Najnowsze artykuły
Artykuły
Mole książkowe, czyli co pożera nasze książki. Uwaga! ZdjęciaAnna Sierant8Artykuły
Upoluj jesienne nowości w super cenach! Przegląd promocjiLubimyCzytać4Artykuły
Weź udział w akcji recenzenckiej i wygraj książkę „Na jedną noc“LubimyCzytać1Artykuły
Przeczytaj przedpremierowy fragment książki „Doppelganger. Sobowtór “!LubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Stefan G. Hoffman

2
7,3/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Urodzony: 1964 (data przybliżona)
Profesor na Wydziale Nauk Psychologicznych i Nauk o Mózgu Boston University, gdzie kieruje Laboratorium Badań nad Psychoterapią i Emocjami. W swoich badaniach skupia się na mechanizmie zmiany terapeutycznej, przekładając odkrycia z dziedziny neuronauki na zastosowanie kliniczne, a także na emocjach i kulturowej ekspresji psychopatologii.Był prezesem Association for Behavioral and Cognitive Therapies oraz International Association for Cognitive Psychotherapy. Jest redaktorem naczelnym „Cognitive Therapy and Research” i zastępcą redaktora „Clinical Psychological Science”. Autor wielu książek, w tym An Introduction to Modern CBT oraz Emotion in Therapy.
7,3/10średnia ocena książek autora
64 przeczytało książki autora
458 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2021
Ponad lękiem. Strategie terapii poznawczo-behawioralnej i uważności pozwalające przezwyciężyć lęk, strach i zamartwianie się
Stefan G. Hoffman
7,2 z 52 ocen
458 czytelników 7 opinii
2021

2020
Terapia poznawczo-behawioralna oparta na procesach. Wiedza i kluczowe kompetencje
Steven C. Hayes, Stefan G. Hoffman
7,3 z 3 ocen
81 czytelników 0 opinii
2020
Najnowsze opinie o książkach autora
Ponad lękiem. Strategie terapii poznawczo-behawioralnej i uważności pozwalające przezwyciężyć lęk, strach i zamartwianie się Stefan G. Hoffman 
7,2

Kolejna rewelacyjna pozycja przeznaczona dla każdego, kto chce pracować nad sobą i wyjść poza strefę komfortu, aby uczynić swój żywot nieco bardziej znośnym:)
Niezmiernie spodobało mi się w opracowaniu to, że mamy ogrom ćwiczeń praktycznych i narzędzi, które pomagają nam wejrzeć wgłąb najstraszniejszego, czyli wgłąb siebie.
Autor jasno opisuje czym jest lęk i nie pozostawia nadziei - będzie towarzyszył nam zawsze. Naszym celem powinno się stać nie tyle wyeliminowanie lęku, co oswojenie go, a konkretnie zwiększenie swojej własnej tolerancji.
Bardzo przypadło mi do gustu wspomnienie o terapii ekspozycji na pokonanie lęku (co nieświadomie stosuję od lat) oraz ćwiczenie z ekspozycją wyobrażeniową. Zwłaszcza dlatego, że jest zupełnym przeciwieństwem wszystkiego, co do tej pory czytałam (wystarczy wspomnieć prawo rezonansu). Warto spróbować, zdobyć nowe umiejętności radzenia sobie z emocjami i poszerzyć swoją perspektywę.
Ponad lękiem. Strategie terapii poznawczo-behawioralnej i uważności pozwalające przezwyciężyć lęk, strach i zamartwianie się Stefan G. Hoffman 
7,2

Oswoić lęk.
Lęk jest czymś, co towarzyszy mniej lub bardziej każdemu z nas. Ta podstawowa emocja jest swoistym mechanizmem alarmowym naszego organizmu, która ma za zadanie ostrzegać nas przed sytuacjami trudnymi i przygotować nas na obronę przed nimi. Zasada działania lęku jest prosta i w jej podstawowym aspekcie nie ma nic złego - gorzej jednak, gdy lęk nie tylko nas ostrzega, ale także obezwładnia i w efekcie przejmuje kontrolę nad naszym życiem.
Kiedy lęk przejmuje nad nami kontrolę to pierwszym tego objawem jest to, że przestawiamy się na mechanizm unikania i ucieczki. Przestajemy stawiać czoła zagrożeniom, a zamiast tego zaczynamy ich unikać. Efekt jest taki, że nie tylko nie rozwiązujemy trudnej sytuacji, ale dodatkowo (poniekąd sami) potęgujemy tylko wywołany przez nią lęk. W ten sposób tworzy się błędne koło, z którego z biegiem czasu będzie coraz trudniej wyjść.
Jak przerwać ten krąg i zacząć normalnie funkcjonować? Tego dowiemy się z niniejszej książki.
Stefan G. Hofmann proponuje nam względem zwalczania lęku rozwiązania z nurtu terapii poznawczo-behawioralnej. Skupimy się więc tutaj na przełamywaniu pewnych negatywnych sposobów myślenia, na redukcji fizycznych objawów związanych z lękiem, a także na opanowaniu swoistego niepokoju myśli, który powyższym zjawiskom towarzyszy. Celem powinno być dla nas to, aby zaakceptować towarzyszący nam lęk (bywa on bowiem nie do uniknięcia),ale jednocześnie powinnyśmy nauczyć się rozpoznawać destrukcyjne dla nas stany mentalne i, docelowo, nauczyć się funkcjonować pomimo towarzyszącego nam lęku.
Książka jest bardzo ważna i cenna jako lektura, pokazuje ona bowiem problem lęku nie tylko od strony teoretycznej, ale także od strony praktycznej. Wszystko dzięki zamieszczonym w kolejnych rozdziałach ćwiczeniom, które mogą nam bardzo pomóc w dziele opanowania lęku i towarzyszącym mu destrukcyjnym dla nas stanom.
Hofmann i jego sposób widzenia opisywanego problemu z całą pewnością zasługują na uwagę. Kwestie związane z lękiem oraz towarzyszące mu mechanizmy wyłożono i opisano w książce bardzo przejrzyście i klarownie. Zrozumiały przekaz ze strony autora pozwala wiele pojąć, a zrozumienie to zawsze pierwszy krok na drodze do sukcesu. Tak więc jeśli macie kłopot z towarzyszącym wam lękiem, to niniejsza książka może być dobrym rozwiązaniem po pierwsze względem zrozumienia problemu, a po drugie - względem jego opanowania.
Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za egzemplarz recenzencki.
#ponadlękiem #stefanghofmann #gwp
https://cosnapolce.blogspot.com/2021/04/ponad-lekiem-strategie-terapii.html