Zapisany w kręgach

Góry Books
wspinaczka
biografia, autobiografia, pamiętnik
wspinaczka

Najlepsza książka w tematyce około górskiej, jaką dotychczas czytałam. Może dlatego, że tak mało w niej gór, a tak dużo człowieka? Może dlatego, że jest tak inna, tak świeża i pokazuje po prostu drogę? Nie skupia się na cierpieniu, patosie, sukcesie. Nie, to droga jest w tej książce najważniejsza. Polecam!

Świetna książka nie tylko o górach i wspinaniu.

Jedna z lepszych książek, jakie miałem w rękach. Może to moja wrażliwość, ale autor pięknie opowiada o życiu, po prostu o życiu, którego melodią w tym przypadku jest wspinanie. Czyta się z wypiekami na twarzy, wzruszeniem i zachwytem nad pięknem człowieczeństwa.

Jak na książkę górską niezła, ale do kanonu polskiej literatury, nie tylko górskiej, raczej nie wejdzie. Zachwyty nad dnią zdecydowanie przesadzone.

Marek Raganowicz za „Zapisanego w kręgach" w konkursie na Najlepszą książkę górską roku otrzymał Grand Prix na Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju. Zasłużenie. Tak świetna literatura górska trafia się raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Regan potrafi świetnie przekładać swoje myśli na papier. Są tu sportowe wyzwania, jest cisza skał, samotność, nie tylko górska, ba!, jest...

• Góry
  • Górskie