Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju

Okładka książki Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju Mariusz Cieślik, Robert Górski
Okładka książki Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju
Mariusz CieślikRobert Górski Wydawnictwo: Znak Literanova rozrywka
rozrywka
Znak Literanova
2012-11-05
2012-11-05
978-83-240-2294-6
kabaret Moralnego Niepokoju

Okładka książki 25 lat emocji Mariusz Cieślik, Renata Dolińska, Aga Kozak, Andrzej Mleczko, Nina Terentiew, Katarzyna Wajda (dziennikarka)
25 lat emocji Mariusz Cieślik, Re...
Okładka książki Jaruzelski: Życie paradoksalne Mariusz Cieślik, Paweł Kowal
Jaruzelski: Ży... Mariusz Cieślik, Pa...
Okładka książki Spór o Rymkiewicza Agata Bielik-Robson, Marek Aleksander Cichocki, Mariusz Cieślik, Ludwik Dorn, Grzegorz Górny, Jarosław Klejnocki, Aleksander Kopiński, Zdzisław Krasnodębski, Marcin Król, Marta Kwaśnicka, Joanna Lichocka, Paweł Lisicki, Krzysztof Masłoń, Cezary Michalski, Magdalena Micińska, Artur Mrówczyński-Van Allen, Piotr Nowak, Jan Rokita, Tomasz Rowiński, Piotr Semka, Piotr Skwieciński, Jadwiga Staniszkis, Jacek Trznadel, Szczepan Twardoch, Dorota Wojda, Marzena Woźniak-Łabieniec
Spór o Rymkiew... Agata Bielik-Robson...

Okładka książki Bóg, kasa i rocknroll Szymon Hołownia, Marcin Prokop
Bóg, kasa i ro... Szymon Hołownia, Ma...
Okładka książki Idiota za granicą Ricky Gervais, Stephen Merchant, Karl Pilkington
Idiota za granicą Ricky Gervais, Step...
Okładka książki Zapraszamy do Trójki Cezary Łazarewicz, Ewa Winnicka
Zapraszamy do ... Cezary Łazarewicz,&...

Jak żyć panie premierze?

Książka lekka łatwa i przyjemna. Trochę w niej też zawartych skeczy kabaretowych przez co bardziej zabawna. Typowy relaks i rozweselacz.

Chcesz pochichrać się? Zdrowo? Zapraszam do lektury.

Chcesz pochichrać się? Zdrowo? Zapraszam do lektury.

Książka w formie wywiadu z Robertem Górskim o kabarecie i jego kulisach. Przypomnienie najbardziej znanych i lubianych skeczów z występów Kabaretu Moralnego Niepokoju. Sporo anegdot. Mamy okazję dowiedzieć się tez skąd biorą się najlepsze pomysły. Sporo wątków tej rozmowy dotyczy życia przed i po występach. Lektura lekka i łatwa, a na dodatek zabawna.
Pozycję polecam nie tylko miłośnikom polskiego kabaretu.

Pozycję polecam nie...

Wywiad z Robertem Górskim, przedzielony skeczami i opowieściami znajomych o bohaterze.
Czytało się przyjemnie, lekko i z humorem. Fajna książka do przeczytania dla rozluźnienia. Warto przeczytać "będzie pan zadowolony".

Przyjemna rozmowa z Robertem Górskim o kabaracie, poczuciu humoru Polaków, o tym dlaczego warto się śmiać i mieć dystans do siebie poprzerywana transkrypcją popularbych skeczy Kabaretu Moralnego Niepokoju, które na pewno znacie, ale się i tak pośmiejecie.

Bardzo cenię Pana Roberta i jego kabaret. Od lat trzymają dobry poziom. A pan Górski jest prawdziwym liderem i dobrym tekściarzem.

Pozycja przyjemna, lecz niezbyt treściwa. Daje zupełnie inne spojrzenie na twórczość KMN i całej polskiej sceny kabaretowej. Wypełniacz, który ciężko mi ocenić stanowią zapisy oryginalnych szkiców znanych skeczy - niby interesujące, ale mogło by ich tez nie być.

Roberta Górskiego to ja mogę łyżkami jeść... Zazdroszczę mu talentu. Zresztą nie tylko ja. Rozmawiając z innymi kabareciarzami słyszałam jak podziwiają Górala :)
A co do książki, to jest to lekka, zabawna i przyjemna lektura.

A co do książki, to jest to lekka, zabawna i przyjemna lektura.

2028

Lubię polskie kabarety, ale muszą mieć wyrafinowany poziom żartu. KMN za czasów Kasi Pakosińskiej niewątpliwie błyszczał.
chciałam dowiedzieć się co nieco o kulisach powstawania poszczególnych skeczów, programu "Tygodnik Moralnego Niepokoju".
Wreszcie mogłam zgłębić biograficzne fakty właściwie każdego z kabareciarzy.Uzupełniają sie charakterologicznie, mają różne osobowości, ale konieczny był element kobiecy.
Rozmowa z Robertem wyjaśni, czemu nie został poetą, jak dzieciństwo na bródnowskim blokowisku zainspirowało go do stworzenia postaci badyla i innych dresiarzy. Fenomenalny tekściarz, który próbki swoich ulubionych skeczy wplata w wywiad. często mnie rozśmieszały, nawet bardziej niż w wersji w z występu.
Uchyla też rąbka tajemnicy jeśli chodzi o zycie osobiste, ma uroczą konkubinę a obecnie żonę Kasię i swój największy sukces i dumę, syna Antka.
Poszczególne rozdzialy komentują zaprzyjaźnione kabarety i satyrycy, czyli np. Wójcik, Fedorowicz, Kołaczkowska, Maciej Stuhr.
Technik informatyk,tudzież geolog, po sukcesie studenckich kabaretów trafił do branży reklamowej. Odpowiedzialny za niektóre chodliwe hasła m.in Bogdan mówi Bankowy.
Umie skatalogować wszystkie wady i zalety Polaków,i przy tym nasze ponure społeczeństwo rozwesela. W II połowie lat 90tych mieli mocną konkurencje, ale każda z formacji miała swój modus operandi i nie wchodzili sobie w paradę np z taką Grupą MoCarta. ciekawe dzieje i walka o przyszłość polskiego kabaretu,dla którego wpadką były stand-upy. Poziom żartów niestety się w tych produkcjach obniżył.
Interesujący, charyzmatyczny gawędziarz, celny obserwator życia społecznego i politycznego, twórca kultowego Bogdana, Badyla, Bożydara.

1958

Czegoś mi brakuje w tej książce. Mało opowieści z życia i mało śmiesznie, jak na kabareciarza.

• Biografie
  • 2015

Mariusz Cieślik Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju Zobacz więcej

Video

Video