Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.10 zł

Guerras del interior
literatura faktu
Tomasz Pindel

Oficjalne recenzje i

Historia zmniejszona do wymiarów człowieka*

Link do recenzji

Uwielbiam czytać krótkie, mocne reportaże. Ale mogę czytać tylko kilka rocznie bo mnie dobijają....Na ten rok mam już prawie osiągnięty limit.

"Wewnętrzne wojny" Josepha Zarate to 3 historie konkretnych osób. Każda z nich wiąże się z eksploatacją jakiegoś surowca. Drewna, złota czy ropy. Autor przedstawia obiektywne spojrzenie na niewygodną prawdę. Na krwawą prawdę.

Mamy...

Mocno przeciętna to pozycja... Choć nie trudno docenić tu tytanicznej pracy autora w kwestii źródłowej to jednak sama narracja jest tak monotonna i zwyczajnie nudna, że niezwykle ciężko przez to przebrnąć. Na każdej stronie miałem wrażenie jakbym zasiadał w ławach sądowych wysłuchując uzasadnienia nadchodzących wyroków. A przecież liczymy na prawdziwy i mocny reportaż, prawda?

"Swoim pierwszym międzykontynentalnym lotem Máxima dotarła do Szwajcarii – kraju, który kupuje od Peru najwięcej złota – by spotkać się z przedstawicielem Wysokiej Komisji Narodów Zjednoczonych."

Wydaje mi się, że powyższy cytat, wyjęty z tekstu dotyczącego problemów środowiskowych i społecznych, powodowanych przez wydobycie złota w Peru, najlepiej oddaje tematykę tego...

• 2021

Dodaj cytat z książki Wewnętrzne wojny