Bodyguard. Wbrew zasadom

Okładka książki Bodyguard. Wbrew zasadom Adelina Tulińska
Okładka książki Bodyguard. Wbrew zasadom
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Bodyguard. Wbrew zasadom
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-06-16
2021-06-16

średnia. fabuła tak niedorzeczna, że masakra a gloena bohaterka tak infantylna i irytujaca że zgroza.

Po powieści Dark skusiłam się na kolejną pozycje tej autorki ale niestety bardzo się zawiodłam. Nie tego oczekiwałam

Ojciec Lidii to biznesmen, który zarabia krocie, natomiast dziewczyna zajmuje się prowadzeniem bloga o lifestyle' owym życiu. Otoczona gronem ochroniarzy i służby, nie szanuje nikogo z nich. Jednym z jej ochroniarzy jest Cichy, przystojny i równie tajemniczy mężczyzna, były wojskowy.
Lidia przyłapuje go podczas złamania prawa, ale Cichy zrobi wszystko by nikt nie poznał prawdy.
Do czego posunie się mężczyzna by zatuszować swój występek?

To moje pierwsze spotkanie za Autorką, które bardzo miło spędziłam. Idealna ksiażka, gdy szukasz czegoś by się zrelaksować. Spokojny i zrównoważony Cichy oraz szalona Lidia, dwa przeciwieństwa może oznaczać tylko jedno. Będzie gorąco.
Fabuła ciekawa. Bohaterowie stwarzają pozory, które ukazują wszystkim, a skrywają swoje prawdziwe oblicze.

Zwykle książki o ochroniarzach nie mają w sobie niczego odkrywczego. Ot szablonowa historia o przystojnym amancie, który poturbowany przez życie postanawia zostać ochroniarzem, bo akurat nadarzyła się ku temu okazja. Oczywiście główny męski bohater nie znosi na początku swojej klientki, po to by móc w połowie książki się w niej zakochać. „Bodyguard” Ady Tulińskiej jest właśnie książką, która bardzo dobrze wpisuje się właśnie w taki sztandarowy szablon, aczkolwiek nie mogę umniejszać tego, że książka była ciekawa. Główny bohater Cichy jest bardzo tajemniczy, wycofany, a jednocześnie dość wyszczekany. Lidia jest jego przeciwieństwem, przynajmniej tak się wszystkim wydaje. W środku z pewnością nie ma tak dużej pewności siebie, a jej brak stara się zamaskować mocnym makijażem i chamskim zachowaniem w stosunku do wszystkich wokoło. Samą książkę czytało mi się bardzo dobrze, oś akcji poprowadzona poprawnie (nie było dużej ilości nic niewnoszących opisów, ani nudnych historii, co jest zdecydowanie dużym plusem).

Na półkach: , , , , , ,

Pewnie gdybym przeczytała tę historię gdy została wydana to oceniłabym ją lepiej a tymczasem mam duży dylemat. W sumie nie było to źle napisane ale niczym mnie nie zainteresowało. Miałam wrażenie że bohaterka to pusta lalunia, dla której liczy się tylko jej wygląd i to jaka jest popularna. Natomiast męski bohater starał się być męski i twardy a był wręcz nijaki i bez charakteru.
Mogło być fajnie ale niestety nie było.

Historia zawarta w tej książce całkiem ciekawa. Trochę poplątana, pełna różnych emocji i gorącego romansu.

Bohatwrowie rózni od siebie, ale przyciągali się wzajemnie. Ona faktycznie trochę rozkapryszona,ale jak się ją bliżej poznało to wcale nie taka głupia. On...no właśnie...ciacho ale i pogubiony w życiu, jakby "zboczył" trochę z życiowej ścieżki i wszedł na "złą stronę" Ich historie wyobraziłam sobie trochę stereotypowo i tu autorka mnie pozytywnie zaskoczyła.

Pewne wątki były trochę naciągane i za bardzo się wszystko mieszało. Ale mimo wszystko dobrze się ją czytało, a nawet momentami nie dało się od niej oderwać ;)

Cichy to ochroniarz do bólu rozkapryszonej Lidii. On nie przepada za nią, ona za nim też jakoś nie bardzo. Uważa, że jej służba ma wypełniać polecenia i na tym koniec. Jednak, gdy obydwoje udają się w niespodziewaną podróż, na którą Lidia wcale nie miała się udać, ich relacja zaczyna przechodzić kolejne etapy. Od strachu i nienawiści, przez miłość, rozstanie i ból serca. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy Lidia poznaje Majkę. Co ona ma wspólnego z Cichym? I dlaczego mężczyzna jest w stanie poświęcić pracę i miłość dla związku z Majką, choć w cale nie ma na to ochoty. Były wojskowy skrywa w sobie kilka tajemnic.

Choć lubię twórczość pisarki, to ta historia mnie trochę zawiodła. Jak dla mnie trochę za płytko. Nie ma tu tego czegoś, co wzbudziłoby we mnie jakieś większe emocje. Czyta się to raczej szybko, ale autorka ma zdecydowanie lepsze książki.

Nie czytało się tego najprzyjemniej, sceny seksu jak zwykle w tego typu romansidłach były najlepsze. Strasznie nielogicznie działają, zanikało gdzieś IQ ich i moje jak czytałam. Nic specjalnego.

Ochroniarz i rozkapryszona panienka plus wspólna "podróż" czy z takiego połączenia może wyniknąć coś dobrego? Cichy jest byłym wojskowym,który zatrudnia się na stanowisku ochroniarza u bogatej rodziny. Na jego nieszczęście trafia do rezydencji zamieszkałej przez rozpuszczoną Lidię,która nie potrafi docenić pracy swoich podwładnych. Mężczyzna postanawia zrezygnować z posady,jednak w jego głowie tworzy się pewien plan. Nie wszystko układa się jednak po jego myśli i zostaje "skazany" na towarzystwo roszczeniowej panienki. Jak uda im się przetrwać wspólnie spędzony czas? Czy wszystko jest takie jakie wydaje się na pierwszy rzut oka? Przeczytajcie książkę aby się przekonać😊

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Ady i od razu dodam,że bardzo udane. Styl autorki jest lekki dzięki czemu książkę czyta się szybko i z wielką przyjemnością.Fajnie wykreowani bohaterowie,totalne przeciwieństwa. Świetny pomysł na historię,coś innego,nie spotykanego zbyt często w czasie gdy jest moda na romanse mafijne i biurowe. Postać Cichego bardzo przypadła mi do gustu i chętnie poznałabym tego faceta w realu😈Na bank sięgnę po inne książki autorki,tę polecam z czystym sumieniem❤

Książka 'Bodyguard' po prostu mnie zawiodła 😔Nie miałam wygórowanych oczekiwań co do tej książki, a mimo to jestem smutna. Była to szybko ka lektura z dużym potencjałem - historie głównych bohaterów, ich powiązanie czy też postacie poboczne (ich bliscy). To wszystko moim zdaniem nie było w pełni wykorzystane i rozwinięte. Oczywiście przekonajcie się sami sięgając po tę książkę, a może okazać się, że macie na nią całkowicie inny pogląd 😊

• Przeczytane 2021
  • Audiobooki