Kukły

Okładka książki Kukły Maciej Siembieda Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Kukły
Maciej Siembieda Wydawnictwo: Agora Cykl: Jakub Kania (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

Kukły

przeczytanych książek 1912 napisanych opinii 988

Rewelacja, nie mogłam się oderwać. Maciej Siembieda naszym dobrem narodowym! :)

Rewelacja, nie mogłam się oderwać. Maciej Siembieda naszym dobrem narodowym! :)

Świetny powrót do Siembiedy. Uwielbiam kryminały (a może raczej sensację) z II wojną światową w tle...

Uważam Macieja Siembiedę za jednego z najbardziej inteligentnych polskich pisarzy

Maciej Siembieda i wszystko wiadomo

Maciej Siembieda i wszystko wiadomo

Świetna książka, jak zwykle nie zawiodłam się.

Świetna książka, jak zwykle nie zawiodłam się.

Jakub Kania u progu prokuratorskiej kariery (to niby 4 tom z serii, ale chronologicznie chyba powinien być pierwszym) zostaje przymuszony do urlopu, a w tym samym czasie dostaje prywatne zlecenie od niemieckiej dziennikarki: ma rozwiązać zagadkę pożaru, który tuż przed wybuchem wojny strawił magnacką posiadłość na Śląsku.
Jak się okazuje, pożar jest związany z elitarną organizacją zrzeszającą zaufanych ludzi Heinricha Himmlera, parających się okultyzmem i sekretami czarownic oraz usilnie poszukujących korzeni rasy aryjskiej.
Autor jak zwykle stworzył powieść, od której ciężko się oderwać, w której umiejętnie łączy fikcję literacką z faktami historycznymi. Jakub Kania już teraz zaskakuje przenikliwością i bystrością, spokojem, łącząc to gładko z romantycznym usposobieniem i zamiłowaniem do jedzenia.
Uroku tej historii dodaje piękny język i błyskotliwy humor. Jestem pewna, że fani powieści historycznych i kryminalnych będą zachwyceni. Jeśli zatem jeszcze tego nie zrobiliście – czytajcie Siembiedę! Dodam tylko, że książki z serii można czytać w dowolnej kolejności

Jak się okazuje, pożar jest związany z elitarną...

Kolejna książka pana Michała Siembiedy z młodym Jakubem Kanią w roli głównej jest trochę słabsza od pozostałych z serii. Jednak ciekawy temat, retrospekcje z czasów wojny i wartka akcja powodują, że "Kukły" czyta się szybko i z ciekawością. Czas na następny tom.

Jestem kompletną ignorantką jeżeli chodzi o autora, nieznam , zainteresował mnie tytuł i ciekawa okładka, chciałam sprawdzić co to te kukły no i wpadłam w coś dziwnego, długiego i nudnego. Główny bochater to nijaki i bezbarwny ktoś kto tylko podkreśla na każdym kroku ze jest prokuratorem, w porównaniu z nim to więcej życia i charakteru miał w sobie Pan Samochodzik. Czy ludzie w 1997 roku byli tacy nudni , napewno nie. Moja pierwsza i ostatnia.

KOlejna powieść Macieja Siembiedy, którą czytałam zachłannie i chociaż historia mniej mnie zainteresowała niż w "Katarsis" i "Nemesis", to jednak uwielbiam styl pisarza. Piękna polszczyzna, bogactwo słowa i cięte riposty dodające uroku i humoru. Historia z II wojny wpleciona w czasy wcześniejsze i późniejsze. Polecam

Prawda i fikcja, historia i teraźniejszość. Wszystko to tworzy kanwę historii pełnej tajemnic i domysłów.
Prokurator Jakub Kania prowadzi prywatne śledztwo sięgające czasów wojennych. Dosyć niespodziewanie zyskuje wsparcie ze strony niemieckiej dziennikarki. Kania dąży do rozwikłania sprawy( nawet ryzykując swoją karierę) , ponieważ ma ona wydźwięk osobisty.
Historia ciekawa, choć spodziewałam się klasycznego kryminału.

Historia...

1 206