Złap mnie, jeśli umiesz

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Zabawna, lekka jak komedia kryminalna, trzyma poziom.

Zabawna, lekka jak komedia kryminalna, trzyma poziom.

Trochę za bardzo przekombinowana. Róża Krull jakoś mnie nie ujęła, a aluzje do jej obżarstwa po jakimś czasie zaczęły być męczące. Może trafiłam akurat na nienajlepszą część serii.

Na początku lektury tej książki byłam zdezorientowana, bo oczekiwałam bezpośredniej kontynuacji poprzedniej części "Róży Krull na tropie" pt Miasteczko Morderców, które miało raczej otwarte zakońćzenie.

Jednak nie minęło dużo czasu aż się zorientowałam, że jestem zakochana w historii krążącej wokół opuszczonego i zaniedbanego dworku.

Tym razem Róża Krull wzieła swój udział nie tylko w rozwiązaniu śmierci młodego kusztosza z miejscowego muzeum ale także powodu dla którego świnka Dolores była pierwszym, nie licząc osób bezpośrednio zamieszanych w zdarzenie, świadkiem w sprawie morderstwa.

Podobała mi się zarówno główna oś fabularna jak i wstęp książki pochodzący z czasów świetności dworku.

POLECAM miłośnikom komedii kryminalnych.

Tym razem Róża Krull wzieła swój...

Kolejną przygodę z Alkiem Rogozińskim uważam za udaną.
Intryga zgrabna, bohaterowie jak zawsze dobrze wykreowani, humor sytuacyjny bardzo w moim guście. Tym razem moje serce skradła postać pani Cecylii, staruszki ze stali, znającej każdego świętego wraz z jego historią.

Teraz już wiem, że kiedy będę miała ochotę na przeczytanie czegoś lekkiego i zabawnego, mogę w ciemno sięgać po książki autora. Polecam.

Kolejną przygodę z Alkiem Rogozińskim uważam za udaną.

Tę książkę Alka Rogozińskiego oceniam jako niezłą. Nie należy do moich ulubionych, ale też czytałam kilka gorszych od tej. Jest to bardzo lekka książka, z prostą zagadką kryminalną i humorem. Można przeczytać ją na jeden raz. Dobrze się przy niej bawiłam, ale szybko też o niej zapomnę.

Na półkach: , , , ,

Zarówno z komedią kryminalną jak i z panem Rogodzińskim jest to moje pierwsze spotkanie. Chciałam się przekonać co w nim, a raczej w jego twórczości jest takiego, że masa moich czytelników chce się pozabijać o jego nowości jak tylko jakieś się u nas u pojawią.
Niestety, wbrew moich ogromnym oczekiwaniom nie zrozumiałam, nie zapałam miłością, ani nie stałam się wielką fanką serii przygód Róży Krull, podejrzewam że innych też bym się nie stała 😔.
Liczyłam w duchu, że będę się śmiać do rozpuku, tak jak moi czytelnicy, ale nic z tych rzeczy. Co miało mnie podejrzewam śmieszyć tylko mnie irytowało... Tak samo jak większość bohaterów..
Ale, żeby już nie było znów tak pesymistycznie polubiłam się z Pepe, z jego postawą i z tym jak się przekomarzają z Różą .. No i nie powiem, bardzo szybko się czytało ( choć niektórych opisów mogłoby być mniej 😑, albo chociaż mogłyby być krótsze)
Ogólnie rzecz ujmując, o ile na pewno nie sięgnę po poprzednie części cyklu, tak może po następną za jakiś czas sięgnę 🤔

Po poprzedniej książce, która mnie wręcz wymęczyła, ta pozycja była idealna .
Lekka, szybko się czytało.
Uwielbiam humor Alka. Niejednokrotnie czytając śmiałam się w głos.
Seria z Różą jest świetna.
Jak najbardziej polecam.

Po poprzedniej książce, która mnie wręcz wymęczyła, ta pozycja była idealna .
Lekka, szybko się czytało.
Uwielbiam humor Alka. Niejednokrotnie czytając śmiałam się w głos.
Seria z Różą jest świetna.
Jak najbardziej polecam.

2095

Lekka komedia kryminalna z zabawnymi postaciami, absurdalnymi sytuacjami i opisami. Róża Krull w swoim żywiole :) Ubawiła mnie sytuacja z plakatem Jima Morrisonem i odniesienia do disco polo :)

Słaby ten nowy odcinek ojca Mateusza.
A tak poważnie to o wiele gorsza część niż poprzednia, historia jeszcze jaka taka, ale akcent humorystyczny niszczy całą książkę. A cały humor sprowadza się mniej więcej do „Róża Krull dużo je i jest gruba :D”

Słaby ten nowy odcinek ojca Mateusza.

Przy tej książce to było pierwsze spotkanie z panem Alkiem jak i bohaterką Różą. Z początku podchodziłam do opowieści jak pies do jeża ale już w połowie książki byłam szczerze zauroczona Różą, Cecylią czy Pepe. Na szczęście w mojej bibliotece jest ogrom p. Rogozińskiego wiec na pewno wrócę po inne tytuły.