insomnia. podżebrze

Okładka książki insomnia. podżebrze Wioletta Arleta Jaworska
Okładka książki insomnia. podżebrze
Wioletta Arleta Jaworska Wydawnictwo: Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT) Seria: Biblioteka FONT poezja
poezja
Biblioteka FONT
Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT)
2020-12-01
2020-12-01
FONT Wioletta Arleta Jaworska

To także poetycka gawęda o człowieku w ogóle. O tym, co nas wypełnia, skąd się wywodzimy. „Wszystko ma swój korzeń”, a więc będziemy także poszukiwać tego miejsca, z którego się wyrasta, ale i obserwować w jakie kształty się rozrastamy, co skrywa się pod „korą martwiejących łusek”. A wewnątrz rewolucja! Żeński podmiot wiele odrzuca, a może tylko chciałaby odrzucić, dlatego nieustannie zmaga się, z tym co ją wypełnia, co w niej osiada, co stymuluje narządy do pracy, przede wszystkim pamięć jest tu tym obszarem newralgicznym. Z jednej strony koi, z drugiej – rani.

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2021/11/insomnia-podzebrze-wioletta-arleta.html

Każdy wiersz z tomiku Wioletty Jaworskiej jest historią przepełnioną uczuciami. Nad każdym trzeba przystanąć, zastanowić się, zajrzeć w głąb siebie, przypomnieć sobie chwile z własnego życia. Autorka opowiada o życiu, przemijaniu, śmierci i miłości, używając metafor, których nie sposób zapomnieć. Szczerze polecam tomik Wioletty Jaworskiej również ze względu na piękne zdjęcia jej autorstwa.
"po ludzku się pragnie
jak dno łaknie rzeki
drzewo soków

tylko to co pełne nie odczuwa głodu

a człowiek jest
do pary"
fragment z wiersza pt. "kompletnie" z tryptyku "dysonanse"

Poezja, która zatrzymuje, oryginalna, ciekawy język

Poezja, która zatrzymuje, oryginalna, ciekawy język

Tomik powstał dzięki stypendium ZAIKS. Poezja intelektualna. Porusza newralgiczne struny człowieczeństwa.

Dodaj cytat z książki insomnia. podżebrze