Camera Work. Wszystkie fotografie 1903-1917

sztuka fotografia

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Alfred Stieglitz. Camera Work Pam Roberts, Alfred Stieglitz
Alfred Stiegli... Pam Roberts, Alfred...

Dla zaintetesowanych fotografią amerykańska. Camera Work to kompletne ilustracje z wydawanego przez A. Stieglitz czasopisma. Tak więc w artykule wprowadzającym napisanym przez P. Roberts znajdują się informacje przede wszystkim do 1917r. czasu, gdy zakończono wydawanie wyjatkowego, pierwszego dzieła promującego fotografię. Istotna jest rola prowadzonej przezeń galerii "291", ściśle związanej z promowaniem artystów. Między ilustracjami przeplatają się krótkie teksty, czasem krytyczne.

Pięknie wydany album z reprodukcjami fotografii publikowanych na łamach czasopisma "Camera Work". Reprodukcje są dobrej jakości, krótki tekst przybliża historię czasopisma, galerii "291" oraz samych piktorialistów. Obowiązkowa pozycja dla miłośników fotografii.

Ładnie wydany album ze zdjęciami mało znanego dziś amerykańskiego czasopisma.

Ładnie wydany album ze zdjęciami mało znanego dziś amerykańskiego czasopisma.

• Wokół fotografii
  • POSIADAM