Nie uciekniesz

Okładka książki Nie uciekniesz
Nana Bekher Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-04-28
2021-04-28

Okładka książki Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camilla En, Iwona Feldmann, Mateusz Gostyński, AT. Michalak, Ana Rose, Anna Wolf, K. A. Zysk
Ocena 0,0
Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camill...
Okładka książki W sieci pożądania Nana Bekher, AT. Michalak
Ocena 8,4
W sieci pożądania Nana Bekher, AT. Mi...

Książka nie wyróżnia się niczym, absolutnie niczym na tle innych tego typu. Wszystko jest takie proste i nieskomplikowane i do bólu mdłe. Jak dla mnie autorka pisze wszystkie swoje książki „na jedno kopyto” i nie ma większego sensu sięgania po kolejne.

Pomysł na książkę bardzo przypadł mi do gustu. Jednak akcja bardzo wolno się rozkręcała, czasem wręcz nic się nie działo. Nie trzymała praktycznie w żadnym momencie w napięciu. Lekko się czyta jednak brakuje jej tego czegoś 😊

Nie miała łatwo - upokarzana, gwałcona, bita, a nawet prawie sprzedana... Laura stawia wszystko na jedną kartę i postanawia uciec od dotychczasowego życia. Podczas tułaczki nasza bohaterka ratuje przypadkową dziewczynkę przed pędzącym samochodem. Decyzja ta wywołują ciąg zdarzeń – Laura „chwilowo” zamieszka w domu dziewczynki, a tam pozna jej ojca Daniela. Wydaje się, że mogłaby z tego wyniknąć wielka rodzinna sielanka, jednak przeszłość nie da o sobie zapomnieć i upomni się o nią….Czy trauma, jaka pozostała po piekle, które przeszła, pozwoli jej żyć normalnie ? Czy Laura przestanie uciekać i zazna szczęścia?
Bez wątpienia książka ta wciąga czytelnika od samego początku. Przedstawiona historia intryguje a napięcie buduje napięcie w czytelniku, które sprawia, iż chce się ją czytać dalej i dalej, chcąc poznać dalsze losy bohaterki. Dowiedzieć się, czy demony przeszłości ją pokonają, czy też ona stawi im czoła? Z pewnością jest to historia, która zapewnia czytelnikowi sporo emocji i wrażeń… Zdecydowanie książką warta uwagi! Polecam tę pozycję 🙂

Kolejna książka Nany którą przeczytałam i która mi się podoba. Autorka fajnie pisze i miło jest siegać po takie książki. Ten tytuł jest ciekawy i zachęcam do przeczytania.

Dziś mój kolejny wyrzut sumienia. 🙈 Książka, która mimo że wzbudziła zainteresowanie, długi czas czekała na swoją kolej. Ale koniec końców podobała mi się! 🤩

Życie Laury zmienia się wraz ze stratą ukochanej matki. Jej ojczym popada w depresję, coraz częściej sięga po alkohol, a dziewczyna nie ma w nikim oparcia. Przyrodni brat okazuje się potworem i wraz ze swoim kuzynem, okrutnie krzywdzą Laurę. Rafael i Raul stwarzają dla niej piekło na ziemi. Początkowo młoda kobieta obwinia się za ich przemoc, ale gdy spostrzega, że robią to również innym dziewczynom, rozumie, że jedynym wyjściem jest ucieczka. Zwyrodnialcy nie pozwolą jej tak łatwo o sobie zapomnieć, Laura wciąż czuje na plecach ich oddech.
Gdy pewnego dnia ratuje małą dziewczynkę przed zderzeniem z pędzącym autem, los wreszcie się do niej uśmiecha. Babcia małej Elise przygarnia ją i zapewnia schronienie. Laura w najśmielszych snach nie spodziewała się, że jeszcze kiedyś poczuje pożądanie i zaufa mężczyźnie. Ale poznaje ojca dziewczynki i stopniowo się w nim zakochuje. Daniel jest dla niej wyrozumiały, cierpliwy i dobry. Opiekuje się nią, wiedząc że Laura skrywa jakąś ponurą tajemnicę. Czy przewrotny los pozwoli jej w końcu zaznać szczęścia? Co stanie się, gdy przeszłość ją odnajdzie?

Bardzo przyjemna, niewymagająca lektura na wieczór z lampką wina. 🍷😍 Historia pełna brutalności i cierpienia, ale także miłości i wiary w lepsze jutro. Jeśli szukacie czegoś takiego, zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję! 💖

Za egzemplarz dziękuję @niegrzeczneksiazki @wydawnictwo.kobiece . ❤️

- ’’Nie wiem, jak długo tu jestem. Nie liczę godzin,nie liczę dni. Jest mi to zupełnie obojętne. Nie pamiętam, kiedy ostatnio jadłam, ale nie czuję głodu. Właściwie... Właściwie to nic już nie czuję.
Nie czuję nawet bólu....… ,,
Laura wiodła spokojne życie aż do czasu kiedy wprowadził się do nich Rafael syn jej ojczyma. Już wtedy dziewczyna czuła że jest z nim coś nie tak.
Lecz dopiero po śmierci matki Laura przeżywa piekło które zgotował dla niej ‘’Braciszek”.

Kobiecie udało się uciec od prześladowców, ale poczucie zagrożenia nie minęło. Musi być w nieustannym ruchu, aby demony przeszłości nie mogły jej dopaść. Któregoś dnia Laura ratuje dziewczynkę przed rozpędzonym samochodem. Rodzina małej Elise udziela kobiecie schronienia, a jej ojciec Daniel sprawia, że na nowo odkrywa czym jest namiętność i pożądanie. Laura nie może jednak pozwolić sobie na miłość - nikomu nie odważy się powiedzieć prawdy o swojej przeszłości…

Daniel zajmuje się firmą i swoją córką. Jest cudownym ojcem i synem. Kolejny zwyczajny facet, z czarującym uśmiechem, czułym i empatycznym wzrokiem, na dodatek dżentelmen. Dla Laury jest wręcz idealnym mężczyzną. Stara się, cały czas daje poczucie bezpieczeństwa, troszczy się i opiekuje. Jest bardzo wyrozumiały i czuły. Takich mężczyzn, pragną kobiety. Przy których kobieta będzie się czuła najważniejsza i kochana.

Jest jeszcze Mała Eliza słodka dziewczynka, która swoją obecnością i zachowaniem daje namiastkę ciepła i szczęścia. Mała diablica, której nie brakuję energii.

Książka pokazuje, że bliskość i opieka drugiej osoby jest w stanie podnieść nas z każdej sytuacji. Kiedy mamy świadomość, że mamy kogoś bliskiego, możemy osiągnąć wszystko.
Czyta się ją szybko, ale mnie niestety szybko znudziła. Za dużo lukru w lukrze, za bardzo przewidywalna aż boli że nie ma nawet trochę tajemniczości a słowo ,,Kochanie” używa się tu zamiast przecinka. A jeszcze dodanie tu złego, zakochanego gangstera, ni z gruchy, ni z pietruchy to już w ogóle mi nie pasowało.
Wielkim naciągnięciem był dla mnie Daniel który przyjmuję obcą dziewczynę i od razu się w niej zakochuje.

‘’Nie uciekniesz,, to taka trochę bajka, która jak to w bajkach bywa kończy się i żyli długo i szczęśliwie.
Liczyłam po przeczytaniu opisu że trafie na naprawdę fajną książkę z dużą akcja. Jakie było moje rozczarowanie gdy po dotrwaniu do końca okazała się zwykłym bajkowym romansem.

Dla osób bardziej wymagających stanowczo odradzam bo książka może was bardzo znudzić.

Nie czuję nawet bólu....… ,,

Piękna książka, warto przeczytać.

Piękna książka, warto przeczytać.

Czytałam z zapartym tchem. Polecam

Czytałam z zapartym tchem. Polecam

Na półkach: , , , ,

Chyba jednak Nana to nie do końca moja bajka.
Początek historii był ciekawy i nawet wciągający ale im dalej w las, tym bardziej czułam się znużona...
(Poniżej możliwe spoilery)

Młoda dziewczyna, brat przyrodni, przemoc, handel kobiet, narkotyki, gwałty, zabójstwa....
No dosłownie wszystko co kto chce i czego nie chce.
Jest nawet rycerz na białym koniu co ratuje białogłowę nie wiedząc nawet kim jest i skąd pochodzi, bez zważania na to, że ma w domu dziecko, któremu musi zapewnić bezpieczeństwo.
No i gangster co to się zakochuje w dziewczynie, chce ją pojąć za żonę i daje jej czas na ogarnięcie spraw, no bo ona go o to prosi - poważnie?

Chyba jednak Nana to nie do końca moja bajka.
(Poniżej możliwe spoilery)

No dosłownie wszystko co kto chce i czego nie chce.
Jest nawet rycerz na białym koniu co ratuje białogłowę...

𝙶𝚍𝚢𝚋𝚢ś 𝚣𝚗𝚊ł 𝚙𝚛𝚊𝚠𝚍ę 𝚘 𝚖𝚗𝚒𝚎, 𝚗𝚒𝚎 𝚌𝚑𝚌𝚒𝚊ł𝚋𝚢ś 𝚖𝚗𝚒𝚎 𝚠 𝚜𝚠𝚘𝚒𝚖 ż𝚢𝚌𝚒𝚞.

🌼 Laurze udało się uciec od prześladowców, ale poczucie zagrożenia nie minęło. Musi być w nieustannym ruchu, aby demony przeszłości nie mogły jej dopaść. Któregoś dnia Laura ratuje dziewczynkę przed rozpędzonym samochodem. Rodzina małej Elise udziela kobiecie schronienia, a jej ojciec Daniel sprawia, że na nowo odkrywa czym jest namiętność i pożądanie. Laura nie może jednak pozwolić sobie na miłość - nikomu nie odważy się powiedzieć prawdy o swojej przeszłości...

🌼 Sam zarys fabuły przypadł mi do gustu, ale wykonanie już kuleje. Miałam nadzieję, że będzie to coś w stylu 'Bezpiecznej przystani' Sparksa - po opisie wywnioskowałam, że podobieństw jest naprawdę wiele. No cóż... Tym razem nie trafiłam🤷🏻‍♀️

🌼 Książka niemiłosiernie mnie znudziła - 'bujałam się' z nią ponad trzy tygodnie. W tamtym momencie, każda inna historia była dla mnie ciekawsza i bardziej intrygująca. W końcu doszło do tego momentu, że kompletnie o niej zapomniałam🙈 To nie zwiastuje nic dobrego.

🌼 Na początku wszystko dzieje się szybko, potem mijają tygodnie lub miesiące, a w tym czasie rozwija się związek. Oczywiście ma to miejsce między wersami. I weź tu bądź mądry, bo przez te przeskoki miałam wrażenie, że zostałam wrzucona do worka z wariatami.

🌼 Laura bez większych obaw zgadza się na zamieszkanie u obcych ludzi. Chyba to powinno mnie przygotować na kolejne zagranie z kapelusza - dziewczyna pozwala małej Elise mówić do siebie 'mamo'. Bo jak można odmówić małej, słodkiej córeczce Daniela?🙃

🌼 Momentami nudno, momentami irytująco i momentami bardzo topornie napisane.

𝙶𝚍𝚢𝚋𝚢ś 𝚣𝚗𝚊ł 𝚙𝚛𝚊𝚠𝚍ę 𝚘 𝚖𝚗𝚒𝚎, 𝚗𝚒𝚎 𝚌𝚑𝚌𝚒𝚊ł𝚋𝚢ś 𝚖𝚗𝚒𝚎 𝚠 𝚜𝚠𝚘𝚒𝚖 ż𝚢𝚌𝚒𝚞.