Czerwony Kapturek

Okładka książki Czerwony Kapturek Smart Study
Okładka książki Czerwony Kapturek
Smart Study Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Seria: Baby Shark literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Baby Shark
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-03-24
2021-03-24
32 min.

Jakiś czas temu wpadłam na książeczki właśnie z Baby shark. Nie mogłam rozejść obok nich obojętnie. Ten mały rekinek zawładnął nasze serca.

Książeczka jest bardzo ładnie wydane. Kolorowe ilustracje przyciągają wzrok i podobają się dzieciom. Tekstu nie ma za dużo, więc jest idealna na młodszych czytelników.

"Czerwony kapturek" to opowieść dobrze nam znana. Z tym,że Kapturkiem jest właśnie Baby shark a cała historia dzieje się pod wodą. Baby shark rusza Rybobusem do babci a po drodze spotyka różne wodne stworzenia. Nie znajdziemy tu złego wilka, ale nasz rekinek również będzie miał ciekawą podróż. Czy szczęśliwie dojedzie do babci ? O tym przekonajcie się sami.

Bardzo nam się spodobała ta książeczka. Będziemy do niej nie raz wracać. I już w planach mamy zakup kolejnych części.

"Czerwony kapturek" to opowieść dobrze nam znana. Z tym,że...

Kolejna świetna pozycja dla najmłodszych. Wielbiciele sympatycznego rekina będą zachwyceni. Baby shark wyrusza w podróż w odwiedziny do babci. Po drodze czeka go wiele podmorskich przygód ale czy jak na Czerwonego Kapturka przystało spotka wilka, tego dowiecie się z książki. Książka jest fantastycznie wydana przez Wydawnictwo Słowne, kolorowa w twardej oprawie. Postacie wyglądają identycznie jak w teledysku, są kolorowe i wyraźne. Każda z książek zawiera mało tekstu więc idealne dla młodszych dzieci, by się nie zdążyły znudzić czytaniem zbyt długiego tekstu. Gwarancja miło spędzonego czasu z dzieckiem czytając gwarantowana. Jeśli zaczniecie śpiewać wcale się nie będę dziwić. Poleca tą serię książeczek i życzę Wam udanej zabawy.

Moja 14-miesięczna córka uwielbia całą serię książeczek z serii Baby Shark. Książeczka Czerwony Kapturek zaskakuje Nas już na pierwszej stronie, jako iż możemy wpisać imię dziecka, co jest pamiątką na długie lata. Dzięki pięknym ilustracją, dziecko może skupić się na obrazkach kiedy my czytamy bajeczkę. Na końcu bajeczki jest zadanie do wykonania, co jest bardzo ciekawą opcją dla starszych dzieci :)

Przepięknie zilustrowana książeczka. Idealna dla miłośników małego Rekinka, bo kto nie zna jego albo piosenki Baby Shark? :)
Czytamy na okrągło, podoba się nawet mojemu 8 latkowi.
Mały rekinek wyrusza Rybobusem w drogę do swojej Babci, za którą tęskni. Po drodze spotykają go przygody. Książeczkę polecam. Świetnie napisana.

Czytamy na okrągło, podoba się nawet mojemu 8 latkowi.

Baby Shark to znana na całym świecie piosenka dla dzieci.
🎵" Baby shark, doo doo doo doo doo doo."

Ostatnio przyszły do nas 3 książeczki o małym rekinie "Baby Shark" od @wydawnictwo_slowne.
🦈"Czerwony Kapturek" opowiada o podróży rekinka Rybobusem do Babci Rekina. Po drodze czeka go wiele przygód.
🦈"Balony przynoszą radość" Rekinek znajduje skrzynię z balonami i dzięki temu znalezisku będzie mógł pomóc swoim przyjaciołom.
🦈"Czarodziejska różdzka babci" Babcia Rekin doskonale czaruje i zawsze chętnie pomaga mieszkańcom oceanu. Kiedy jej różdżka pęka, okazuje się, że musi bardzo uważać.
Jeśli chcecie wiedzieć jak skończyły się opisane historie Baby Sharka koniecznie przeczytajcie swoim dzieciom.
Książeczki mają twardą oprawę, kolorowe ilustracje i posiadają krótki, dowcipny tekst.
W każdej książeczce z serii Baby Shark znajduje się też proste zadanie do wykonania związane z tekstem. Polecamy tą serię książeczek.

Baby Shark to znana na całym świecie piosenka dla dzieci.
🎵" Baby shark, doo doo doo doo doo doo."

🦈"Balony przynoszą radość" Rekinek znajduje skrzynię z balonami i dzięki...

"Baby shark, du, du, du, du, du, du ..."

Chyba większość dzieci zna i uwielbia ślicznego, żółtego rekinka i piosenkę o jego rodzinie, prawda? Jak to jest z Waszymi pociechami? Również znają, słuchają i lubią rekinka?

Moja córeczka bardzo polubiłam piosenkę, ale jeszcze bardziej serię książeczek o rekinku od Wydawnictwo Słowne.
W ostatnim czasie to nasz hit! Zwłaszcza, że ostatnio sporo czasu spędziliśmy w domu ze względu na przeziębienie. Ja chyba znam już tekst książek na pamięć 🙈 czytamy je codziennie po kilka razy i zastanawiam się kiedy Basi się w końcu znudzą 🤔 chociaż wątpię czy to się stanie 😂

Książeczki o rekinka są pięknie wydane, mają twarde okładki, są wzbogacone przepięknymi ilustracjami, które przyciągają wzrok malucha (i nie tylko malucha),naprawdę trudno oderwać od nich wzrok. Ilustracje mają pięknie i żywe kolory, to ich ogromby atut! Dodatkowo wszędzie pojawia się wesoły i uśmiechnięty rekinek, który jest głównym bohaterem serii książeczek i to to właśnie z nim mały czytelnik wyrusza w przygody po podwodnym świecie. Prosty tekst, którego nie ma zbyt wiele, nieskomplikowane zdania sprawiają, że dzieciom łatwiej skupić się na tym, co czyta rodzic. Moja córka ma niespełna dwa latka i pjest bardzo zainteresowana tymi książeczkami. Oprócz samego czytania można też dziecku opowiadać. Ilustracje wręcz do tego zachęcają! A podwodny świat jest bardzo ciekawym, więc jest o czym. 🙂
Do tej pory ukazało się 5 książeczek z serii "Baby Shark":
🐬 "Czerwony kapturek"
🐬 "Rekinia policja"
🐬 "Kolory w oceanie"
🐬 "Myj łapki, mały rekinie"
🐬 "Podwodna orkiestra"

My posiadamy trzy pierwsze tytuły i bardzo polecamy! 🙂

Książeczka "Baby Shark. Czerwony kapturek" opisuje samotną podróż rekinka po oceanie do domu babci. Rekinek podróżuje Rybobusem. Po drodze czeka go wiele przygód.

"Baby Shark. Rekinia policja" to opowieść o tym, jak rekiny-policjanci pomagają innym podwodnym stworzeniom. Tak, tak, bo nie tylko ludzie wpadają w tarapaty. W oceanie też są stworzenia, które pilnują porządku i pomagają tym, którzy wpadli w tarapaty. Książeczka pokazuje maluchom, że trzeba pomagać innym i każdy może to robić.

"Baby Shark. Kolory w oceanie" to książeczka, z którą pomoże w nauce kolorów. Czarodziejskie kredki nadadzą kolorów smutnym i szarym fotografiom z albumu rekinka. Byłam w szoku, kiedy moja niespełna dwuletnia córeczka powtórzyła słowo "ukwiał". Tak spodobało jek się to słowo, że teraz sama od razu rozpoznaje w książeczkach wszystkie ukwiały 😂

Na końcu każdej książeczki znajduje się ciekawe zadanie podsumowujące daną historię.

Polecamy tę serię książeczek. Myślę, że spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 🐬😊🐬

"Baby shark, du, du, du, du, du, du ..."

W ostatnim czasie to nasz hit! Zwłaszcza, że...

Mały Rekinek pierwszy raz sam wybiera się do babci. I tyle podobieństw z "Czerwonym Kapturkiem". W sam raz dla maluchów.

Świetna książeczka oparta na słynnej piosence Baby Shark dududududu. Mały Rekinek wybrał się pierwszy raz sam w podróż Rybobusem do babci Rekin. Spotykał po drodze innych mieszkańców oceanu. Mojej córce szczególnie przypadła do gustu.

Bardzo fajne opowiadanie dla dzieci, jest przejrzyście napisane, krótkie więc nie znudzi. Ładne, duże i kolorowe obrazki zachęcają do oglądania i dyskutowania. Mój 2 latek bardzo lubi całą serię "Baby Shark". Miła forma spędzania czasu z dzieckiem.

• Dziecionkowe

Dodaj cytat z książki Czerwony Kapturek