Tradycje i sztuka kulinarna Chin. Historia, zwyczaje, smaki

Okładka książki Tradycje i sztuka kulinarna Chin. Historia, zwyczaje, smaki
Ksawery Burski Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo Akademickie Dialog
2021-03-22
2021-03-22
chiny kuchnia chińska tradycje smaki historia

1944

Nowe wydanie, poprawione, uzupełnione, zaktualizowane a przede wszystkim pięknie wydane z cudownymi zdjęciami.
Dzięki tej pozycji poznajemy kuchnię chińską różnych regionów jej historię, różnorodność, charakterystyczne cech. Mamy również działy o herbacie, trunkach, restauracjach, technikach gotowania i najważniejszą część czyli przepisy kulinarne. Proste i trudniejsze ale tak opisane, że każdy może spróbować poznać i pobawić się tą różnorodną kuchnią.
Gorąco polecam.

Ugotować coś chińskiego? Wydawałoby się, że przy tylu stronach kulinarnych i poradach to nie problem. W tej książce jednak znajdziemy przepisy "prosto z Chin". podparte doświadczeniem autora i kucharzy, z którymi rozmawiał, przebywał. Pokaźna część z przepisami poprzedzona jest zresztą historią kuchni chińskiej, przeglądem kuchni regionalnych, słowem o herbacie, restauracjach, technikach gotowania. To piękne połączenie książki o kulturze z książką kucharską. Wciąga i faktycznie zachęca, aby zrobić coś samemu.

Nowe, uaktualnione wydanie, z zupełnie nową szatą graficzną. Jak wiele dają te żywe zdjęcia z prezentacją dań, ale także np. straganów czy sklepów! Oczywiście najważniejsza jest treść - a tu otrzymujemy zarówno aktualne dane "statystyczne" dotyczące żywienia, produkcji rolnej itp., wzmiankę o sytuacji obecnej, historię kuchni poszczególnych regionów, omówienie ich cech. Jest część herbaciana i część trunkowa. I wreszcie - przepisy, zarówno te prościutkie, jak i nieco bardziej skomplikowane. Wszystko napisane ciekawie, jak gawęda. Przepisy dokładne. Na szczęście już łatwiej dostać poszczególne składniki niż w czasie pierwszego wydania książki... :) Polecam - miło spróbować czegoś nowego w kuchni, a i miło dowiedzieć się czegoś nowego oraz spojrzeć na historię kraju niekoniecznie przez pryzmat konfliktów, ale poprzez coś codziennego, a tak ciekawego.

Dodaj cytat z książki Tradycje i sztuka kulinarna Chin. Historia, zwyczaje, smaki