Defekt

2021-07-14
2021-07-14
9788381955690
literatura polska

Bardzo dobry thriller psychologiczny.
Polecam

Bardzo dobry thriller psychologiczny.
Polecam

Ogólnie fajna książka. W niektórym momentach bardzo przewidywalna. Końcówka bardzo niesprawiedliwa.

Uważam, że to nie była zła książka. Autorka poruszyła dość ważną kwestię relacji między ludzkich, obsesji, nieporozumień, braku zrozumienia. Myślę tylko, że próba umieszczenia tego wszystkiego w tak cienkiej książce (która de facto skupia się na problemach psychicznych bohaterki) skutkowało mieszanką wybuchową. Przeszłość nakłada się na teraźniejszość, a majaki na rzeczywistość.
Mogłoby to być niezłe studium psychologiczne, gdyby nie to, że całość jest krótka, a sam początek niezwykle nudny. Myślałam, że poddam się przy pierwszych stu stronach.

Sama fabuła jest bardzo ciekawa, bo raczej rzadko spotykamy się z taką perspektywą i takim rozwiązaniem.

Bardzo trudno coś o tej książce powiedzieć, żeby nie zdradzać fabuły...

Bardzo dobra książka, ciekawa fabuła, bohaterowie i świat przedstawiony. Według mnie minusem jest początkowa nuda. Mam na myśli że na początku nie jest zbytnio ciekawie, jednak tak około po przeczytaniu połowy książki, staje się ciekawa.

Według mnie tytuł godny polecenia znajomym.
Pozdrawiam

Według mnie tytuł godny polecenia znajomym.
Pozdrawiam

Trudno jednoznacznie zaklasyfikować tą książkę, ma elementy kryminału i thrillera psychologicznego i trochę sensacji.
Zaczyna się dobrze, od mocnego uderzenia - poznajemy Liwie gdy leży przy mężu policjancie, którego ktoś zadźgał nożem. Niestety potem jest gorzej, kobieta sprawia wrażenie otumanionej, ma wizję zmarłego męża i ojca, ktoś porywa jej dziecko, musi bronić się przed oskarżeniami policji i zalotami kolegi zmarłego męża. Po jakiś 100 stronach można domyślić się co na prawdę się stało w domu naszej bohaterki. Rozczarowanie.

Dobrze mi się czytało tą książkę, byłam zaciekawiona tym są się stanie dalej, ale jak dla mnie to niektórzy bohaterowie podejmowali bardzo nieracjonalne działania, co spowodowało, że nie do końca wierzę w tę historię.

Szczerze mówiąc działo się w niej tak wiele, że momentami byłam bardzo zaskoczona przebiegiem i przewrotnością wydarzeń. Niektóre z nich były dla mnie wręcz abstrakcyjne. Na pewno przy tej powieści nie można się nudzić i nie może być niczego pewnym – autorka wykreowała nieprzewidywalne zwroty akcji i każdy rozdział trzymający w napięciu. Historia kręci się wokół głównej bohaterki, a jej osoba pełna jest tajemniczości, która wzbudza w czytelniku różne emocje.

Zaskakująca fabuła,szybka akcja była I rosło napięcie w książce.
Z zaciekawieniem czytałam tą świetną,fajną lekturę.

Zaskakująca fabuła,szybka akcja była I rosło napięcie w książce.
Z zaciekawieniem czytałam tą świetną,fajną lekturę.

Książka trafiła po znajomości do mojej biblioteczki i od razu na starcie ostrzeżono mnie przed ciężką lekturą. Ogólnie fabuła średnio trafiła w mój gust. Były momenty, że ciężko mi się ją czytało. Przeplatane elementy z przeszłości i teraźniejsze w niektórych chwilach robiły mi coraz większy mętlik w głowie, sama się momentami gubiłam w fabule. Dość przewidywalna bo po kilku stronach już czułam kto okaże się zabójcą, pomimo że miałam dwa typy to i tak dobrze obstawiłam. Zakończenie totalnie mi się nie spodobało. Sama raczej jej bym nikomu nie poleciła i szybko o niej zapomnę.

• Thriller/sensacja/kryminał