Wrony w Ameryce

2012-10-17
2012-10-17
978-83-61808-20-6
Stany Zjednoczone USA wspomnienia Ameryka

Fatum czy przypadek? A może wydanie „Wroną po Stanach” skusiło mnie do sięgnięcia na półki antykwariatu?
Po 9 latach od wydania trafiła w moje ręce jedna z książek Marcina Wrony. Dziennikarza, emisariusza TVN w Stanach Zjednoczonych bodajże od 2006 roku i do dnia dzisiejszego.
„Wrony w Ameryce” jest zbiorem felietonów o Stanach Zjednoczonych z kategorii „o wszystkim i o...

Bardzo lekka i przyjemna lektura! W zasadzie jest to zbiór felietonów i subiektywnych opowieści dotyczących różnych aspektów życia w Stanach. Pochłonęłam w jeden dzień i bardzo żałowałam, że takie to krótkie!

Ksiazka bardzo powierzchowna i plytka, wrecz infantylna

Codzienne życie w Ameryce z punktu widzenia klasy średniej. I chociaż z czasem Wrony pokochały ten kraj, świetnie opisują wszystkie panujące w nim absurdy i zwykłe codzienne kłopoty.
Bardzo szybko i przyjemnie się czyta.

Lekka i przyjemna, zwłaszcza do podróży. Interesujące opisy i wartościowe ciekawostki. Może i nie jest to szczyt kunsztu literackiego, ale spełnia swoją domyślną rolę, reportażu. Polecam wszystkim, zwłaszcza tym ciekawym świata!

Całkiem, całkiem, ale "Wałkowanie Ameryki" jednak daje lepszy obraz Stanów i zawiera mniej "prywaty".

Po książkach Pana Wałkuskiego, "Wrony w Ameryce" to istny chaos.

Książkę czyta się szybko, ponieważ ma prosty styl narracji, jest lekka w odbiorze a rozdziały krótkie i tematycznie ze sobą niezwiązane. Jedyny motyw przewodni- pobyt autora i jego rodziny w Ameryce. Marcin Wrona opisuje fragmenty swojego życia w USA oraz spostrzeżenia z tym związane. Znajdziemy tam trochę polityki(no bo Waszyngton a autor jest korespondentem Faktów TVN),...

muszę przyznać że mój pierwszy dłuższy pobyt w USA skłonił do takich samych wniosków , polecam pojechać i dopiero później sięgnąć po Wrony ;)

• 2013
  • USA