Piękne blizny

Okładka książki Piękne blizny
Georgia Le Carre Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
The Man in the Mirror
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-07-28
2021-07-28
Grzegorz Gołębski

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Brett King młody miliarder o atletycznej budowie. Ma wszystko pracę, zamek, pieniądze, żonę i 5-letniego synka. Brett ulega nieszczęśliwemu wypadkowi samochodowemu, tracąc w nim kogoś ważnego w sowim życiu oraz swoje dawne odbicie w lustrze. Jego wygląd nie pozwala mu normalnie żyć. Ukrywa się przed wszystkimi nawet maska którą się osłania nie pozwala mu na codzienne egzystowanie.
Żona odwróciła się od niego, syn Zackary się go boi, służba stroni od potwora, ale czy oni wszyscy są tacy jak on to widzi?

Charlotte, śliczna blondynka i niebieskich oczach, jest młodą opiekunką o świetnych referencjach. Zostaje zatrudniona przez Panią King do opieki nad małym Zackarym. Mimo absurdalnych zasad jakie panują w olbrzymiej rezydencji jej nowych pracodawców, dziewczyna robi wszystko, aby jak najlepiej zająć się tym wrażliwym i nieśmiałym chłopcem. W tym celu musi przeciwstawić się jego matce i dojść do porozumienia z ojcem chłopca, który wycofał się z życia syna.

Charlotte to uczciwa, o dużej empatii dziewczyna. Mimo młodego wieku doskonale wie, że życie oraz ludzie potrafią być okrutni. Brett czy jest silnym mężczyznom? W pewnym stopniu tak, ale częściowo poddał się sytuacji bez chęci walki. Książka idealna na jeden wieczór, nie jest długo co mnie trochę smuci, bo można by było wyciągnąć więcej z tej historii. Sceny erotyczne są i wręcz ociekają seksem, aż robi się gorąco. Samą historią jestem oczarowana oraz, myślę, że wiele osób na świecie może się z nią utożsamiać. Wiele razy słyszałam, że ktoś był szykanowany, bo był inny, a nikt nie chciał poznać tej osoby ze względu na „defekt” (przepraszam za to określenie). To jest straszne, ale niestety do tej pory jest to okrutna rzeczywistość.

W końcu znalazłam fajny, nietuzinkowy romans, bez tego mafijnego nadęcia czy perwersyjnych ML :) Polecam.

Książka bardzo wciąga, przeczytałam w jeden wieczór. Historia i klasa społeczna głównych bohaterów jest różna. On ma władzę, pieniądze i z pozoru idealną rodzinę, a Ona zostaje zatrudniona jako opiekunka do Jego syna. Historia tej dwójki wciąga, aż trudno się oderwać.

"Piękne blizny" Georgia Le Carre - wspaniała opowieść o miłości której nikt nie jest w stanie powstrzymać, o wzajemnym dodawaniu sił oraz przezwyciężaniu lęków i przeciwności losu. Książka pokazuje także to że nie szata zdobi czlowieka a miłość może zrodzić się w najmniej oczekiwanym momencie.
Fantastyczna książka dla osób lubiacych motywy romansu, erotyki, szukania celu w zyciu, przezwyciężania przeciwności losu.

Brett King w ciągu jednej sekundy stracił niemalże wszystko; wygląd, władzę i rodzinę. Przez lata tkwił w odosobnieniu, aż do dnia w którym pojawiła się Charlotte, nowa opiekunka dla jego syna.

Po tę książkę sięgnęłam ze względu na motyw „Piękna i bestia”. Liczyłam na ciepłą i uroczą historię, z kilkoma pikantniejszymi scenami, w końcu to Niegrzeczne książki Jednak zabrakło mi w niej tego czegoś, tej więzi pomiędzy głównymi bohaterami i emocjonalnego odkrywania siebie na wzajem. Za to dostałam poranionych bohaterów, zagubionego w świecie małego chłopca oraz młodą opiekunkę.

Mimo, że nie była to rewelacyjna książka i na pewno nie trafi do moich ulubieńców to bardzo dobrze mi się ją czytało. Sama fabuła była dość przewidywalna, jednak miała w sobie ciekawe elementy. Bardzo podobało mi się ta zmiana jak zaszła w życiu bohaterów pod wpływem Charlotte. W jaki sposób wpłynęła na tego małego chłopca, jak odkryła przed nim świat i prawdziwą rodzicielską miłość. To właśnie te momenty rozgrzewały moje serce i to dla nich warto przeczytać „Piękne blizny”.

RECENZJA POCHODZI Z BLOGA SKARBIEC KSIĄŻEK:

Jedna chwila potrafi zmienić wszystko. Zniszczyć i pogrążyć w rozpaczy. I rozpalić uczucie, które przywraca sens życia...

Charlotte zostaje zatrudniona jako niania małego Zackary’ego, który wraz z rodzicami zamieszkuje w angielskim zamku. Nowe miejsce pracy zaskakuje ją nie tylko imponującym wyglądem, ale także dziwną sytuacją rodzinną. Pani domu, tłamsząca syna bezsensownymi zasadami, nie kryje bowiem swoich romansów, za to jej mąż, przez oszpeconą w wypadku twarz, zaszywa się w zamkowej wieży. Charlotte zakazano nawiązywania jakiegokolwiek kontaktu z ojcem chłopca, lecz kobieta szybko przekonuje się, że zachowanie dystansu nie będzie łatwe. Choć jednak mężczyzna intryguje ją, nie wolno jej zapominać, że jest żonaty...

To miała być zwykła praca... Wprawdzie opieka nad dzieckiem podporządkowanym toksycznej matce do najłatwiejszych nie należała, niemniej Charlotte Conrad nie sądziła, że przyjdzie jej stawić czoła znacznie trudniejszemu wyzwaniu. Samemu Brettowi Kingowi. Mężczyźnie, który uwierzył, że przez blizny na twarzy stał się potworem.
Charlotte to sympatyczna dziewczyna, nie obojętna na dobro drugiego człowieka. Udowodniła to swoją postawą wobec Zackary’ego, starając się wyrwać go z klatki przytłaczających zasad i zbudować na nowo jego więź z ojcem. Udowodniła to również znajomością z Brettem, pokazując mu swoją akceptację. W ich historii najbardziej ciekawił mnie wątek miłosny. Jak wypadł? Nie najgorzej, choć mogło być lepiej. Nie do końca przekonał mnie szybki wybuch uczuć, a niektóre wzmianki erotyczne były po prostu niesmaczne. Mimo to chętnie przyglądałam się rozwojowi tej relacji, zwłaszcza, że dotyczyła skrywającego się za maską mężczyzny, który po latach samotności pozwala dojść do głosu uśpionym emocjom.

Tamten dzień na zawsze odmienił jego życie. Odebrał mu najlepszego przyjaciela. Okaleczył go, oszpecił. I zamknął w zamkowym skrzydle. Z dala od ludzkich oczu. Z dala od brzydzącej się nim żony. Z dala od bojącego się go synka. Sam na sam ze swoją tragedią. Aż pojawiła się ona, a jego serce zaczęło znowu bić.
Brett King to kulturalny i inteligentny człowiek. I, mimo powypadkowych blizn, przystojny mężczyzna. Ten, na swój sposób, tajemniczy miliarder jest największą zaletą książki. To efekt jego charakteru i zachowania. Biorąc pod uwagę historię Bretta, jego fascynacja Charlotte nabiera ciekawego wydźwięku. Przyglądamy się tu bowiem uczuciom, które zaskakują go i wyrywają z emocjonalnej stagnacji. Pozwalają oderwać się od trzyletniego koszmaru. Pomagają mu dostrzec, że jest tak samo wartościowy jak przed wypadkiem. I choć nie jest typem bohatera, który na długo zapada w pamięć, jest w nim coś interesującego.

Wśród bohaterów drugoplanowych jest Zackary (wycofany i nieśmiały a zarazem sympatyczny chłopiec) i jego matka, Jillian (zimna manipulantka).

Okładka – taka sobie.

Podsumowując: traumatyczne przeżycia Bretta sprawiają, że recenzowana książka różni się od typowego romansu, co przemawia na jej korzyść. W prawdzie od pewnego momentu ta nietypowość zaczyna coraz bardziej ustępować zwykłej damsko-męskiej relacji, ale swego rodzaju specyfika nadal jest wyczuwalna. Warto nadmienić, że dobrym pomysłem było osadzenie fabuły na angielskim zamku. Mimo że oczekiwałabym bardziej...klimatycznego przedstawienia tej wyjątkowej lokalizacji, za zaletę uważam fakt, że akcja toczy się w tak niestandardowym miejscu (jak na współczesną powieść). Choć trudno mi uznać „Piękne blizny” za książkę emocjonującą, jej lektura nie była nużąca. A jeśli lubicie historie nawiązujące do baśni „Piękna i Bestia”, możecie uwzględnić tę publikację w swoich czytelniczych planach.

RECENZJA POCHODZI Z BLOGA SKARBIEC KSIĄŻEK:

Generalnie książka dość przeciętna i pomimo kilku drobnych zgrzytów, przyjemnie i szybko się ją czyta.
Bardzo przyjemna, lekka lektura na jeden wieczór.

Za plus "Pięknych blizn" uważam to, że nie wykorzystuje standardowych kalek z romansideł erotycznych: on bogaty, zaborczy i gra pierwsze skrzypce. Owszem, wybranek głównej bohaterki jest bogaty, ale ma blizny nie tylko na ciele - zawaliło mu się całe życie osobiste - niby ma rodzinę, ale tak naprawdę jej nie ma. Nasza bohaterka chce to naprawić, zwłaszcza, że zakochuje się w głosie tajemniczego mężczyzny ;)
Ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie postaci samolubnej i trochę niestabilnej emocjonalnie żony.

Największym minusem fabuły tej książki jest, moim zdaniem, zbyt mało rozwinięty wątek relacji niania - dziecko.

Wydawać by się mogło, że "Piękne blizny" oparte są na bajce "Piękna i Bestia" - on przez wypadek zmieniony w bestię, a na zamek przybywa Piękna. Nie, nie, to nie ta bajka...
Romansidełko to, zdecydowanie opiera się na kanwie innej opowieści. Do zamku przybywa współczesna guwernantka aby zająć się opuszczonym dzieckiem. Pan zamku nie jest szczęśliwy z szaloną żoną (ninfomanką, ale żoną tylko z nazwy), a swojego szczęścia upatruje w rozmowach a w końcu związku z Charlotte. Czy nie przypomina to powieści "Dziwne losy Jane Eyre"? Oczywiście we współczesnym, bardziej erotycznym wydaniu.

Ocena: 5 gwiazdek to trochę za mało, a 6 trochę za dużo, zatem porządne 5+ (5,5)

Bardzo przyjemna, lekka lektura na jeden wieczór.

Powiem szczerze, że po opisie już warto przeczytać tę książkę. To nie jest typowy romans, czy te typowe mafijne historie. Cała fabuła jest bardzo piękna, czyta się ją bardzo szybko, pochłaniając każdy jej szczegół dokładnie. Przy niej na pewno się wzruszysz. Brett i Charlotte nie są idealni, mają swoje skazy, a to czyni ich wyjątkowymi. Zycie bohaterów tak jak nasze nie jest idealne i proste.

(Nadrobiona recenzja z własnego instagrama.)

Przyjemna historia. Tak mogę napisać o tej książce. Jest słodko, jest erotycznie i gorąco. Nie ma niepotrzebnie rozbudowanych wątków. Fabuła opiera się na życiu rodziny, gdzie możemy zobaczyć jak rożni są ludzie w bliskim otoczeniu. Różnorodność charakterów, priorytetów i wartości. No i oczywiście wkracza ktoś nowy, kto wprowadza coś nowego, innego, do domu, w którym ludzie bliscy są dla siebie obcy. Jak nie zakochać się w kimś, kto nadaje blasku w ciemności i patrzy wewnątrz człowieka, a nie na powłokę. Przyjemna historia do oderwania się i złapania luzu do własnej codzienności.

Książka była bardzo fajna. Słodka wręcz cókierkowa, ale kto nie potrzebuje trochę cukru i miłość chociaż od czasu do czasu? Bardzo polecam dla tych co chcą spędzić jeden lub dwa dłuższe wieczory z gorąca, herbatą lub czekoladą przy wesołej, słodkiej jak ta czkoloda i odprężającej książce. Idealne pasuje do takiego klimatu.