Król południa

Katarzyna Małecka Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2021-03-17
2021-03-17
literatura polska mafia Meksyk romans mafijny Dziecko Pożądanie Niepewność Uczucia Narkotyki

Trini, córka meksykańskiego barona narkotykowego. Młoda dziewczyna zakochuje się w synie wroga swojej rodziny. Pewnego dnia zostaje porwana i zmuszona do wyjewienia kodów, których nie zna. Staje przed oczywistym wyborem ratując życie swojej sześcioletniej siostry zdradzając ukochanego. Udaje się jej uciec z rąk porywaczy. Zmienia tożsamość i dowiaduje się o nieplanowanej ciąży. Zdrada Trini mówi tylko o jednym, czeka ją śmierć. Takie są prawa mafii i gangów narkotykowych. Bohaterka ucieka z Meksyku w kierunku Europy, unika większych miast, zgromadzeń ludzi. Zatrzymuje się w niewielkiej hiszpańskiej mieścinie. Pracuje w kwiaciarni, dzięki temu utrzymuje siebie i córkę. Pomimo strachu udaje jej się mieszkać w Alicante cztery lata do czasu,aż w kwiaciarni pojawią się nieznajomy. Bohaterka już wie, że musi uciekać.

Cruz, Król Południa. Mężczyzna po zdradzie ukochanej postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć i zabić, bo tak kończą zdrajcy. Sprowadza Trini do Meksyku, rozdziela z córką i zmusza do pracy w jednym ze swoich klubów. Uczucia sprzed czterech lat odradzają się na nowo pomiędzy bohaterami, lecz żadne z nich nie mówi o tym głośno. Pod dłuższym czasie Cruz dowiaduje się jaki był powód zdrady ukochanej.

Trini i Cruz czy zaczną na nowo wspólną drogę??? Czy córka Trini pozna swojego ojca? Jaki los zafunduje bohaterom życie?
Tego można dowiedzieć się pod warunkiem, że przeczytacie książkę 📚.

Książka jest lekka i szybka w czytaniu. Tutaj autorka podaję na złotej tacy swoim czytelnikom prawdziwy rollercoaster 🎡. Mam przyjemność spotkania się z twórczością autorki po raz pierwszy, lecz o razu mnie do siebie przekonuje. Z pewnością sięgnę po jej dzieła 🖤

Dla mnie ta książka super tyle emocji przeżyłam wraz z bohaterką że na pewno na długo ja zapamiętam.

Całkiem przyjemna książka, czyta się szybko. Niestety jest w niej budowanie napięcia, po czym nic z tego nie wynika. Wiele wątków poruszanych bez sensu, nie wnoszą nic, nie zostają rozwinięte. Końcówka napisana pospiesznie, na siłę, autorka chyba sama nie spodziewała się że to ostatnia kartka i musi kończyć.
W epilogu umieszczone więcej informacji niż w minimum 100 stronach książki, które niczego nie wnoszą.

W epilogu umieszczone więcej informacji niż w minimum 100...

Kolejna genialna książka autorki. Uwielbiam

Kolejna genialna książka autorki. Uwielbiam

Książka, która mam wrażenie, nie ma fabuły.
Niby się coś dzieje, ale tak jak opowieść zaczyna się w pewnym momencie historii bohaterów, tak samo się kończy.
Jakoś do mnie nie do końca przemówiła, zbyt cukierkowa w świecie mafii.
Może gdyby to była moja pierwsza mafija książka to byłabym zachwycona ;)

Książka, która mam wrażenie, nie ma fabuły.
Jakoś do mnie nie do końca przemówiła, zbyt cukierkowa w świecie mafii.
Może gdyby to była moja pierwsza mafija książka to byłabym zachwycona ;)

Niesamowicie męczyłam tą książkę. Główny bohater rozdzielił matkę z małą córeczka - ta kwestia była tak okrutna, ze nie było szans, abym go polubiła. A główna bohaterka to matka roku, dziecko po długim niewidzeniu czeka na nią, a ta zamiast lecieć to uprawia sex ze swoją oprawca. Bardzo irytująca książka, a sięgnęłam po nią skuszona świetnymi opiniami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Głowy nie urwało ale były momenty 🙂

Głowy nie urwało ale były momenty 🙂

Bardzo dobry romans mafijny. Coś lekkiego, nie przesłodzonego. Jest nutka strachu, niepewności i cały ocean pożądania. Super polecam👍

„Chciał, by przekonała się na własnej skórze, że ludzie, którzy się od niego odwracają, nie mogą liczyć na przebaczenie”.
Proszę Państwa przedstawiam wam Króla Południa od Katarzyny Małeckiej. Cruz Angel Falasca to spadkobierca barona narkotykowego, który został zdradzony i stracił całą fortunę. Odbudował swoje imperium i stał się jeszcze potężniejszy. Trini Abril Jiménez to córka barona narkotykowego i zna zasady panujące w tym świecie, jej ojciec jest pazerny i chce trzymać w garści cały Meksyk. Trini i Cruz szaleńczo się w sobie zakochali ale na ich drodze stanęła chęć władzy i pogrożenia Cruz. Trini został wrobiona w zdradę, a Cruz nie toleruje zdrady, a tym bardziej przez ukochaną, a po ucieczce Trini zaczyna na nią polować.
To jest tak boska książka, tak niesamowita historia. Ile emocji przetoczyło się przez te strony, zaczynając od nienawiści po miłość i pożądanie. Oboje tyle przeżyli, z jednej strony Cruz ślepo wierzący w zdradę Trini, a z drugiej Trini ukrywająca się przez szmat czasu przed zemstą Cruza. Postacie rewelacyjnie wykreowani, a jeśli chodzi o fabułę to nie było chwili żeby osiadła na mieliźnie, cały czas coś się działo.
Jeśli chodzi o książki Kasi to to jest moja miłość od pierwszego zdania, a Król Południa to istny majstersztyk!

Trini jest córką bezdusznego meksykańskiego barona narkotykowego. W wieku 18 lat szaleńczo zakochuje się we wrogu swojego ojca Cruzie Angelo Falasce. Oboje są w siebie zapatrzeni, niestety życie Trini rozpada się po tym, jak zostaje zmuszona zdradzić ukochanego, który jest mafijnym bossem. Dziewczyna musi uciekać, ponieważ zdrada równa się z wyrokiem śmierci, zwłaszcza że Cruz przez jej nielojalność stracił szacunek i sporo pieniędzy.
Trini, znajduje schronienie w Hiszpanii, gdzie układa sobie życie, mimo to żyje w strachu, że kiedyś przeszłość znowu zapuka do jej drzwi…
Przychodzę do was po raz kolejny z powieścią mojej ulubionej „mafijne autorki” Katarzyny Małeckiej, która jeszcze nigdy mnie nie rozczarowała, a „Król Południa” to jej kolejna genialna powieść. Autorka ponownie wysyła nas w brutalny świat mafii, serwując nam sporą dawkę emocji. Fabuła jest spójna i trzymająca w napięciu. Bohaterzy jak zwykle świetnie wykreowani i ciekawi, nie da się ich nie lubić. O matko! Jak ja kocham te emocje i gorące sceny :) :) :) Mamy tu sporą dawkę adrenaliny, zaciętą walkę, dramaty oraz sporo rozlewu krwi. Książka mnie tak wciągnęła, że gdyby nie przyziemne obowiązki pewnie pochłonęłabym ja w jeden dzień. Jeśli tak jak ja uwielbiacie twórczość pani Kasi, nie możecie przegapić tego tytułu. Gorąco polecam!

• Mafia
  • Przeczytane 2021