Pod skórą

Jan Kraśko

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Baaaardzo mocno przeciętna.
Czytasz i od razu zapominasz.

Baaaardzo mocno przeciętna.
Czytasz i od razu zapominasz.

Kolejna książka Liz Nugent połknięta (tym razem na dwóch posiedzeniach).
Niesamowite jest to, jak ładnie autorka potrafi odmalować portret osoby mocno zaburzonej.
Znowu bardzo fajna narracja, przeplatana legendami wyspiarskimi, które niewątpliwie wywarły ogromny wpływ na główną bohaterkę.
Dobre.

Kolejna książka Liz Nugent połknięta (tym razem na dwóch posiedzeniach).
Dobre.

"- Są winni, niewinni i z gruntu źli. A w tobie zawsze było samo zło."

Inishcrann to po irlandzku Wyspa Wielkiego Drzewa, tą maleńką wyspę zamieszkuje niewiele osób. Na zachodnim brzegu w odizolowaniu od sąsiadów mieszka rodzina O'Flaherty.
Trzech chłopców trzymających się głównie z mamą, często ignorowanych przez ojca oraz dziewczynka.
Delia o nieprzeciętnej urodzie jest oczkiem w głowie tatusia, który zapatrzony w córkę wychowuje ją w poczuciu wyjątkowości zapewniając, że jest przyszłością wyspy i cały świat klęka u jej stóp. Otoczona irlandzkimi legendami, odkrywa moc manipulacji, dzięki której uczy się sterować innymi. Jej ogromna miłość do ojca sprawia, że jest zazdrosna nawet o matkę i braci. Pewnej nocy jedno kłamstwo doprowadza do strasznej tragedii. Osierocona musi opuścić wyspę i nauczyć się żyć w z dala od wszystkiego co znała.

Liz Nugent prezentuje nam historię życia Delii, kobiety o wielu twarzach, skupionej na sobie, genialnej manipulatorki pozbawionej głębszych uczuć. Pierwszoosobowa narracja powoduje, że znamy wszystkie przemyślenia i decyzje. To osoba która podniesie się po każdej tragedii.

Jestem pod wielkim wrażeniem portretu wykreowanego przez autorkę. Pochłania od pierwszego do ostatniego zdania. Końcówka szokuje i wzbudza mnóstwo emocji.
Z pewnością nadrobię poprzednie książki.

"- Są winni, niewinni i z gruntu źli. A w tobie zawsze było samo zło."

Delia o nieprzeciętnej urodzie jest...

Czyta się świetnie i bardzo ciąga chyba przez to że główna bohaterka jest tak interesującą postacią. Zastawaniem się jednak czy takie bezduszne, egoistyczne i złe osoby naprawdę istnieją?

Książka jest łatwa w odbiorze i dość lekka przez co można szybko ją ukończyć. Końcówka sam nie wiem czy taki obrót spraw (chodzi o ojca) był potrzebny. Ostatnio wielu pisarzy chce czymś zaszokować czytelnika na sam koniec i tak też jest tutaj ale myślę że niepotrzebnie.

Bardzo dobra. Do ideału brakowało czegoś mocnego. Jak na thriller by wypadało. Ogólnie książka ciekawa, taka z tych "czyta się sama".

"Nigdy nie potrzebowałam ludzi, jedynie wygód jakie mogli mi zapewnić". Oto Delia - córeczka tatusia żyjąca w przekonaniu o swej wyjątkowości, ze szczątkowym poziomem uczuć wobec innych. Historia jej życia pełna wzlotów i upadków. I znów się z autorką lubimy 😉

Świetna! Ciężka historia,którą czyta się bardzo lekko. Wciągająca, zosrająca w głowie na długo. Polecam!

Piękno to nie tylko to na zewnątrz,które widzimy gołym okiem.Piękno to dusza, która kryje się pod skórą.Jedyna właściwa droga to serce.Tam kryje się prawda o człowieku.

" To był koniec mojej doskonałej urody mojego małżeństwa, domu i życia w Londynie. Zostałam zdemaskowana. Zdarta z twarzy skóra odsłoniła brzydką wypaczoną prawdę".

Autorka poraz kolejny stworzyła duszny, mroczy klimat który uwielbiam, chociaż od początku nie mogłam się wkręcić w tą historię. Bardzo mi się dłużyła. Ale moja ciekawość była silniejsza i w drugiej połowie książki zaczęło się rozkręcać."Pod Skórą " to historia zepsuta tak bardzo jak jej główna bohaterka.Zła ,odpychająca a jej szpetota niszczyła wszystko gdziekolwiek się pojawiała.Im bardziej mnie ona odpychała,tym historia intensywnie mnie wciągała.Pomimo że zakończenie wynagrodziło mi wszystko to nie do końca odnalazłam się w tej historii. Jestem przekonana, że książka ucieszy wielu fanów autorki ,troszkę bardziej niż mnie co nie zmienia tego,że z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnej jej powieści.

Autorka poraz kolejny stworzyła duszny,...

Współczesna baśń braci Grimm z nutą Doriana Grey'a. Piękna jak dzień, ale bezwzględna i samolubna księżniczka z samotnej wyspy, ukarana za swoje występki zamianą w bestię. Ale czy opowieść skończy się równie baśniowo? Warto sprawdzić

Świetna!

Świetna!