Król południa

literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2021-03-17
2021-03-17
literatura polska mafia Meksyk romans mafijny

Mega!!

Mega!!

Książka, która zostaje na długo w pamięci. Mafia nie tylko musi być z Włoch... Historia, która pokazuje ile jesteśmy w stanie zrobić dla kogoś kogo się kocha ... Czyli wszystko. Polecam

Trini Abril Jiménez jest piękną dziewczyną oraz córką barona narkotykowego. Jej matkę zamordowano, ale siostrę Pili dla, której jest w stanie zrobić wszystko. Doskonale zna świat, w którym mieszkała (narkotyki, wojny, broń). W młodym wieku (18 lat) zaznała szczerej i prawdziwej miłości do mężczyzny (Cruz) lecz los z niej zadrwił i ostatkami sił musiała opuścić Meksyk, zmieniając swoją tożsamość i modląc się aby miłość jej życia oraz ojciec nigdy jej nie znaleźli. Po tułaczce między krajami, znalazła swój skrawek ziemi w Alicante -Hiszpania. Mimo względnego spokoju zawsze była czujna i gotowa do dalszej ucieczki. Musiała szybko dorosnąć, nie mogła się poddać, a miała dla kogo walczyć...
Cruz Angel Falasca był jej ideałem – mężczyzną, dla którego kompletnie straciła głowę. Mimo sporej różnicy wieku Trini czuła się przy nim kochana oraz bezpieczna. Cruz stracił ukochaną z godziny na godzinę, bez słowa wyjaśnienia. Nie spodziewał się, że Trini go zdradziła. Postanowił znaleźć dziewczynę choćby na końcu świata, aby przekonała się jak są traktowani zdrajcy, a kara za zdradę jest tylko jedna ŚMIERĆ. Po kilku latach Cruz odnajduję kobietę mając w głowie już plan zemsty za nim wymierzy z gnata i strzeli jej w głowę za wbity nóż w plecy cztery lata wcześniej. Król południa nie okazuje litości.

Styczność z autorką mam po raz pierwszy i nie ostatni. Książka ma 503 strony z czego 400 przeczytałam w jedno popołudnie gdybym nie szła na następny dzień do pracy to bym przeczytała do ostatniej kartki po prostu przepadłam. Historia totalnie mnie pochłonęła. Początek książki już nam gwarantuje sporo wrażeń. Autorka stworzyła idealny świat mafii. Cruz- władczy, bezlitosny, inteligentny, brutalny- król południa idealny, ale po czasie autorka pokazuje nam jego inną stronę, a raczej tą stronę budzi w nim Trini, która młodego wieku oraz sytuacji w jakiej się znalazła jest harda, pyskata, pewna siebie i nie poddaje się chce zmienić swój los. Chociaż początek książki mógłby wskazywać, że jest raczej jak spłoszone zwierzątko, ale nie dla mnie. Ta historia to: narkotyki, broń, nienawiść, wojna, ale również namiętność i pożądanie. Polecam z czystym sumieniem.

"Król Południa" to moja druga styczność z twórczością Katarzyny Małeckiej. No co mam napisać? Jestem zakochana. Nic innego tu nie pasuje. Nie zawiodła mnie ani trochę, a naprawdę oczekiwałam od tej książki dużo. O wiele za dużo. A autorka podołała moim oczekiwaniom.
Jak można zauważyć po wcześniejszych recenzjach jestem zakochana w mocnych charakterach bohaterek. A tu, według mnie, główna bohaterka pokazała klasę. Przeszłość nie była dla Trini łatwa, przez jej ojca i jego pracę. Musiała podjąć ciężką decyzję, która zaważyła o jej losach oraz jej przyszłości. Cruz, Cruz, Cruz. Boże, nie wiedziałam czy chcę go udusić czy przytulić. Dosłownie! Raz, potrafiłam go zwyzywać, a drugi raz wyznawałam miłość. Pokochałam również jego zwariowanego przyjaciela - Bruna.
Pióro autorki było lekkie, przez co pięćset stron tego cuda pochłonęłam w kilka godzin.
Na pewno sięgnę po inne historie tej autorki.

Jedna z naprawdę porządnych pozycji , które miałam przyjemność czytać. Całość spójna, bohaterowie świetnie wykreowani, ciekawa historia. Gdyby nie ograniczenia czasowe zapewne pochłonęłam bym ją w jeden dzień. Naprawdę rewelacja. Bierzcie w ciemno!!

Rewelacyjna powieść, od pierwszej strony napięcie rośnie, świetnie wykreowane postacie i mnóstwo akcji. Bardzo gorąco polecam 😊

Książkę przeczytałam jednym tchem. Mnóstwo akcji i zwrotów wydarzeń. Ciągłe napięcie towarzyszące każdej przeczytanej stronie. Zdecydowanie w tym wypadku, gdzie motywem przewodnim jest mafia, mamy styczność z mocno zarysowanymi postaciami, które pomimo świata w którym żyją, umiejętnie przedstawiają dobre emocje takie jaki przyjaźń i miłość. Wykreowani przez autorkę bohaterowie , którzy potrafią okazywać dobroć, ale jednocześnie mądrze wybierać priorytety w zgodzie z sobą. Od pierwszej strony akcja w książce się rozwija, dzięki czemu nie mamy uczucia lania wody i naciąganych wątków. Książka ciekawa w odbiorze i zdecydowanie mogę ją polecić.

Trini w młodym wieku zostaje zmuszona do podejmowania trudnych decyzji.
Jej życie legło w gruzach, po tym jak zdradziła ukochanego, wyjechała z miasta i opuściła swoją młodszą siostrę. Cruz był jedyną osobą na której jej naprawdę zależało. Uciekając przed nim, tak naprawdę uciekała przed samą sobą.
Walczyła dzielnie każdego dnia, aby odzyskać spokój. Podświadomie wiedziała jednak, że jej ukochany nie da za wygraną i odnajdzie ją w najmniej oczekiwanym momencie. Przeczucie jej nie zawiodło...
Świat karteli narkotykowych rządzi się własnymi prawami. Zdrada równa się śmierć. Nie ma od tego wyjątków. Dlatego czy Cruz będzie umiał przebaczyć ukochanej?Czy da jej szansę wytłumaczyć swoje postępowanie i pozwoli odrodzić się uczuciom, które oboje skrywają w swych obolałych serach?
Autorka nie owija w bawełnę. Sprawnie wprowadza czytelnika w świat mafijnych porachunków. Od pierwszych stron intryguje i podsyca ciekawość niebanalnymi postaciami, oraz wartką akcją.
Namiętność pożądanie, siła, władza przemoc, brutalność, niepewność, strach. Wszystkie te emocje przeplatają się nawzajem tworząc fantastyczną całość od której ciężko się oderwać.
Jeśli szukacie solidnych wrażeń, to ta książka jest właśnie dla Was.
Całość czyta się bardzo przyjemnie i
lekko. Zakończenie jest...
Nie będę zdradzać, ja takiego właśnie oczekiwałam a wy przekonajcie się sami.
Polecam ❤️

Trini w młodym wieku zostaje zmuszona do podejmowania trudnych decyzji.
Walczyła dzielnie każdego dnia, aby odzyskać spokój. Podświadomie wiedziała...

Na półkach: , , , ,

Książka dobra/przeciętna. Lekkie czytadło, o którym zaraz zapomnę ale które daje chwilę zapomnienia. Nic nie wnosi ale sprawia, iż to co w realu oddala się na dalszy plan i można na moment oddać się błogiemu lenistwu.

za długa...

za długa...