Nauczyciel z Polski

Nauczyciel z Polski
JS & Co
2021-01-27
2021-01-27
nauczyciel szkoła pedagogika szulski nauczanie

Takich fantazji na temat swojej własnej wspaniałości jako nauczyciela jeszcze nie czytałam. Okropne to.

Przerażające ze taki człowiek jest nauczycielem przez wiele lat. Opisuje z ZACHWYTEM jak stosuje przemoc psychiczna i emocjonalną. Ciężko słuchało się wywiadu z jego byłą uczennica z Kasią Babis. Przeraża brak refleksji i wrażliwości u czytelników.

To jest HIT! Bez kitu, napisałam elaborat ale jednak po zastanowieniu zmieszczę się w kilku zdaniach. I przeczytajcie KONIECZNIE! Autor umie w edukację i pisanie [email protected]#
To zabawna (nawet bardzo), pełna subtelnej autoironii opowieść o tym jak wygląda praca nauczyciela, wychowawcy, a zapewne także rodzica. Aż pęka od śmiałych, prostych, skutecznych pomysłów na pracę z nastolatkami. Podparta gronem autorytetów, fachowymi źródłami i cream de la cream - wypowiedziami wychowanków. Gdyby tylko ludzie w szkołach chcieli wziąć sobie do serca to co proponuje i do czego namawia autor, zamiast tworzyć przemocowe środowiska edukacyjne albo naparzać się w necie w obronie swoich, jedynie słusznych racji. Lektura OBOWIĄZKOWA!

Bardzo mądra książka. Przy tym napisana lekko z poczuciem humoru dokładnie takim, jaki uwielbiam. Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla każdej nauczycielki czy nauczyciela, ale skorzystają też rodzice. Zamierzam kupić na prezenty nauczycielom mojej córki.
Wisienką na torcie są przerywniki - rozdziały zaproszonych osób oraz na koniec, teksty wychowanek i wychowanków autora. Przywracają wiarę w młode pokolenie. Polecam z całego serca!

Dobre i w miarę świeże spojrzenie na Polską edukację.

Dobre i w miarę świeże spojrzenie na Polską edukację.

Biblia dla nauczycieli i rodziców!
Mądra, zabawna od pierwszych stron, inspirująca pozycja dla wrażliwych nauczycieli i rodziców. Można smakować rozdział po rozdziale. Wielu zaproszonych gości, kawał współczesnej wiedzy psychologicznej podany w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie że jest z autorem na kawie. Poruszane są ważne dziś tematy, choćby emancypacja kobiet i inne.
Niestety widzę że książka jest atakowana przez grupę (zapewne przez kogoś zawezwaną) bezrefleksyjnych, a przede wszystkich nie czytających książki ludzi. Nie czytałem, ale jedynkę wystawię, bo mogę. Nie temu ma służyć ten portal. Cóż, hejt jest dziś najprostszą formą konkurowania, pewnie dlatego jest tylu chętnych.
"Nauczyciel z Polski" jest pozycją polecaną przez autorytety polskiej pedagogiki i edukacji, nie tylko na okładce, ale także w wielu dostępnych i rzetelnych recenzjach. I jest zdecydowanie warta uważnego przeczytania. Lektura zmieni Wasze podejście do nauczania, wychowania a przy okazji będziecie się dobrze bawić.

Biblia dla nauczycieli i rodziców!

Naprawdę żenująca pozycja. Zarówno językowo, jak i merytorycznie. Co ciekawe ocena zawyzona niczym przez farmę troli, jak to mają w zwyczaju niektore kiepskie rodzime produkcję, walcząc o oceny na filmwebie. Co więcej, wszystkie niepochlebne są oznaczone jako spoiler. Przypadek?

Znakomita książka. Polecam każdemu - nauczycielom, rodzicom, a także uczniom (jednak raczej ze szkół średnich). Autor pokazuje, że ucznia można i należy traktować jak człowieka, a nie jak maszynę, która ma zakuć i zdać. Dobra relacja na linii nauczyciel-uczeń, oparta na wzajemnym zrozumieniu i szacunku, powinna być podstawą szkolnictwa i nie oznacza automatycznie, że uczeń wchodzi nauczycielowi na głowę czy też nie ma się uczyć. Po prostu przy dobrych relacjach nauka jest znacznie przyjemniejsza.

Lektura prowokująca, skłaniająca do refleksji nad kondycją współczesnej szkoły i młodzieży w okresie dorastania. Wyzwala rozmaite emocje i nie pozostawia obojętnym. Obowiązkowa lektura dla każdego wychowawcy.

600 stron intelektualnej uczty!
Chciałoby się więcej. Książka dla myślących rodziców, nauczycieli i uczniów. Pozbawionych dystansu do siebie i poczucia humoru traf szlag. Bywa ;)

600 stron intelektualnej uczty!

Dodaj cytat z książki Nauczyciel z Polski