Fallen Saint

Okładka książki Fallen Saint
Monica James Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: All The Pretty Things (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
All The Pretty Things (tom 2)
Fallen Saint
2019-07-14
Gabriela Iwasyk

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Druga część trzytomowej powieści o płatnym mordercy o imieniu Saint. Cóż ja mogę powiedzieć o tej części? Moim zdaniem autorka zupełnie inaczej napisała tą część. Nie było bezsensownego i niepasującego żartu do sytuacji. Powiem więcej... zaintrygowała mnie ta książka. Tym razem byłam mocno ciekawa czarnego charakteru rosyjskiego biznesmena, który był pociągający.

Całość akcji dzieje się tym razem w Rosji, gdzie główna bohaterka Willow ma zostać na zawsze pod rządami mężczyzny Alekseia Popova, który wygrał ją w karty. Niespodziewanie dla wszystkich zostaje jego dziewczyną numer jeden, która o dziwo oczarowała go jak nikt wcześniej. Zwroty akcji, przemiana wizerunkowa dziewczyny i podstępna walka o wolność uczyniły tę książkę ciekawą. Jedyne co mi się nie podobało to ostatnia próba ucieczki, która mnie wręcz zbulwersowała. Zakończenie daje jednak nadzieję, że ostatnia część będzie równie dobra.

Całość...

Niby wszystko do przewidzenia a tak dobrze to się czyta że głowa mała... Już czekam na kolejny tom!

Świetna kontynuacja!
Niezmiennie uwielbiam Sainta❤️
Do tego Sara, to taka dobra dusza.
Z czasem sama zaczynam się odrobinę przekonywać do Aleka🤷🏼‍♀️
Jednak zakończenie, ostatnie dwa rozdziały, to kompletny emocjonalny rollercoaster i jestem zachwycona.
Oczywiście, że te historie są dosyć mocno naciągane, nierealne, ale mimo wszystko, jako taka książka na wakacje- jest super, bo bardzo wciąga.
Nie powiem, że przeczytałam ją w 2 dni, bo momentami emocje były tak duże, że musiałam robić sobie przerwy 🙈
Polecam, od razu zaczynam trzeci tom 😍

Świetna kontynuacja!
Niezmiennie uwielbiam Sainta❤️
Do tego Sara, to taka dobra dusza.
Z czasem sama zaczynam się odrobinę przekonywać do Aleka🤷🏼‍♀️

Cudowna książka

Cudowna książka

Jakoś tak mało mnie wciągnęła. Niby ciekawa ale trochę nudno mi się ja czytało 😅 trochę niedorobione szczegóły jak dla mnie, co mnie irytowało przez pół książki, np to,że dom Aleksieja jest tak zajebiście strzeżony i naszpikowany kamerami,a oni się spotykają u niego w pokoju pokryjomu 🤦 no o ile jestem skłonna zrozumieć,że u niego nie ma kamer o tyle chyba kurcze może być podejrzane,że mają jej pilnować a nie zwracają uwagi,że jej nie ma całą noc w pokoju??? 🤷 A do tego ta końcówka. Ogólnie w końcu trzymała w napięciu i coś się zadziało i naprawdę czułam się zaskoczona no ale jak doszłam już do ostatnich stron tak uważam,że autorka trochę przekombinowala z tym. Po trzecia część sięgnę chyba tylko po to żeby sprawdzić czy ma jakieś w miarę logiczne wyjaśnienie tego zakończenia no i też dlatego,że nie lubię zostawiać nieskończonych serii.

Na początku coś się dzieje, ale potem jak na całą otoczkę niebezpieczeństwa i grozy jest nudno i dziwnie.
A Aleksei, który miał budzić taki postrach z niewyjaśnionych powodów wydaje się bardziej zwyczajny niż niebezpieczny.
Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, ale jakoś mało w niej akcji i wyczekiwania.
Może ostatnia część okaże się lepsza.

Może ostatnia część okaże się lepsza.

Początek książki okazał się bardzo fajny. Była akcja i wszytko mknęło do przodu. Niestety w połowie jakoś się zatrzymało. Przez co książka stała się nudna i to bardzo. Nasi bohaterowie stali się tacy bez charakteru. Jednak końcówka trochę uratowała sprawę. Ale nie wierzę w taka przemianę Aleksa.

Z ręką na sercu mogę przyznać, że jest to moja ulubiona seria o buntowniczych bohaterach, która do głębi zawładnęła moim sercem. Po pierwszej części nie mogłam się doczekać kolejnych i z niecierpliwością wypatrywałam premier.
Seria nie jest ani urocza, ani delikatna – ma w sobie mnóstwo aktów przemocy, wulgaryzmu ale jednocześnie zawiera w sobie jakąś taką magiczną, urzekającą siłę. Akcja w kolejnych tomach dzieje się naprawdę szybko, ciągle pojawiają się jakieś nowe elementy zaskoczenia, wszystko potrafi w moment obrócić się o sto osiemdziesiąt stopni. Główni bohaterowie zapewne już na zawsze zostaną w mojej pamięci a ich waleczne, nieugięte charaktery i siła ich uczucia będą przeze mnie mile wspominane.
Jego imię oznacza ŚWIĘTOŚĆ, ale przynosi tylko PIEKŁO.
Kiedyś był POTWOREM, dziś jest jej jedyną nadzieją na WYBAWIENIE.
Dla jednych był DEMONEM, dla niej – ZBAWICIELEM. Nadszedł czas, by odwdzięczyła mu się tym samym.
Jeżeli szukacie mocnych wrażeń, dobrze napisanej i po całości wciągającej serii to nie możecie przejść obojętnie obok „All the pretty things” – gwarantuję, że pokochacie ją tak mocno jak ja!

Właściwie nie powinienem pisać opinie o tej książce,bo to tak jakby do autora kryminału mieć pretensje,,że trup ściele się gęsto,jednak nie mogłem się powstrzymać by wtrącić swój grosz.Czytelnikami tego typu literatury są w 99% Panie. Patrząc na zamieszczone tu niezwykle pozytywne recenzje o tym syklu Saint Monici James ,ich autorami są także kobiety. To ciekawe spostrzeżenie psychologiczne,jaki archetyp idealnego faceta jest w sercu współczesnej kobiety.Cóż,faceci nie mają dziś wielkiego polotu w sercach dam,bo kobiety marzą o kimś kto nie istnieje.Marzy im się brutal o wrażliwym sercu ,porywacz,ale delikatny ,wydziarany członek ruskiej mafii z wykształceniem …profesora uniwersytetu. Taki nieistniejący osobnik jest marzeniem wielu pań. Cykl z Sintem w roli głównej opowiada historię Amerykanki –modelki,którą mąż dla pieniędzy sprzedaje rosyjskiemu gangsterowi,który okazuje się także człowiekiem wraźliwym.Taki oto nieistniejący świat mamy na kartach tej książka.Autorka Monicka James niestety nie ma nawet pojęcia o świecie jaki kreuje.Skupiona na opisach stanów psychicznych bohaterki,której jedynym problemem w czasie porwania jest strzeżenie swojego dziewictwa ,autora funduje nam opisy wyspy u wybrzeży Malty,gdzie rosną palmy kokoswe, albo pływają rekiny czy opisy Rosji ,którą autorka chyba nie widziała nawet w TV.By dać trochę autentyzmu funduje nam co rusz wstawki rosyjskich słów napisanych cyrylicą żywcem skopiowane z google translator.Opisany świat jest tak odrealniony,że wręcz idiotyczny. Pani Monica próbuje grać znawczynie rosyjskiej mafii .Dla każdego ,kto choć ma blade pojęcie jak funkcjonuje ruska mafia ,jacy ludzie są w niej ,to już nie budzi śmiechu,a politowanie nad poziomem ignorancji tej australijskiej autorki. Teraz zarzuty już drugorzędne:Cykl Saint jest za długi,pełny niepotrzebnych opisów stanów emocjonalnych Willow,które co rusz się powtarzają ,a do tego te irytujące opisy uzasadniające każdą decyzję bohaterki,która jest osobą wkurzającą, infantylną i po prostu głupitką,a autorka robi z niej …wojowniczkę, a potem zabójczynie. Podsumowując dla mnie książka wręcz śmieszna,która gdyby nie pisana na poważnie ,mogłaby być miłą bajeczką dla samotnych kobiet ,które w jesienny wieczór,mając w łóżku tylko i wyłącznie towarzystwo kotka,z wypiekami na twarzy czytają o czymś co nie istnieje i nigdy istnieć nie będzie.

Jeżeli pierwsza część była dla mnie petardą, to nie wiem co mam napisać o drugiej. To co tutaj się dzieje jest o wiele mocniejsze, brutalniejsze i bardziej intensywne niż w pierwszym tomie. Ja po prostu przepadłam czytając tę książkę. A czytałam ją wszędzie, przy robieniu obiadu, popołudniami gdzieś po kątach w przerwach między fittnesem basenowym a zajęciami dzieci, nawet w pracy. To tylko świadczy o tym, że Fallen Saint, dla mnie jest książką genialną! Kocham takie książki, które nie potrafią dać ani chwili wytchnienia od siebie i sprawiają, że człowiek żyje jak w amoku, pragnąc jedynie zaszyć się w ciszy i czytać. Gorąco polecam, wypieki na twarzy gwarantowane.

Monica James Fallen Saint Zobacz więcej
Monica James Fallen Saint Zobacz więcej