Nie uciekniesz

Okładka książki Nie uciekniesz Nana Bekher
Okładka książki Nie uciekniesz
Nana Bekher Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-04-28
2021-04-28

nawet fajna chodz nie czulam zadnej chemi miedzy głównymi bohaterami i caly czas odnosiłam wrazenie jakby ksiazka była niedopracowana. to raczej taka ksiazka ktora czyta sie tylko raz.

Sięgając po tę książkę byłam nastawiona na sensację, a dostałam w sumie romans z domieszką erotyki i przemocy seksualnej. Mimo dość ciekawej fabuły, samej akcji jest jak na lekarstwo, a większość treści jest poświęcona powoli rozwijającemu się romansowi głównej bohaterki.

Przyrodni brat głównej bohaterki, Laury, jest członkiem grupy przestępczej zajmującej się handlem żywym towarem i stręczycielstwem. Kiedy dziewczyna się o tym dowiedziała stała się jedną z jego ofiar. Wielokrotnie gwałcona i poniżana, w momencie kiedy ma zostać sprzedana za granicę, cudem ucieka swoim oprawcom. Udaje się jej uciec z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Ulega tam wypadkowi ratując małą dziewczynkę przed potrąceniem samochodem. Babcia dziewczynki z wdzięczności opłaca leczenie Laury i zaprasza ją do domu swojego syna na okres rehabilitacji. Ojciec dziewczynki wychowuje ją sam i szybko zakochuje się w Laurze.

Autorka w ciekawy sposób przedstawiła długi proces dochodzenia do siebie Laury po przemocy i traumie, które przeszła. Kiedy wydaje się, że życie dziewczyny wraca na właściwe tory, dogania ją przeszłość- oprawcy wpadają na jej ślad.

Laura przeszła w życiu wiele. Udało się jej uciec od prześladowców, ale poczucie zagrożenia nie mija nigdy. Musi być w nieustannym ruchu, aby demony przeszłości nie mogły jej dopaść. Od tej pory życie Laury jest ucieczką, a ciepło rodzinnego domu nierealnym marzeniem.
Któregoś dnia Laura ratuje dziewczynkę przed rozpędzonym samochodem. Rodzina małej Elise udziela Laurze schronienia, a jej ojciec Daniel sprawia, że na nowo odkrywa moc pożądania. Laura nie może jednak pozwolić sobie na miłość. Chroni dostępu do siebie i nikomu nie odważy się powiedzieć prawdy o swojej przeszłości. Co się stanie, jeśli Daniel zburzy ten mur? Czy nie przerazi go to, co za nim znajdzie?

Chyba najbardziej zapamiętałam z tej książki powtarzalność słowa chrypi . Daniel chrypi gangster chrypi ...noz k .bogactwo językowe... Jeśli tak wyglądają ws,ystkie wspolczesne erotykii tudzież romanse no to podziekuje nie musze ich czytać. .

Polecam czyta się szybko i miło ☺️

Polecam czyta się szybko i miło ☺️

Książka z niewykorzystanym potencjałem . Początek zwala z nóg , nawet pomyślałam, że może bohaterka zbyt wiele przechodzi naraz. Po czym autorka serwuje nam flaki z olejem. Na szczęście koniec znów jest pełen emocji. Ogólnie książkę polecam, ale uważam, że autorka sama nie wiedziała jak poprowadzić akcję ,czy bardziej skupić się na wątku kryminalnym, czy na historii miłosnej.

Laura mimo młodego wieku, wiele już przeszła. Niestety straciła matkę i jednocześnie ojczyma, który po śmierci żony, zaczął zatracać się w pracy i oczywiście w alkoholu. Dziewczynie nie ma już w nikim oparcia, w tych trudnych chwilach.

Jej przyrodni brat okazuje potworem, i wraz ze swoim kuzynem zgotowali Laurze piekło na ziemi. Została pobita, zgwałcona i prawie sprzedana. 💔

Jednak jakimś cudem dziewczynie udaje się uciec od swoich oprawców..
Jednak czy uda jej się zaznacz spokoju?
Czy w końcu będzie mogła życ normalnie?
Sprawdźcie sami 😊

Czytając tę książkę, towarzyszyły mi różne emocje. Począwszy od smutku, po złość, strach i na końcu szczęście. Uwielbiam szczęśliwe zakończenia, lecz wiem że nie zawsze tak jest.
Autorka przedstawiła nam los młodych dziewczyn, które zostały porywane, więzione, krzywdzone a na koniec sprzedawane. Były traktowane przedmiotowo, i nikt nie liczył się z ich uczuciami. 💔

Podobała mi się,Czytałam przed snem.Jest ok.

Podobała mi się,Czytałam przed snem.Jest ok.

"Nie uciekniesz" Nany Bekher to znakomity mocny romans.

Zacznę od tego, że ta książka ma szczególne miejsce w moim sercu. I jest to jedna, moim zdaniem, z mocnych książek tej autorki, która wzbudziła we mnie ogromne emocje wzruszenia i adrenaliny.

Muszę przyznać, że zostały mi do nadrobienia dwie książki tej autorki. Jednak żadna powieść spod pióra tej pisarki nie wzbudziła we mnie tylu skrajnych emocji.

Gniew, ból, zgroza a z drugiej strony zrozumienie, uwielbienie i zachwyt. Właśnie te emocje towarzyszyły mi podczas czytania tej książki. Totalny rollercoaster.

Ciężkie przeżycia Laury, wzbudzały we mnie negatywne emocje. Gdy ta młoda kobieta przeżywała swój koszmar, łzy wzruszenia towarzyszyły mi, przy każdym jej wspomnieniu.

W tej powieści główna bohaterka uwolniła się od dwóch tyranów, by móc zacząć żyć po swojemu. Bez bólu, strachu i niepewności co będzie jutro. Ta kobieta straciła już wszystko.

Wszystko się zmienia, gdy na jej drodze staje Daniel, samotny ojciec kilkuletniej, przeuroczej dziewczynki.

Jak ich drogi się połączyły ?

Czy Laura, po tym, co ją spotkało, jest zdolna do miłości?

Brak mi słów, by opisać swoje emocje po tej lekturze. Ciężko mi ułożyć spójne zdania. Bo z jednej strony dostałam idealny romans a z drugiej oboje bohaterowie mieli swoje bagaże ciężkich doświadczeń.

Autorka nie zagłębiała w się w dokładne szczegóły, ale to, w jaki sposób opisała, przeżycia Laury, wzruszyło mnie do głębi.

Uwielbiam tę powieść. Uwielbiam te ciężkie tematy i zaskakujące zakończenie. Uwielbiam, te emocje i wiem, że nie raz wrócę to tej powieści.

Polecam z całego serca ❤

"Nie uciekniesz" Nany Bekher to znakomity mocny romans.

To opowieść o Laurze. Dziewczynie, która przeżyła straszne piekło. Uciekła od swoich oprawców. Ale nie umie już normalnie żyć. I nie potrafi nikomu zaufać. Ciągle ucieka. Aż pewnego dnia ratuje małą dziewczynkę przed pędzącym autem. Rodzina dziewczynki daje jej dach nad głową. A ojciec małej Daniel od razu wzbudza w niej nieznane dotąd uczucia. Ale ona nie zamierza się zakochiwać. Jej przeszłość znów daje znać o sobie. Czy Daniel jej pomoże? Czy wyzna mu prawdę?

Książkę przeczytałam bardzo szybko. I z dużym zainteresowaniem. Autorka stworzyła ciekawą i niebanalną fabułę. A bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Poruszony jest tu bardzo ważny wątek przemoc fizyczna i psychiczna. Dziewczyna przeżyła straszne piekło. Kibicowałam jej, by w końcu uwolniła się od przeszłości i była szczęśliwa. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji głównie złość i smutek. Polecam z całego serca. I żałuję, że tak późno po nią sięgnęłam.

• Przeczytane 2021
  • Romans