Odkryj w sobie potencjał zmiany

Okładka książki Odkryj w sobie potencjał zmiany
Christian Jarrett Wydawnictwo: Muza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Muza
2022-01-19
2022-01-19
9788328720268

Okładka książki Super psychology Joannah Ginsburg, Christian Jarrett
Ocena 0,0
Super psychology Joannah Ginsburg, C...

Czytana na raty, wiele wątków można pominąć, ale ogólnie daje pozytywne wskazówki do zmian.

Pozycja obowiązkowa dla osób, które lubią tematy psychologiczne 😊.

"Odkryj w sobie potencjał zmiany" to intrygująca książka, która już samym opisem bardzo mnie przyciągnęła. Od razu wiedziałam, że będzie to coś dla mnie, bo bardzo interesuje mnie temat psychologii.

Jest to pozycja skupiającą się głównie na tym, jak człowiek zmienia się w ciągu swojego życia i jak dzięki wytrwałości może zmienić się na lepsze.

Autor przedstawia wiele porad i wskazówek, jak również opisuje 5 głównych cech osobowości, a mianowicie neurotyczność, ekstrawersję, sumienność, ugodowość i otwartość na doświadczenia.

W książce znajdziemy też sporo ćwiczeń, jak i testów, które są bardzo przydatne i ciekawe, a dzięki nim możemy dowiedzieć się o sobie wielu nowych rzeczy.

Przytoczone zostały również przez autora historie osób, w których zaszły zmiany przez różne wydarzenia i okoliczności. Jest to pozycja, która zachęca do wyrobienia sobie nowych nawyków, by zmienić swoje cechy charakteru.

Autor w swojej książce pokazuje, w jaki sposób można nad sobą pracować. Jest to naprawdę ciekawa pozycja napisana w taki sposób, że bardzo łatwo się ją przyswaja.

Osobiście lubię poradniki, choć nie zawsze każdy przypada mi do gustu. W tym wypadku "Odkryj w sobie potencjał zmiany" wyszedł bardzo pozytywnie.

Będzie to świetna książka dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę w temacie osobowości człowieka i dla tych, którzy planują coś w sobie zmienić. Pozytywnie się zaskoczyłam tą książką i myślę, że wielu osobom przypadnie do gustu.

Pozycja obowiązkowa dla osób, które lubią tematy psychologiczne 😊.

I znów kawałek siebie samego odkryty. Polecam!

I znów kawałek siebie samego odkryty. Polecam!

Koniec roku zazwyczaj wywołuje w ludziach chęć zmian, zgodnie z zasadą "nowy rok, nowa ja" tworzymy coraz to nowsze postanowienia o byciu lepszą wersją siebie.

Książka o której mówię dziś może w sposób praktyczny ogromem ćwiczeń i testów przybliżyć nas do upragnionej zmiany.

Podstawą zmiany jest poznanie własnej osobowości, a cechy osobowości mają wpływ niejednokrotnie na inne aspekty życia m.in śmiertelność czy sukcesy zawodowe.

Aby rozpocząć zmianę musimy poznać siebie-ocenić, ustalić powód zmiany, działanie, śledzenie procesu zmiany, ustalić swoje możliwości, nie bać się prosić o pomoc, przewidywać przeszkody, być dla siebie życzliwym a nie krytycznym, a przede wszystkim wierzyć, że to co robimy ma sens.

Musimy także pamiętać iż nasze osobowości nie istnieje w próżni, są kształtowane przez ludzi z którymi przebywamy.

"Kofeina jest najczęściej Stosowanym środkiem psychostymulacyjnym na świecie. Psychostymulanty to kategoria narkotyków."

Fascynujące i praktyczne spojrzenie na naszą osobowość i to, czy człowiek może faktycznie się zmienić.
Ostatnio coraz częściej wybieram poradniki. Dzięki nim nauczyłam się inaczej patrzeć na pewne sprawy i zachowania.
Autor na początku pozwala nam poznać cechy osobowości. Następnie pokazuje, jak pracować nad dana cechą. Każda z nich można wypracować, jednak nie oczekujmy cudów, bo wymaga to od nas pełnego zaangażowania.
Najbardziej denerwowały mnie rozwleczone przypisy. Było tego tak dużo, że odnoszę wrażenie, że zajmowały pół książki.
Dodatkowo autor sam sugeruje, że darzenie do siebie to filozofia życiowa. Więc największy wpływ na jakiekolwiek zmiany mają otoczenie i ludzie jakimi się otaczamy.
Szczerze przyznam, że liczyłam na coś lepszego. Dostałam wystukania teorię, która każdy może przeczytać w Internecie. Przykłady jakimi podpierał się autor, też niestety nie przemówiły do mojego wewnętrznego ja. Nie wyciągnęłam z niej żadnych wartości, których mogłabym użyć we własnym życiu.

⭐Recenzja L 0️⃣3️⃣⭐

🏵Lubicie poradniki?
Ja bardzo lubię poradniki medyczne, o zdrowiu, nawykach i psychologiczne. Gdy zobaczyłam tą książkę "Odkryj w sobie potencjał zmiany " tytuł mnie zaintrygował i postanowiłam ją przeczytać.

🏵Książka dla osób, które chcą zmiany w sobie, oraz innego spojrzenia na otaczający świat oraz ludzi. Na początku autor zadaje najważniejsze pytanie, "Czy ludzie w ogóle mogą się zmienić"? Czy mogą zmienić swoją osobowość i nawyki? Opisuje jak osobowość jest ważna i jak duży wpływ ma na nasze życie. W tej książce znajdziesz testy, które pozwolą ci określić typ twojej osobowości oraz kroki jakie musisz podjąć, aby ją zmienić.
Opisuje także jak urazy i schorzenia mogą wpływać na zmianę naszej osobowości. Podaje przypadki ludzi, którzy przez to przeszli między innymi jeden z najbardziej znanych aktorów Robin Williams, który cierpiał na rzadko spotykany typ demencji.
Ukazuję także historię osób, które zdecydowały się na zmianę swojego życia.
Mamy również rozdział o diecie, alkoholu i narkotykach oraz ich wpływ na nasze życie.
Kolejnym aspektem kształtowania naszej osobowości są ludzie z którymi przebywamy.
Powiedzenie "Z kim przestajesz takim się stajesz" ma tu trochę prawdy.
Ogólnie bardzo fajny poradnik i napisany w czytelny i przystępny sposób.

🏵Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o sobie i swojej osobowości lub chcecie zmienić swoje nawyki, oraz lubicie poradniki psychologiczne to sięgnijcie po ten ciekawy i przydatny poradnik.

⭐Recenzja L 0️⃣3️⃣⭐

🏵Lubicie poradniki?

Od zawsze było mi nie po drodze z poradnikami. Uważałam,że takie książki mnie męczą, są zbyt wymagające, a ja jestem przyzwyczajona do czytania lekkich pozycji🙈 po prostu mi nie leżą i już. No, ale przychodzi taki czas, że trzeba wyjść ze swojej strefy czytelniczego komfortu i zmierzyć się z tym smokiem. Kiedyś na Instagramie @rozchelstanaowca prowadziła akcję #nielubiealeprobuje czy sama organizatorka pamięta o tym jeszcze? 🤣 Ja spróbowałam przeczytać poradnik, a nawet go doczytałam do końca!
"Odkryj w sobie potencjał zmiany" Christiana Jaretta, to książka dla tych którzy pragną zmienić siebie, swoje podejście do życia, otoczenia, ludzi. Tak pozycja ma nam pomóc odkryć jak to zrobić. Na samym początku autor przedstawia nam test, na podstawie którego mamy określić typ swojej osobowości, a mamy tu pięć cech, które je kształtują: ekstrawersja, neurotyczność, sumienność, ugodowość, otwartość. Mi wyszło niejednoznacznie, a mianowicie mam w sobie po trochu z każdej cechy 🤭 Nastepne rozdziały są poświęcone temu jak mamy rozwijać poszczególne cechy, aby się zmienić i czy faktycznie jest to możliwe. Na kartach znajdziemy jeszcze kilka testów, sporą liczbę wykresów, badań itp. Autor pokazuje wiele przykładów jak ludzie zmienili swoją osobowość, więc jest to bardzo możliwe. Jeśli teraz jesteśmy za mało sumienni, a za bardzo neurotyczni, można skorzystać ze wskazówek, które kończą każdy rozdział, i spróbować wyćwiczyć nowe nawyki , które przekształcą naszą osobowość. Może też do tego dojść w skutek, np jakiś traumatycznych wydarzeń lub wypadku 🤭😱 jeśli chcecie się dowiedzieć więcej polecam zapoznać się z tą książka.

Jeśli chodzi o moje ogólne odczucia...jest to poradnik, więc ciężko stwierdzić czy książka mi się podobała, czy nie. Jest ciekawa, ale tak jak pisałam wyżej, ciężko mi się czyta taki gatunek, ale wiem że jest potrzebny, więc będę się starała co jakiś czas po nie sięgać. Ale muszę się najpierw nauczyć je czytać, skupić, znaleźć dobry moment w ciągu dnia, aby dobrze zrozumieć to co jest w nich zawarte. Nie są to pozycje, które można czytać z łapanki, gdy ma się 15 minut wolnego czasu przed wyjściem do pracy. Te książki zdecydowanie zasługują na większą uwagę.

„Odkryj w sobie potencjał zmiany” to bardzo ciekawa, przystępna i dająca do myślenia książka.
Ta pozycja odpowiada na pytanie jak zmienić charakter, osobowość. Bo, co zaskakujące, tak! Jest to możliwe! Autor pokazuje sposoby w jaki sposób można nad sobą pracować, podaje konkretne rady i sposoby.
Na początku poznajemy pięć głównych cech – ekstrawersję, neurotyczność, sumienność, ugodowość i otwartość. Wiedzieliście, że czynniki osobowości wpływają na ludzką fizjologię? Na przykład niższy poziom neurotyczności i wyższy poziom sumienności, naukowcy łączą z niższym ciśnieniem krwi. Następnie możemy rozwiązać test, dzięki któremu poznajemy swoje cechy osobowości.
Oprócz samej motywacji do pracy nad sobą, a więc aspektu praktycznego, ten tytuł zawiera też wiedzę bardziej teoretyczną. Dowiadujemy się o wpływie różnych wydarzeń, chorób na nasze zachowanie. Czytamy o różnego rodzaju chorobach psychicznych. Również autor obrazuje cechy i zachowania na przykładach sławnych ludzi.
Książka bardzo mi się podobała. Zawierała wiele naprawdę ciekawych i zaskakujących informacji. Pozwala spojrzeć na pewne kwestie w inny sposób.

Na początku poznajemy pięć głównych cech – ekstrawersję, neurotyczność,...

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Odkryj w sobie potencjał zmian.
Autor: Christian Jarrett
Wydawnictwo: Muza

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

“Odkryj w sobie potencjał zmian” to poradnik, w którym znajdziemy informacje, że każdy może się zmienić ale nie zawsze na lepsze, czasami na gorsze. Etapy takich zmian często są spowodowane otoczeniem czy też społeczeństwem. Lecz zawsze dzięki ciężkiej pracy można dojść do sukcesu.

Jak wiadomo ciężka praca popłaca. Także jeśli będziemy ciężko pracować nad sobą możemy się zmienić.

W książce znajdziemy testy i ćwiczenia dzięki, którym poznamy lepiej naszą osobowość. Może właśnie wtedy będzie wiadomo co zmienić i nad czym popracować.

Jak każdy z nas wie zmieniamy się przez całe życie, może czasami warto się jest zastanowić nad czym popracować bardziej. Nie jest to łatwe i szybie ale wszystko jest możliwe.

Poradnik jest świetnie napisany. Język prosty i zrozumiały. Myśli, że obowiązkowa lektura dla osób które chciałby coś zmienić w swoim życiu.

Serdecznie polecam

@wydawnictwomuza

#recenzja #odkryjwsobiepotencjałzmian #christianjarrett #wydawnictwomuza #czytamksiazki #czytamlegalnie #kochamksiazki #kochamczytać #zaczytanamama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Odkryj w sobie potencjał zmian.
Autor: Christian Jarrett
Wydawnictwo: Muza

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

"Odkryj w sobie potencjał zmiany" to praktyczna książka - poradnik, której autor koncentruje się wokół założenia, że ludzie mogą się zmienić. Czy aby na pewno? W oparciu o różne badania, przykłady ludzi, którzy zeszli na złą drogę lub odwrotnie - znaleźli sens i obrócili swoją mroczną przeszłość w dobrą przyszłość, autor książki udziela wskazówek, w jaki sposób możemy dążyć do samodoskonalenia. Przy niewielkich nakładach, własnej sile woli, sumienności i intuicji możemy pokierować swoim życiem tak, by było nam po prostu lepiej. Brzmi pięknie? Tak, choć droga do zmiany nie zawsze jest łatwa.

Ile razy mieliście ochotę rzucić swoją pracę i robić coś zupełnie innego, ale brakowało Wam odwagi? Ile razy mieliście dość słuchania "dobrych rad" od ludzi, którzy tak naprawdę Was nie rozumieją, ale tego nie powiedzieliście? Ile razy w głębi nieśmiałej duszy chcieliście brylować i być "duszą towarzystwa", choć oczywiście nigdy nie otworzyliście się na świat i ludzi? Takich przykładów mogłabym podać więcej, ale nie o to chodzi. Autor książki przedstawia, jak krok po kroku wprowadzać zmiany, aby nieco ułatwić sobie życie. Najważniejsze to dostrzec, że potrzebujemy tej zmiany i chcieć zacząć działać. Wiadomo, że każdy z nas ma inny charakter, potrzeby i priorytety. Za sprawą rozróżnienia typów osobowości, licznych i konkretnych przykładów autor pokazuje, jak można pokierować swoje nastawienie na inne tory, aby wyjść ze swojej skorupy i żyć zgodnie ze swoimi przekonaniami i zainteresowaniami. W końcu nikt oprócz nas samych nie wie, co dla nas jest najlepsze. To wszystko na początku może wydawać się trudne, ale zawsze warto spróbować. Wystarczy dokładnie wsłuchać się w siebie, w swoje potrzeby i żyć najlepiej, jak potrafimy.

"Odkryj w sobie potencjał zmiany" to interesująca, choć nieco trudna w odbiorze książka, która jednak może być dobrym początkiem do wprowadzenia zmian w życiu. Polecam wszystkim, którzy szukają motywacji i wskazówek do tego, aby coś zmienić.