych skeczów, programu "Tygodnik Moralnego Niepokoju".
Wreszcie mogłam zgłębić biograficzne fakty właściwie każdego z kabareciarzy.Uzupełniają sie charakterologicznie, mają różne...

Czegoś mi brakuje w tej książce. Mało opowieści z życia i mało śmiesznie, jak na kabareciarza.

Ależ czuję niedosyt. Przeczytałam tę pozycję w jedno popołudnie, tylko dlatego, że omijałam strony ze skeczami, które znam. Uwielbiam Roberta Górskiego więc sięgnięcie po tę książkę było czymś zupełnie oczywistym. Mam jednak wrażenie, że osoba przeprowadzająca wywiad była zbyt zachowawcza. Pytania były chaotyczne, przypadkowe, niespecjalnie wnoszące coś nowego. Niemniej...

Miał to być wywiad-rzeka i był. Ciekawy i pokazujący historię KMN i całą "kuchnię" kabaretów. W związku z tym, że kabarecierze nie są celebrytami (i nie mają chociaż tylu grupies ile ma najbardziej nędzny zespół rockowy) tak naprawdę dopiero ta książka pokazuje kim jest Robert Górski i co tam sobie naprawdę myśli. Polecam nie tylko dla fanów.

Spodziewałem się, dużo więcej Roberta w Robercie, a tu kruchutko. Jedna trzecia książki to skecze znane na pamięć z występów, komplementy i recenzje od kumpli, a gdzie w tym wszystkim Robert? Najciekawsze zawsze jest na końcu, jak w amerykańskim filmie:) i tu też, szkoda, że to tylko kilka stron...

Bardzo fajna, bardzo śmieszna. Szybko się czyta. Polecam ! :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Roberta Górskiego kojarzą wszyscy wielbiciele kabaretu i nie tylko. Nawet dzieci wiedzą, kim jest ten pan. ,,Jak zostałem premierem" to lekka i przyjemna lektura, przeplatana tekstami satyrycznymi Kabaretu Moralnego Niepokoju autorstwa właśnie Roberta Górskiego.

Rzadko czytam tego rodzaju książki, bo to taka lektura typowo plazowa - w sumie o niczym, ale przynajmniej miejscami smiesznie.

Zakończona. Wprawdzie, sam nie wiem czego oczekiwałem, ale przeczytałem. Do wielbicieli KMN od odejścia pani Katarzyny nie należę.
Po przeczytaniu książki, zrozumiałem kilka skeczy, mam inne spojrzenie na kabaret KMN.
Zaskoczyło mnie, iż czytając, skecze bardziej mnie śmieszyły, niż oglądane. Chyba wciąż mam dobrą wyobraźnię. Książka... Można przeczytać, i odłożyć na półkę.

Dyskusje

• 2013
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • Biografie
  • E-book
więcej mniej

Mariusz Cieślik Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju Zobacz więcej

Video

Video