Za zielonymi drzwiami

Okładka książki Za zielonymi drzwiami Kamila Majewska
Okładka książki Za zielonymi drzwiami
Kamila Majewska Wydawnictwo: Szelest Cykl: Za zielonymi drzwiami (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Za zielonymi drzwiami (tom 1)
Szelest
2022-01-26
2022-01-26

Nie spodziewałam się po tak młodej autorce, dojrzałej i pięknie napisanej książki. Bardzo przypadła mi do gustu, nie mogłam się od niej oderwać i czytałam ją do 4-ej rano.
Ania, główna bohaterka, musiała podjąć życiową decyzję. Cieszę się, że wybrała ją zgodnie z moimi oczekiwaniami.
Czytając książkę, wyczułam chyba miłość autorki do koni, bo tak pięknie opisała epizody z nimi związane.
Polecam.

Trzeba mieć odwagę, by podążać za marzeniami bez względu na to, co myśli cała reszta świata. Anna właśnie taka jest, choć sukces na gruncie zawodowym przypłaciła samotnością w życiu prywatnym. Ale czy na pewno?
Fakt… nie może narzekać na brak powodzenia, ale sama nie jest pewna czy wzbudza zainteresowanie jako kobieta, czy raczej jako ktoś, kto ma dużo do powiedzenia w firmie.
Testament jej przełożonego daje jej szansę, by się tego dowiedzieć. Tylko czy Anna skorzysta z tej możliwości?
A może skupi się wyłącznie na jednej opcji, z góry odrzucając alternatywną drogę?
O tym musicie przekonać się osobiście…
Autorka, choć czasami ma się wrażenie, że powiela pewien schemat, porusza ważną kwestię, czyli podążanie za własnymi marzeniami i konsekwentnego podążania do celu, by te marzenia zrealizować. Jest tu też dobrze zaakcentowany efekt przyczynowo-skutkowy, co skłania do zastanowienia się nad własnym życiem.
A może my stawiamy karierę zawodową nad życie prywatne? Czy naprawdę warto?
Może czasami warto odpuścić, wrzucić na luz i pełen spontan?
To tylko część pytań, które mogą pojawić się w głowie podczas czytania tej książki, ale odpowiedzi już każdy musi poszukać we własnym zakresie…
Z przyjemnością sięgnę po drugi tom. A Wy?

Książka, która trafiła w moje ręce jako prezent Gwiazdkowy i nie ukrywam, że miło się czytało w środku zimy o pięknych, wiejskich widokach i tym ciepełku! Od razu człowiekowi jakoś tak cieplej na duszy, ale co do samej treści to była to książka bardzo w moim klimacie, zarys fabularny również bardzo mnie zaintrygował i wciągnął w ten świat. W tych wszystkich pozytywach jest jeden minus, a mianowicie naiwność głównej bohaterki... to mnie niesamowicie irytowało, ponieważ Ania przedstawia się tutaj jako silna, nowoczesna, niezależna kobieta, a takiemu pacanowi jak Darek dała się omotać w parę chwil i za każdym razem nie zauważała w jego zachowaniu niczego podejrzanego. Wybór między karierą, a całym spadkiem po Kaziku ( ta posiadłość, konie no i Piotrek, który już od pierwszych chwil dał się polubić) był naprawdę świetny i całą książkę zastanawiałam się co będzie dalej. Książkę czytało się bardzo dobrze i spędziłam z nią naprawdę miłe chwilę.

Książka napisana lekkim piórem. Bardzo przyjemnie i szybko się ją czytało. W sam raz na jesienny relaks. Fabuła może nie jest zbyt skomplikowana, ale wszystko jest tak ładnie opisane, że z łatwością można przenieść się do świata Ani oraz zaczerpnąć nieco wiedzy o koniach. Polecam, jeśli szukasz akurat czegoś lżejszego do czytania. :)

Tytuł: "Za Zielonymi Drzwiami"
Autorka : Kamila Majewska
Wydawnictwo: Szelest

Anna to młoda kobieta ,która ciężką pracą osiągnęła wysokie stanowisko w branży reklamowej. Po niespodziewanej śmierci swojego szefa dowiaduje się , że Kazimierz w testamencie przekazał jej swoje udziały w firmie i stanowisko ale jest pewien haczyk.

Nie wierzy w miłość dlatego jest w związku z Darkiem z, którym nie łączy jej żadne uczucie.
Kazimierz przed podjęciem decyzji przez Anię prosi ją w liście by pojechała na wieś do posiadłości i przemyślałam co jest dla niej ważne w życiu. Tam spotyka przystojnego Piotra ,który jest trenerem koni. Pomaga kobiecie pokonać strach względem tych zwierząt.

Czy ten związek przetrwa gdy kobieta pozna Piotra ?
Czy kariera kobiety będzie ważniejsza niż życie w szczęściu?

Książka jest bardzo wciągająca i do końca nie wiemy co Ania postanowi. Przez to wzbudza naszą ciekawość. Czyta się ją bardzo chętnie. I mogę z czystym sercem polecić tą lekturę.

Tytuł: "Za Zielonymi Drzwiami"
Autorka : Kamila Majewska
Wydawnictwo: Szelest

Nie wierzy w miłość dlatego jest w związku...

Udany debiut literacki. Książka przyjemna w odbiorze, napisana prostym językiem. Porusza problem pracoholizmu i samotności. Bohaterka staje przed trudnym wyborem. Praca czy sielskie życie na wsi w otoczeniu przyrody i pięknych koni. Anna daje się wodzić za nos swojemu partnerowi, niezdrowa relacja odbija się na jej zachowaniu. Jednak opiekun koni sprawia, że dziewczyna zaczyna doceniać uczucia. Czy miłość do zwierząt oraz dobre serce Piotra wplynie na jej decyzję? Co odkryje za tytułowymi zielonymi drzwiami? Piękna i poruszająca książka, polecam.

Ania gdy dostaje się na staż do Wysocki Art. Później w tej firmie zostaje prawą ręką swojego szefa Kazimierza. Staje się pracoholiczką, praca jest dla niej najważniejsza. Po odejsciu kazimierza dostaje spadek, który wydaje się jej niedorzeczny. Moze dostać większość udziałów firmie przez co zostanie głównym udziałowcem firmy. To by było jej marzeniem. Lecz mężczyzna zostawia jej jeszcze jedną opcję, która zdaje się jej nie dorzeczna - gospodarstwo. Musi dokonać wyboru firma czy wieś. Postanawia jechać na wieś i sie przekonać. Poznaje tam Piotra, który dogląda całej posiadłości.
Od niego dowiaduje się nowych rzeczy na temat swojego szefa.
Kazimierz zostawia jej także list, w którym mówi jej ze on zbyt był pochłonięty pracą i nie miał czasu na założenie rodziny przez co jest teraz sam.
"Byłaś moją kopią, widziałem w Tobie siebie z dawnych lat. Ukierunkowaną na sukces, twardo stąpająco po ziemi i uparcie dążącą do celu. Chciałbym, żebyś się na chwile zatrzymała. Czy na pewno chcesz takiego życia jak ja? Czy chcesz na starość zostać sama, jedynie z pieniędzmi na koncie, bez przyjaciół, rodziny i swijego miejsca na ziemi? "

Jak sama stwierdza, że praca jest jej miłością i to ona jej daje popuczcie bezpieczenstwa.

Co wybierze Ania?

Książka przypadła mi do gustu. Bardzo fajne jest zakończenie lubię takie. Polecam przeczytać.

Kolejny bardzo udany debiut. Autorka nakreśliła ciekawą, nieoczywistą i nieszablonową opowieść, w której rolę grają pozory - mylą bohaterów i ich postrzeganie świata. Płynność narracji sprawia, że opowieść tę czyta się przyjemnie.

Anna jest młodziutką kobietą, jest szefową działu reklamy w dużej firmie. Kiedy umiera szef firmy, kobieta dowiaduje się, że szef - dużo starszy od niej, a jednocześnie przyjaciel Anny, zostawia jej spadek. Dziwne? Co może łączyć szefa z podwładną? Domyślam się, jaka może nasuwać Wam się odpowiedź. I tu jesteście w wielkim błędzie. Jak szef, który mógłby być jej ojcem, jeśli nawet nie dziadkiem, może przyjaźnić się z młodą dziewczyną?

Ta bardzo niecodzienna opowieść skłania ku wielu refleksjom. Anna przez swojego zmarłego szefa została postawiona w dosyć niekomfortowej sytuacji, musi podjąć trudną decyzję. Skazana na oceny innych współpracowników, próbuje znaleźć pocieszenie w narzeczonym, oraz w gospodarstwie, które miałaby przejąć w spadku. A, jak się okaże, kryje ono różne tajemnice warte odkrycia.

Autorka postawiła swoją bohaterkę przed dojmującym wyborem. Opowieść ta odzwierciedla dosyć charakterystycznie funkcjonowanie w dużych firmach, obrazuje przewrotność losu, omylność pozorów, ale też rozterki, które przytrafiają się nieoczekiwanie, stawiają nam wiele pytań, wątpliwości. Polecam!

Fakt faktem nie jest to mój ulubiony gatunek ale skusiłam się na tę książkę bo zaciekawił mnie opis. Wydawało mi się, że to taka typowa obyczajówka bo szczerze mówiąc wiadomo jak to się skończy ale byłam ciekawa ogólnie tej historii. Tematyka bardzo fajna, akcja była cały czas wartka, dzięki temu czytało się szybko i przyjemnie a dodatkowo nie było nudno. Moim ulubionym bohaterem był Piotr jako ten obraz silnego mężczyzny z pasją do koni. Był szczery i dobry, całkowite przeciwieństwo Darka. Co do innych bohaterów to Darek jako zły charakter oczywiście musiał być tym złośliwym, który knuje intrygi, natomiast główna bohaterka – Ania była bardzo irytująca i zachowywała się trochę jak hipokrytka, z jednej strony okropnie bała się koni ale wystarczyła dosłownie chwila i już wsiadła na wielkiego konia. Niestety książka ma również kilka minusów. Po pierwsze kilka wątków mogłoby być inaczej lub bardziej rozwinięte, chociażby kwestia dziewczyny Piotrka, dziwne że Ania nie poruszyła tej kwestii wcześniej. Zabrakło mi również choć trochę rozwinięcia sekretarki Ani, nawet nie wiemy w jakim jest wieku a na końcu pada stwierdzenie, że jest za stara na miłość, moim zdaniem byłoby to ciekawe rozwinięcie i wplecenie tej bohaterki.
Podsumowując ogólnie uważam, że warto przeczytać tę książkę jako odskocznie od innych gatunków, Za zielonymi drzwiami jest to krótka i przyjemna lektura na właśnie takie chłodniejsze dni.

Kamila Majewska „Za zielonymi drzwiami” 💚

Życie jest pełne niespodzianek

Ambitna i pracowita Anna dostaje spadek po zmarłym szefie Kazimierzu Wysockim. Z testamentu wynika, że kobieta ma wybór pozostania w firmie na najwyższym stanowisku lub zatrzymania posiadłości na wsi. Kocha swoją pracę, i jeśli ją wybierze to gospodarstwo zostanie sprzedane, a jeśli decyzja padnie na malownicze i spokojne miejsce zmuszona jest pożegnać się z korporacją. Ania stoi przed trudną sytuacją. Postanawia udać się na wieś, a tam poznaje przystojnego Piotra, który zajmuje się stadniną. Co kryją tytułowe zielone drzwi? Jaką drogę obierze bohaterka: spełnienie zawodowe czy sielskie życie? Co byście wybrali?

„Praca splotła się z moim życiem prywatnym tak bardzo, że zatraciłam gdzieś tę spontaniczność i dreszczyk emocji na myśl o nieznanym”.

Och, jaka ta książka jest czarująca! 💚 Aż dziw, że to debiut. Autorka naszkicowała wyraziste postaci, a barwne opisy zachwycają. Miłośnicy literatury obyczajowej z wątkiem romansu będą zachwyceni. Niespieszna akcja, która pozwala na chwilę zadumy. Zastanawiamy się, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu, czy gonitwa i dążenie po trupach to dobrze wyznaczony cel.
Dodatkowych atutem jest znajomość tematu jazdy konnej i relacja człowieka z koniem.

„Całe nasze życie składa się z wyborów, tych trudniejszych i tych łatwiejszych. Nikt nie mówił, że to będzie proste czy przyjemne. Nieraz nasze wybory okazują się błędne, ale nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Najważniejsze to nie bać się ryzyka, aby nie zawisnąć gdzieś pomiędzy. Takie rzeczy kształtują charakter, pozwalają odkryć siebie”.

Kamila Majewska „Za zielonymi drzwiami” 💚

Życie jest pełne niespodzianek

• Audiobooki
  • Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Za zielonymi drzwiami