Dziewczyna z pomarańczami

proza obca powieść
1922 ocen 165 opinii

1922 ocen

Na półkach: , , , , ,

O miłości, wszechświecie, ukochaniu życia. O zachwycie nad cudem istnienia i smutku nieuchronności przemijania. Ciepło, pogodnie, wzruszająco. Baśniowo i filozoficznie.
Polecam. Nastolatkom, dla których ma szansę stać się książką ważną. I dorosłym, którym może pomóc w rozmyślaniach dotyczących zawartości bagażu, jaki przekazujemy dzieciom.

„Życie to gigantyczna loteria, w...

Polecam! Czytałam książkę po raz pierwszy kiedy miałam zaledwie 14 lat - w weekend przeczytałam ją mając 28 lat... teraz zrozumiałam ją bardziej. Wzruszyła mnie tak samo mocno jak pare lat temu.... przepiękna powieść o samotności, stracie, a także miłości. Jedna z piękniejszych książek jakie kiedykolwiek czytałam. Zapada głęboko w pamięć.

„Mamy w życiu nie tylko swoje...

Jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytałam w życiu. Historia niby banalna, ale sposób jej opisania, a przede wszystkim sposób postrzegania świata przez autora listów poruszyła mnie do łez, co przytrafiło mi się pierwszy raz w życiu... Na przemian czułam taki sam zachwyt nad światem i smutek nad nieuchronnością jego przemijania zadając sobie w głowie dokładnie takie...

Gdy byłam jeszcze nastolatką psychiatra polecił mi przeczytać "Dziewczynę z pomarańczami". Dogłębnie poczułam tę książkę, dużo zmieniła we mnie. Jest ona jedną z pierwszych, które wprowadziły mnie w filozoficzny światek i zaprowadziły na studia filozoficzne.

Trudno opisać słowami, jakie uczucia i emocje mną targały, kiedy czytałem tę książkę.
Moim zdaniem majstersztyk!
Od pierwszej do ostatniej strony można doznać rollercoasteru uczuciowego - radości, smutku, tajemniczości, żalu, szczęścia, tragedii..
Gorąco polecam!

Książka jest taka sobie. Trochę nudna, trochę filozoficzna. Przeplatana jest tu historia chłopca i jego ojca. Niektóre rzeczy są powtarzane kilka razy, inne analizowane na milion sposobów. Sama historia moim zdaniem od początku przewidywalna - kim jest dziewczyna z pomarańczami nie trudno się domyślić. Dużo jest przemyśleń egzystencjalnych, a także informacji o astronomii....

Krótko mówiąc - urocza, a zarazem uroczysta. Bo niby taka zwykła opowieść zakochanego, o jego dziwnych pomysłach i zmaganiach, ale jednak cały czas czuć, że pod skórą tej książki jest coś więcej. Jakaś tajemnica, zagadka do rozwiązania, coś, co utrzymuje cię przy czytaniu (mimo tego, że fabuła nie jest jakaś porywająca). Nie jest oczywiście nudna, ale chodzi mi o to, że bez...

przepiekna filozoficzna opowieść. Jedna z najpiekniejszych jakie czytałam. Chyba do niej wrócę :)

Bardzo dobra pozycja.Polecam.

Na półkach: , , , ,

,, Dziewczyna z Pomarańczami” to historia niemalże pokoleniowa.

George ma 15 lat, kiedy odkrywa listy,które tuż przed śmiercią napisał do niego ojciec. Mężczyzna snuje w nich opowieść o tajemniczej ,, Dziewczynie z Pomarańczami”, która miała znaczący wpływ na jego życie. W listach przemyca też ojcowskie porady dla syna. Kim była tajemnicza Dziewczyna?

Niestety nie...

Dyskusje