Wrony w Ameryce

Stany Zjednoczone USA wspomnienia Ameryka
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-61808-20-6
Stany Zjednoczone USA wspomnienia Ameryka

Codzienne życie w Ameryce z punktu widzenia klasy średniej. I chociaż z czasem Wrony pokochały ten kraj, świetnie opisują wszystkie panujące w nim absurdy i zwykłe codzienne kłopoty.
Bardzo szybko i przyjemnie się czyta.

Lekka i przyjemna, zwłaszcza do podróży. Interesujące opisy i wartościowe ciekawostki. Może i nie jest to szczyt kunsztu literackiego, ale spełnia swoją domyślną rolę, reportażu. Polecam wszystkim, zwłaszcza tym ciekawym świata!

Całkiem, całkiem, ale "Wałkowanie Ameryki" jednak daje lepszy obraz Stanów i zawiera mniej "prywaty".

Po książkach Pana Wałkuskiego, "Wrony w Ameryce" to istny chaos.

Książkę czyta się szybko, ponieważ ma prosty styl narracji, jest lekka w odbiorze a rozdziały krótkie i tematycznie ze sobą niezwiązane. Jedyny motyw przewodni- pobyt autora i jego rodziny w Ameryce. Marcin Wrona opisuje fragmenty swojego życia w USA oraz spostrzeżenia z tym związane. Znajdziemy tam trochę polityki(no bo Waszyngton a autor jest korespondentem Faktów TVN),...

muszę przyznać że mój pierwszy dłuższy pobyt w USA skłonił do takich samych wniosków , polecam pojechać i dopiero później sięgnąć po Wrony ;)

czyta się lekko, szybko, ale w sumie mało konkretna. same suche informacje.

obiektywna, mozna rzec pisze jak jest

Przeczytałem tę książkę bezpośrednio po "Chrobocie" Tomka Michniewicza i chyba za dużo po niej oczekiwałem - stąd niezbyt wysoka ocena. "Wrony w Ameryce" czyta się lekko, szybko i dość przyjemnie. Ot zapis przygody, czy fragmentu życia, jakim był pobyt w USA dla autora i jego rodziny. Szereg spostrzeżeń i opinii Marcina Wrony na temat tych małych, typowo amerykańskich...

Dyskusje

• 2013