1920 Nadzieja nie umiera nigdy

Skarpa Warszawska
1920: Nadzieja nie umiera nigdy
historia
2021-03-10

Do przeczytania. Na podium bardzo dobre opowiadania Krzysztofa Bochusa, Joanny Jax i Sylwii Zientek. Interesujący, zróżnicowany punkt widzenia na naszą historię.

Ciekawa pozycja. Oryginalny pomysł i dobre wykonanie. Niestety, widać różnicę pomiędzy dziełami uznanych autorów a opowiadaniami z konkursu. Najbardziej podobały mi się opowiadania Krzysztofa Bochusa i Joanny Jax, ale wszsytkie do przeczytania. WArto!

Warta poznania pozycja. Panorama literacka 1920 składa się tutaj z bardzo wielu puzzli, jedynym motywem przewodnim jest polskość i patriotyzm. Jak to w zbiorach bywa.
Czyta się przyjemnie, każde z Autorów ma swój styl, swoje "smaczki".
Niewielki minus za okładkę - ta czerwień pasuje bardziej do krwawego kryminału.
Ogólnie to kawał dobrej roboty.

• Historia

Dodaj cytat z książki 1920 Nadzieja nie umiera nigdy