Ucieczka

Ada Nowak Wydawnictwo: Lipstick Books literatura obyczajowa, romans
Lipstick Books
2021-04-14
2021-04-14

Okładka książki Lista Niegrzecznych Prezentów Ewelina Dobosz, Anna Langner, Monika Magoska-Suchar, Katarzyna Mak, Ada Nowak, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Ludka Skrzydlewska, Agata Sobczak, Emilia Szelest
Lista Niegrzec... Ewelina Dobosz, Ann...

Wyróżniona opinia i

Ucieczka

przeczytanych książek 1918 napisanych opinii 1053

"Ucieczka" Ady Nowak to pierwsza książka autorstwa tej pisarki jaką miałam okazję czytać i powiem Wam, że zdecydowanie trafiła ona w mój gust. Czytelnik tutaj znajdzie zarówno coś z romansu jak i nutki niebezpieczeństwa i niepewności.

Psycholożka więzienna, z ciężką przeszłością i tajemnicą, o której istnieniu być może sama nie wie. Do tego seksowny osadzony, który pobudza w psycholożce dawno zapomniane struny. Przy nim nie sposób zawsze zachowywać się racjonalnie, ma w sobie coś takiego, że nie można odwrócić głowy w drugą stronę.

Czy są w stanie pomóc sobie nawzajem, a może to wszystko to tylko umiejętna gra aby zdobyć bezcenne informacje?

Świetna powieść z ciekawymi zwrotami akcji, bohaterami, których da się polubić już od pierwszych stron i z masą wrażeń. Jeśli lubicie jak w książce coś się dzieje, to zachęcam Was do sięgnięcia po książkę "Ucieczka" Ady Nowak.

Marta ma bardzo bolesną przeszłość, która się za nią ciągnie. Obecnie jest terapeutką na więziennym oddziale leczenia uzależnień. To tam poznaje przystojnego więźnia Adama. Adam od razu wzbudza w niej zainteresowanie, budzi emocje. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny, że nie popełnił zarzucanych mu czynów. Marta początkowo sceptyczna, bardzo szybko zaczyna mu wierzyć i postanawia pomóc mu w ucieczce.

Czy Adam faktycznie jest niewinny? Co ukrywa? Czy uda im się uciec? Jaką przeszłość ma Marta?

Mam trudność z ocenieniem tej książki, niby ok, ale nie do końca. Sama fabuła dość ciekawa, ale mam wrażenie, że wszystko działo się zbyt szybko. Dużo nieistotnych wydarzeń, które nic nie wnoszą. Bohaterowie – ona bardzo podatna na wpływ Adama, on – trudny do określenia. Nie czułam emocji w tej relacji. Książka na jeden wieczór, być może innym będzie się podobać, dla mnie „raz i nigdy więcej”.

Marta to terapeutka na więziennym oddziale leczenia uzależnień. Terapeutka, której daleko do profesjonalizmu. Przed pierwszym spotkaniem z Adamem nawet nie zagląda do jego teczki, a podczas rozmowy zbyt chętnie ucieka myślami. Kolejna bohaterka romansów, która ma poważną pracę i bardzo niepoważny stosunek do niej. A jeszcze mniej poważny stosunek do swoich klientów, zwłaszcza do jednego z nich, o których fantazjuje niemalże od pierwszego spotkania, co dla mnie nie ma usprawiedliwienia. Jasne, jest kobietą, a każda kobieta ma prawo do porywów namiętności, ale terapeuta skupiający się na kliencie jako obiekcie seksualnym? *w tym miejscu wzdycham z niechęcią, bo inaczej nie potrafię* Zawody zaufania publicznego powinny dbać o zaufanie, którym się cieszą.

Dla kogo jest ta książka?
Dla kobiet, które lubią przedmiotowe traktowanie i mocny, momentami egoistyczny seks. Dla osób, które szukają naiwnych bohaterów i naiwnych fabuł. Dla tych, którzy od słodyczy wolą chłód, jaki stopniowo się ociepla. I też dla tych, którzy jak są w stanie zignorować gwałt i udawać, że nic się nie wydarzyło. Ja natomiast nie polecam. Zbyt byle jak napisane, zbyt byle jak poprowadzone. Książka słaba i szkodliwa. Przede wszystkim SZKODLIWA i wokół tego słowa powinna skupić się Wasza uwaga jeśli lekturę rozważacie.

Psst, książkę poznałam w wersji audiobooka EmpikGo z serii #SexStories, gdzie lektorem była Zuzanna Galewicz, której życzę kariery w innym zawodzie.

Ucieczka - podręcznik dla początkujących pisarzy, jak z łatwością zepsuć powieść z fenomenalnym pomysłem!

Zamysł na powieść genialny w swojej prostocie. Marta to młoda kobieta, pracująca jako terapeutka w więzieniu. Tam spotyka Adama, skazanego za zabójstwo. Więzień zdobywa bardzo szybko jej zaufanie. Marta postanawia uciec razem z mężczyzną. Jak zdecydowała, tak zrobiła. W czasie długiej "podróży" bohaterkę nachodzą wątpliwości czy faktycznie Adam ma wobec niej uczciwe zamiary.

Co można zepsuć w tak prostej historii? Ada Nowak udowadnia, że WSZYSTKO! Jak pisałam wcześniej pomysł autorka miała doskonały z predyspozycjami do bestsellera. Niestety pójście na łatwiznę i zrezygnowanie z dwupoziomowej narracji, powoduje totalny brak tajemniczości, niepewności i zwykłego "orzeźwienia" w czytaniu, jakie daje poznanie drugiego (w tym przypadku Adama) punktu widzenia. Wielka szkoda, że autorka również nie pomyślała nad retrospekcją, dotyczącą traumatycznych przeżyć głównej bohaterki. Co czyniłoby powieść jeszcze bardziej ciekawą.

Tego, że Ucieczka nie posiada podstaw dobrej książki, nie mówiąc już o pretendowaniu do miana super powieści już wiecie. Brak w niej również charakternych bohaterów. Marta robi wrażenie lekko upośledzonej, postępując w tak niedorzeczny sposób, czytając miałam wrażenie, że mój kot zachowałby się rozsądniej. Brak jakiejkolwiek głębszej analizy psychologicznej bohaterów spłyca już i tak płytką i monotonną narracje. Bowiem bezsensowne i długie opisy przyrody, rodem z Potopu stanowią dopełnienie beznadziei serwowanej przez Nowak. Ale przysłowiowym gwoździem do trumny jest ogólna specyfika książki i styl Ady.

O stylu, a raczej jego braku mogłabym napisać osobny rozdział, ale mi się nie chce. Czytając Ucieczkę miałam takie samo wrażenie, że Adzie się nie chciało. Nie chciało pisać, nie chciało myśleć. Jak taki leniwy uczniak. Niby chciałby dostać piątkę, ale mu się nie chce, więc zadowoli się tróją.

To co mnie zaskoczyło, a zarazem zmieszało doprowadzając poniekąd do lekkiego szoku analizowo - myślowego, są fragmenty orgii znikąd wyjętych do niczego nie pasujących, nic do powieści mądrego nie wnoszących. Typowe zapchaj dziury. Jakby autorce brakowało limitu wierszy do zakończenia rozdziału, więc cyk orgia. Cyk po orgii. O co chodzi pytacie? Nie pytajcie! Nie czytajcie! Nie polecam! http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/2021/08/ucieczka-ada-nowak.html

Ucieczka to książka, którą dzięki uprzejmości Blonderce i Lipstick Books miałam na swojej półce już od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz znalazłam chwilę wolnego czasu, żeby ją przeczytać. Główną bohaterka powieści jest Marta, młoda terapeutka, która rozpoczyna pracę na więzienny oddziale lecenia uzależnień. Jednym z jej pacjentów zostaje niezwykle przystojny Adam, do którego dziewczyna już od pierwszego spotkania zaczyna żywić głębsze uczucia. Mężczyzna jest niezwykle tajemniczy i skryty, ale niezaprzeczalnie Martę coś do niego ciągnie. Po kilku spotkaniach Adam postanawia podzielić się z kobietą swoimi planami na ucieczkę z więzienia, w której ona ma mu pomóc. Marta szybko mu ulega i tak rozpoczyna się przygoda, której dziewczyna nie zapomni do końca życia. Czy dwójka zakochanych w sobie ludzi zdoła uciec z Polski i odbudować swoje życie na nowo w innym kraju? Jakie tajemnice skrywa Adam? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce Ady Nowak, którą możecie nabyć w księgarniach ;).
Do przeczytania Ucieczki z pewnością zachęcił mnie jej opis, który jest bardzo intrygujący. Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie czytałam książki o podobnej tematyce, dlatego ta powieść ogromnie mnie kusiła. Nie myliłam się - historia, którą stworzyła Ada Nowak jest niepowtarzalna i niezwykle ciekawa. Autorka w świetny sposób wykreowała głównych bohaterów, których bardzo polubiłam. Marta jest kobietą po przejściach, która dopiero przy Adamie może stać się sobą. Mężczyzna z kolei jest skryty w sobie i skrywa wiele tajemnic, ale najważniejsze jest dla niego bezpieczeństwo ukochanej.
Ucieczkę czytało mi się bardzo przyjemnie, jedyne do czego mogę się przyczepić to scena nocy poślubnej Marty i Adama. Mam wrażenie, że autorka nieco lekceważąco podeszła do tematu gwałtu, ale być może są to tylko moje odczucia.

Zmarnowany potencjał, akcja toczy się momentami za szybko i w sposób który po prostu nie ma sensu.

Teraz już wiem dlaczego ta książka kosztowała 9.00zł. Może nie jestem aż takim znawcą literatury, choć mam na koncie przeczytanych setki książek. Takich głupot dawno nie czytałam,szkoda czasu i tych kilku złotych.

Historia trochę inna niż wszystkie z niegrzecznymi chłopcami. Intrygująca.

Historia trochę inna niż wszystkie z niegrzecznymi chłopcami. Intrygująca.

Ciekawy pomysł na książkę.
Bardzo fajnie się czytało.
Coś innego...
Polecam.

Ciekawy pomysł na książkę.
Bardzo fajnie się czytało.
Coś innego...
Polecam.

"Ucieczka" to druga książka autorstwa Ady Nowak, którą przeczytałam. Poprzednią była "Pani władza", która bardzo mi się podobała.

Marta jest młodą terapeutką z przeszłością w jednym z Zakładzie Karnym w Polsce. Pracuje z więźniami. Jednym z osadzonych z którymi pracuje kobieta jest Adam. Młody i seksowny mężczyzna. Podczas terapii nie sposób się mu oprzeć. Sprawia, że w dziewczynie pobudza zapomniane żądze. Podczas buntu na terytorium więzienia młoda psycholożka ucieka wraz z Adamem. Dziewczyna idzie w nieznane za mężczyzną do którego coś zaczyna czuć.

"Ucieczka" to książka z ciekawymi bohaterami lecz sama fabuła to przez całą książkę tytułowa "ucieczka". Mimo ciekawej akcji to troszkę dla mnie monotonne, ale mimo wszystko książka mi się podobała.

• Romans
  • Przeczytane 2021
  • Literatura obyczajowa, romans, erotyk
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • Moje :)