Pozwól, że ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć

Okładka książki Pozwól, że ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć Jorge Bucay
Okładka książki Pozwól, że ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć
Jorge Bucay Wydawnictwo: Replika nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Recuentos para Demián
Replika
2013-02-01
2004-01-01
Ilona Ziętek-Segura
Literatura biblioterapia bajki literatura argentyńska

Zanim przeczytasz, pozwól, że ci powiem…

Ciekawie napisana książka. Przeróżne opowiadania przeplatające się z światem rzeczywistym. Rozmowy terapeuty z pacjentem o wielu trudnych problemach zawierające wiele pomocnych bajek.

Naprawdę fajne te opowiadanie. Przyjemnie się tego słuchali i myślę, że gdybym sięgnęła po książkę, przyjemnie by się czytało...

Zabawne, szokujące, bardzo mądre z cudownym przesłaniem historie. Przeróżne tematy i motywy tych historii sprawiały l, że czułam się, jakbym wędrowała po całym świecie, po ciekawych i pięknych miejscach!
Słuchając tej książki miałam wrażenie, jakbym sama trafiła na terapię.

Choć zazwyczaj nie sięgam po takie książki i raczej nie przepadam za takimi klimatami, ta naprawdę bardzo mi się podobała... I niesamowicie wciągnęła!
Bez wahania mogłabym polecić ją każdemu!

Zabawne, szokujące, bardzo mądre z cudownym przesłaniem...

Piękna! Czesto do niej wracam

Piękna! Czesto do niej wracam

Bajki jako terapia, bajki jako ukazanie drogi?
Trafiłam na prawdziwą perełkę. Rozwój osobisty jest mi bliski. Nie sądziłam, że w tej książce znajdę tyle mądrości życiowych ukrytych w fabule.
,,Pozwól, że ci powiem...bajki, które nauczyły mnie jak żyć. Jorge Bucay to pozycja wyjątkowa. To pozycja, w której każda bajka niesie konkretnie przesłanie. W książce poznajemy Demián, chłopaka, który szuka prawdy o sobie i o życiu. Trafia do Jorge, który jest psychoterapeutą. Jorge ma niespotykany i dość ciekawy sposób psychoterapii. Dzięki opowiadanym bajkom zmusza Demiána do wielu przemyśleń, z których sam ma wyciągnąć wnioski. Nie tylko nasz bohater doświadczy w pewnie sposób przebudzenia, ale też my czytelnicy.
Bajki zawarte w tej książce to bajki klasyczne, współczesne pochodzące z różnych stron świata, ale także wymyślone anegdoty przez autora.
Książka, która pomaga zrozumieć swoje lęki oraz sprawia, że jesteśmy w stanie uwierzyć w siebie.
Do tej pory nie spotkałam się z przekazem w takiej postaci i dlatego też zaliczam tę książkę do tych jedynych w swoim rodzaju.

Bajki jako terapia, bajki jako ukazanie drogi?

Fantastyczna książka. Czytałam ją przez kilka miesięcy- jedna bajka dziennie. Żeby chwilę nad nią pomyśleć, żeby wyciągnąć wnioski.
Myślę, że może być wsparciem w trudniejszym momencie, ale również dobrą lekturą.
Ja planuję do niej wracać.
Polecam

Ja planuję do niej wracać.
Polecam

Książka jest jak diament z ostatniej bajki - prawdziwym skarbem, który ukryty jest pośród wielu zwykłych kamieni. Ze zdumieniem przecieram oczy dlaczego nie stała się z miejsca współczesną odpowiedzią na uniwersalizm Małego Księcia. Nie trzeba mieć doświadczenia własnej psychoterapii ani podzielać poglądów Gestaltystów by odneleźć w bajkach Bucay’ego odpowiedzi na egzystencjalne lęki codzienności!

Dobra, ciekawa książka do wielokrotnego czytania. Zawiera zapisy rozmów między pacjentem a terapeutą oraz bajki przez niego stosowane. Bajki te mają bardzo symboliczny wymiar, a ich bohaterowie pochodzą z różnych stron świata. Warto się zapoznać z tą pozycją.

"Pozwól, że ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć" to fascynująca podróż do świata bajek i mądrości, zaprezentowana przez argentyńskiego autora Jorge Bucaya. Ta książka dostarcza czytelnikom cenne lekcje życia w przystępnej i poetyckiej formie.

W tej książce Bucay łączy swoje umiejętności jako psychoterapeuta z bogatym zbiorem tradycyjnych bajek, aby ukazać nam, jak mądrość przekazywana przez te historie może wpłynąć na nasze codzienne wybory i podejście do życia. Każda bajka ukrywa głębszy sens i ucząca morał, który można zastosować do różnych aspektów naszego życia.

Jorge Bucay nie narzuca gotowych odpowiedzi czy rozwiązań, ale raczej inspiruje czytelników do samodzielnego odkrywania znaczenia bajek i ich zastosowania w życiu. To daje czytelnikom swobodę interpretacji i wykorzystania przekazanych nauk w zależności od ich własnych doświadczeń.

Ciekawe, choć raczej do sięgania od czasu do czasu, niż czytania za jednym zamachem. Mocne 6/10, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego, bardziej chyba odniesienia do klasyki bajek i subiektywnego na nie spojrzenia? Choć parę z tych 'bajek' też potrzebowałam poznać :)

Na samym początku wciągnęłam się w książkę. Treścią jest terapia pewnego mężczyzny, gdzie psychoterapeuta używa bajek które mają pomóc pacjentowi zrozumieć swoje problemy i siebie. Może nie jest to książka dla mnie.. nie na mój gust czy podejście do tego typu spraw. Na całą książkę może ze 3 takie bajki do mnie trafiły. Jeżeli ktoś przymierza się do przeczytania to polecam tylko z tego powodu, że może akurat znajdzie bajkę która mu odpowie na coś co mocno potrzebował. Ja nie znalazłam nic dla siebie, te 3 bajki, o których wspomniałam są po prostu "Ahh.. tak, widziałam coś takiego." I tyle.

czytam ja wciaz i wciaz, bo ja trzeba czytac

czytam ja wciaz i wciaz, bo ja trzeba czytac

• Psychologia

Jorge Bucay Pozwól, że ci opowiem... Bajki, które nauczyły mnie, jak żyć Zobacz więcej