Diabelna prawda

Okładka książki Diabelna prawda P.K. Farion
Okładka książki Diabelna prawda
P.K. Farion Wydawnictwo: Muza Cykl: Diabelski układ (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Diabelski układ (tom 2)
Diabelna prawda
Muza
2021-07-21
2021-07-21
literatura polska

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...

1998

Narratorem tej części jest Błażej, którego postępowanie wobec Sary w poprzedniej części wzbudzało moje niezadowolenie i sprzeciw.
Po tragicznych wydarzeniach Błażej jest przekonany o śmierci Sary. Gdy tylko dowiaduje się, że ona żyje, wyjeżdża do Polski i chce jej wyjawić całą prawdę o sobie , kim jest, gdzie pracuje i kim ona jest dla niego.
Trudno ją znaleźć, bo matka nie chce mu o niej nic powiedzieć a wystawanie cały dzień pod jej praca nic nie daje.
Wreszcie dowiaduje się, że Sara przebywa w szpitalu, po poronieniu ale nie chce go widzieć. Gdy już traci nadzieję, ona decyduje się na spędzenie z nim weekendu. Jest tak jak wyobrażał to sobie Błażej w swoich snach.....cudownie i namiętnie. Ale potem ona znowu go unika i nie chce go widzieć, bo nie wystarczają jej czyny mężczyzny, że jest dla niego całym światem, tylko pragnie usłyszeć te dwa słowa Kocham Cię, których Błażej nie potrafi wypowiedzieć.
Trochę nie rozumiałam postępowania obojga bohaterów a najwięcej denerwowała mnie Sara, której w pierwszej części bardzo współczułam. W tej byłam raczej na nią zła, że sama nie wie czego chce.
Nie ma w tej części porywającej akcji, bo cała fabuła opiera się na rozmyślaniach Błażeja o tym jak zawalił i o tym jak chce to naprawić. Było mi go żal bo chciał naprawić to co zepsuł w ich wzajemnych stosunkach, miał nadzieję, która dawała mu Sara, żeby za chwile ja odebrac.
No a samo zakończenie....zabieram się za dalszą część, bo zwariuję z niepewności.

Trudno ją znaleźć, bo matka...

Błażej chce wszystko naprawić, wyjaśnia wiele spraw, chce oczyścić atmosferę z Sara. I niby już się udaje, ale ona jak zwykle ucieka.
Nie rozumiem jej postępowania.
Ogólnie ciężko mi się czytało ta część, taka bardzo rozwleczona.

Nie rozumiem jej postępowania.
Ogólnie ciężko mi się czytało ta część, taka bardzo rozwleczona.

Ile człowiek jest w stanie zrobić żeby odzyskać utraconą miłość? Czy złamane serce da się wyleczyć? Czy popełnione błędy da się wybaczyć? Błażej w tej książce się o tym przekonać, tak jak jego ukochana.
Zapraszam po więcej na bloga:

Zapraszam po więcej na bloga:

Recenzja z dnia 12.05.2021

W pierwszych słowach chcę podziękować za możliwość recenzji.

Z twórczością P.K Farion spotkałam się na Wattpad, ale jak na razie nie miałam okazji zapoznać się z nią bliżej z powodu braku czasu.
Jestem chyba jedyną osobą, która nie czytała pierwszej części i dlatego było to sporym wezwaniem, by wgłębić się w losy Błażeja i Sary.
Przez pierwsze rozdziały musiałam się naprawdę dobrze skupić. Na całe szczęście autorka wyjaśnia w trakcie książki, dlaczego i co się wydarzyło w poprzedniej części.
Dowiadujemy się m.in., że on jest gliniarzem, ale ma uchodzić za bandziora i działać pod przykrywką. Ona miała być kretem, bo nie budziła większego zainteresowania i niespecjalnie zwracała na siebie uwagę.
Następne wydarzenia sprawiają, że nasz
główny bohater Błażej popada w głęboką depresję po utracie ukochanej.
Na domiar złego zaczął popadać w paranoję i jak czytamy, miewał też silne duszności i kołatania serca wynikające z własnej niemocy. Wynikiem tak silnych emocji aż dziw, że nadal miał w sobie tyle siły, by dalej walczyć o tę kobietę.
Czy była tego warta?
Dla niego tak, gdyż widział dla nich wspólną przyszłość i nade wszystko chciał ratować ten związek, co dla niektórych jest to ciężkie do zrozumienia, gdyż każdy ma swoją granicę cierpienia.
Skazą w jej emocjach i postępowaniu można obarczyć jej rodziców, dla których pieniądze były ważniejsze niż życie i normalność.
Ukrywanie prawdy przez wszystkich sprawiało, że ludzie w tej historii stali się inni i to nie koniecznie w dobrym tego stopniu zaznaczeniu. Sara typowa histeryczka co bywało chwilami irytujące i nie do zniesienia, no bo ileż można płakać? No, a on?
Błażej był ciągłym kłębkiem nerwów, ale czy ona go znienawidziła za całą prawdę, czy też to doceniła, to...
Tego dowiemy się już w kolejnej części Diaboliczna miłość.
W założeniu wszystko miało iść gładko, ale i tu życie pokazuje, że nie zawsze idzie to tak gładko jak to sobie założymy.
Prawda, ta cała czy też ta połowiczna nieraz potrafi zadać śmiertelny ból od samego środka. Najbardziej zaintrygował mnie i też chwilami irytował wątek matki Sary, bo ta kobieta jak dla mnie mogłaby zyskać miano "kobiety mafii", a dlaczego?
Dlatego, że tylko taka osoba z twarzą pokerzysty i pełnym wyrachowaniem byłaby w stanie coś takiego zrobić, aby zdradzić męża, a w wyniku tego łagodnie mówiąc, został on stracony, oraz aby poświęcić swoją córkę!!! Tylko w imię czego to wszystko? Oczywiście w imię pieniędzy, bo tylko one się liczyły, a co z tego, że były one zdobyte nielegalnie?!
Ta książka to taka wybuchowa mieszanka: nadziei, lęku, różnych odcieni miłości i...nienawiści.
Czy polecam tę książkę ? Cóż, ciężko mi to jednoznacznie stwierdzić, ale o tym, jaka jest naprawdę, to najlepiej przekonać się samemu, tak więc... Czas na lekturę.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Recenzja z dnia 12.05.2021

W pierwszych słowach chcę podziękować za możliwość recenzji.

Przez pierwsze...

Dużo lepsza od części pierwszej, za dużo rozważań Błażeja, nie do końca zrozumiałe postępowanie Sary. Trochę dziwnie się czyta ze względu na krótkie mało rozbudowane zdania.

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część, przy której mi czegoś zabrakło. I chyba dobrze, że autorka bardziej skupiła się na emocjach głównych bohaterów. Wyszło to na pewno na plus

!!!Recenzja!!!

Prawda, może wyzwolić nas od ciężaru, jaki nosimy ukrywając swoje uczucia względem tego, czego się kiedyś dopuściliśmy lub byliśmy świadkami traumatycznego wydarzenia. Takie oczyszczenie, może poprawić nasze relacje z drugim człowiekiem. Osoba, która notorycznie kłamie osiągając z tego jakieś korzyści materialne, nigdy nie osiągnie prawdziwego szczęścia i spokoju swego ducha.

Zarys fabuły

W książce wracamy do losów Błażeja i Sary, których mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie tejże serii. W tym przypadku historia zaczyna się od użalania się nad sobą Błażeja, który po stracie swej ukochanej nie potrafi się podnieść i żyć dalej. Po rozmowie ze swym przyjacielem, a zarazem szefem postanawia zamknąć rozdział swego życia związany z Sarą, dlatego też w tym celu jedzie do Polski, by ją odnaleźć i wszystko wyjaśnić. Mężczyzna nie wie, co zrobi dalej ze swym życiem, ale na pewno nie podda się dopóki nie spotka się i nie porozmawia z Sarą. Czego dowie się o Sarze, gdy ją odnajdzie? Gdzie i co Błażej wyjawi Sarze? Jak na to zareaguje bohaterka? Co dalej z Sarą i Błażejem? O tym w książce „Diabelna prawda” autorstwa P.K. Farion.

Katharsis

Autorka w swej książce ukazała problematykę dotyczącą oczyszczenia, którego dokonał Błażej opowiadając o tym czym się kierował w swoim postępowaniu wobec Sary. Jego wewnętrzne rozterki, można powiedzieć ból duszy dobitnie świadczą o tym, że długo nie mógłby żyć z takim cierpieniem i jedynym rozwiązaniem tego problemu było rozliczenie się z przeszłością. Natomiast Sara będzie zmuszona uporać się z bolesna prawdą, którą otrzyma od Błażeja, ale jaka ona, by nie była zawsze będzie lepsza od garści pięknych kłamstw, które tylko na chwile przynieść mogą poprawę nastroju. Przypadek Błażeja i Sary jest doskonałym przykładem tego, do czego prowadzi kłamstwo i jak trudno się z niego uwolnić, bo wyznanie prawdy bywa bolesne.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z dużym zaciekaniem, dzięki ciągłej niepewności dotyczącej tego co się wydarzy w najbliższej przyszłości. Sam przebieg katharsis obfituje w różnorakie emocje, a jego zakończenie jest dość zaskakujące i stwarzające zainteresowanie tym, co wydarzy się w kolejnym tomie. W pozycji dostrzegłem dwa błędy sytuacyjne, które nie zostały wyłapane w procesie redakcyjnym, ale ponieważ, że są to mało istotne kwestie, to mogę śmiało stwierdzić, że nie wpływają na jakość książki. Występują tu również sceny erotyczne, co z pewnością zadowoli fanki tego gatunku. Książkę należy czytać po wcześniejszej lekturze pierwszego tomu, gdyż bez jego znajomości w tymże tomie będzie ciężko odnaleźć się czytelnikowi. Okładka zdecydowanie jest lepsza od tej z poprzedniego tomu i przykuwa wzrok potencjalnych odbiorców. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom gatunku lubiących pełnowartościowe historie poruszające życiowe problemy z nutą erotyzmu w tle.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce P.K. Farion oraz Wydawnictwu Akurat.

!!!Recenzja!!!

Dalsze losy Sary i Błażeja,których poznaliśmy w pierwszym tomie-"Diabelski układ". Mężczyzna wraca do Polski by zawalczyć o swoją miłość.Postanawia wyjawić całą prawdę. Czy to wystarczy,by uzyskać wybaczenie Sary?

Drugi tom zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Znalazłam tu wszystko czego brakowało mi w "Diabelskim układzie". Sara wreszcie pokazała,że jest silną babką,która potrafi powiedzieć nie. A Błażej? Hmmm, nadal się zastanawiam czy go lubię🤔 Czekam niecierpliwie na swoją kolej w bt z 3 tomem,bardzo chcę już poznać zakończenie tej historii.
Polecam❤ i czekam na kolejne książki autorstwa P.K. Farion

Tak namieszane że chwilami sama się gubię i muszę wracać kilka stron do tyłu

Tak namieszane że chwilami sama się gubię i muszę wracać kilka stron do tyłu

Błażej niewątpliwie cierpi, ma wyrzuty sumienia, nie może żyć ze świadomością, że Sara osłoniła go własnym ciałem. Obiecywał, że ją ochroni - a zawiódł, zawiódł na całej linii. Obecnie przechodzi swoja własną żałobę, a jego przyjacielem zostały pokłady alkoholu, które wlewa w siebie. Jednak, gdy przyjeżdża do Polski i dowiaduje się, że Sara żyje wszystko się zmienia. Mężczyzna jest zdeterminowany, żeby walczyć o nią, bo uświadomił sobie, ile ona dla niego znaczy. Tylko, czy Sara pozwoli, żeby mógł cokolwiek wyjaśnić? Czy pozwoli mu oczyścić własne sumienie? Sara przebywa w szpitalu, jej stan zdrowia fizyczny, jak i psychiczny jest zły. Kobieta nie umie sobie poradzić z wydarzeniami minionych dni, jest kompletnie załamana. Straciła swoje dziecko, a trauma doprowadziła ją do te, że targnęła się na swoje życie. Jak wiele potrafi jeszcze znieść? Czy stawienie czoła całej tej prawdzie, z jaką przyjdzie jej się zmierzyć, pozwoli jej zamknąć tamten rozdział swojego życia? Czy będzie w stanie wybaczyć? Czy Błażej uzyska przebaczenie? Czy uda mu się wyznać całą prawdę i tym samym zacząć od nowa z czystą karta? Tyle pytań przychodzi czytelnikowi do głowy, jednak po odpowiedzi musimy sięgnąć do książki😊 Książka w mojej ocenie była dość emocjonująca… Bardzo podobało mi się jak Błażej zawzięcie walczył o uwagę Sary, o to, by wreszcie zmierzyć się z przeszłością, wyłożyć wszystkie karty na stół. Gdy cała prawda ujrzy światło dzienne, gwarantuje wam mega zaskoczenie – sama nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. A samo zakończenie? Autorka i tutaj nie próżnowała – zaserwowała czytelnikowi dosłownie bombę… Podsumowując - pochłonęłam tę książkę, spełniła moje oczekiwania, a nawet je przerosła nieoczekiwanym zakończeniem. Gorąco polecam!!

• Od wydawnictwa
  • Mafia