Psychology of Intelligence Analysis

Okładka książki Psychology of Intelligence Analysis Richard Heuer
Okładka książki Psychology of Intelligence Analysis
Richard Heuer Wydawnictwo: Martino Publishing nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Martino Publishing
1999-01-01
1999-01-01

Okładka książki Structured Analytic Techniques for Intelligence Analysis Richard Heuer, Randolph Pherson
Structured Ana... Richard Heuer, Rand...

"The Psychology of Intelligence Analysis" autorstwa Richarda J. Heuera to wyjątkowa pozycja, która łączy w sobie aspekty psychologii poznawczej z praktyką analizy wywiadowczej. Książka ta, będąca zbiorem artykułów napisanych w latach 1978-86 dla wewnętrznego użytku w CIA Directorate of Intelligence, zyskuje na aktualności, oferując czytelnikom istotne i ponadczasowe informacje na temat procesu analizy informacji.

Autor, z niezwykłą starannością, odnosi się do literatury z zakresu psychologii poznawczej, skupiając się na tym, jak ludzie przetwarzają informacje, aby podejmować decyzje w sytuacjach niekompletnych i niejednoznacznych. Heuer wybiera eksperymenty i wyniki, które wydają się najbardziej istotne dla analizy wywiadowczej i wymagają komunikacji z analitykami wywiadu. Następnie przekłada techniczne raporty na język zrozumiały dla analityków wywiadowczych i interpretuje znaczenie tych odkryć dla problemów, z którymi się oni zmagają.

"The Psychology of Intelligence Analysis" wyróżnia się spośród innych pozycji na rynku, dzięki swojemu praktycznemu podejściu do psychologii poznawczej. Książka ta oferuje analitykom wywiadowczym cenne narzędzia i techniki, które pomagają zrozumieć, jak ograniczenia ludzkiego umysłu wpływają na ich codzienną pracę.

• Nauka
  • Zmieniające spojrzenie