Ku szczytom. Historia gór i ich nieodpartego uroku

Okładka książki Ku szczytom. Historia gór i ich nieodpartego uroku
Henrik Svensen Wydawnictwo: Smak Słowa literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Bergtatt. Fjellenes historie og fascinasjonen for det opphøyde
Smak Słowa
2021-04-14
2021-04-14
9788366420441
Małgorzata Rost
Norwegia góry podróż

więcej Więcej

No, nie porwała mnie ta opowieść. Z pośród wszystkich przeczytanych przeze mnie książek o górach dostała, chyba, najniższą liczbę gwiazdek. Szczerze: nie doczytałem. Utknąłem w miejscu, w którym każdy średnio/bardziej niż średnio sprawny turysta/ czytelnik pomknąłby dalej, nie zdążywszy zauważyć problemu. Mnie zaparło, i nie puściło.

Nie chce oceniac tej ksiazki, bo to co bym wystawila byloby niesprawiedliwe. Niestety okladka i tytul sprawily ze wydawalo mi sie, ze ksiazka bedzie miala charakter przygodowy lub chociazby bedze analizowac wyprawy. Tymczasem jest o tym czy sa w rzeczywistosci gory i jak powstaly. Przeczytalam 50stron i pomimo poczucia humoru autora, nie bylam w stanie sie wkrecic w tematyke.

• Himalaizm/Alpinizm
  • Góry/ wyprawy
  • Chce mieć!
  • Do przeczytania
  • GÓRY- przeczytać
  • Legimi

Dodaj cytat z książki Ku szczytom. Historia gór i ich nieodpartego uroku