Powiedz, że zostaniesz

Okładka książki Powiedz, że zostaniesz Beata Majewska Patronat LC

Wyróżniona opinia i

Powiedz, że zostaniesz

przeczytanych książek 1031 napisanych opinii 752

"Powiedz, że zostajesz" to finałowy tom serii "Zapomnij, że istniałem" to też wisienka na torcie, a dla tych, którzy czują niedosyt to taki bonusik od Autorki. Jak zwał tak zwał, najważniejsze, że Beata Majewska zdecydowała się wyjaśnić wszystkie niewiadome do końca.

Bruno zakochany w najmłodszej córce Wasyla Doneckiego, Wierce, przestaje dla niej i dla całego świata istnieć, wszyscy myślą, że nie żyje ginąc w pożarze.
On jednak ocalał i dochodzi do siebie po dramatycznych wydarzeniach. Najpierw klinika, rehabilitacja, a finalnie wyjazd do Gruzji i budowanie życia od nowa. Kupuje dom i zatrudnia do pomocy młoda, piękna i tajemnicza kobiete. Naira doskonale wypełnia swoje obowiązki, a z czasem staje się kimś więcej dla Bruna. Tylko, że On ma w sercu ciągle Wierke.
Pamiętacie Katarine, siostrę Nikity, jego prawą rękę? Teraz poznajemy jej historie. Będąc w Rosji kobieta szuka kogoś do pomocy w oranżerii. W jej uporządkowane, chociaż samotne życie wkracza cichy, trochę gapowaty Timur. Jednak to tylko jedna z jego twarzy, a on sam jeszcze pokaże, na co go stać. Czy Katarina i Timur mają przed sobą przyszłość?

Autorka serwuje nam na deser dwie historie i choć różnią się od siebie to obie pokazują, że z miłością nie da się wygrać. To nie są słodkie, romantyczne historie, tutaj mamy do czynienia z mocnym i charakternym uczuciem. Tam gdzie zderzają się ze sobą uparte, niustepliwe charaktery, jedynym rozwiązaniem na drodze do osiągnięcia szczęścia jest kompromis. Tylko czy nasi bohaterowie są na niego gotowi? To już musicie sami doczytać. Ja ze swojej strony polecam cała serię.

Całą serię oceniam bardzo pozytywnie. Każda książka była ciekawa, może dlatego że była o czym innym. Wątki między książkami zazębiają się, ale nie jakoś przesadnie. Każda książka to opowieść o kimś innym, dzięki temu nie ma mowy o rutynie czy nudzie w czytaniu. Śmiało sięgajcie po książki, bo warto.

Pierwsza część pochłonęłam, a po 3 części bałam się, że znowu się zmuszę. Podobała mi się .
I nagle mamy druga część. Czułam, że to już tak na siłę. Z jednej strony fajne dokończenie całej serii, z drugiej chyba niepotrzebne? Oceń sam/a :)

„Powiedz, że zostaniesz” to zakończenie serii „Zapomnij, że istniałem” Beaty Majewskiej.
Tym razem autorka skupia się na dwóch historiach Bruna i Katii, bohaterów, których mogliśmy poznać w poprzednich tomach, pojawiają się też wątki dotyczące głównych bohaterów serii, czyli Rafała Snarskiego, Wiery, Nikity i Weroniki.

Powieść „Powiedz, że zostaniesz” została podzielona na dwie części, w pierwszej autorka rozwinęła wątek Brunona i jego tajemniczej towarzyszki Nairy, u której boku pojawił się w finałowej scenie "Obiecaj, że wrócisz". Bruno jednak nie zginął w płonącym domu. Po rekonwalescencji wyjeżdża do Gruzji, gdzie zaczyna wieść spokojne życie tłumacza. Jego domem zajmuje się młoda dziewczyna z okolicy, Naira. Naira ma skomplikowaną przeszłość i musi zdobyć olbrzymią jak na nią sumę, żeby spłacić byłego męża. Z czasem relacje Brunona i Nairy zaczynają się zmieniać. Bruno musi pogodzić się z przeszłością i zdecydować o własnej przyszłości.

W drugiej części autorka skupiła się na historii Katriny Niekrasowej, siostry Nikity. Katia postanawia przywrócić dawną świetność oranżerii matki w moskiewskim domu. Z polecenia zatrudnia Timura, który ma zająć się roślinami. Timur nie przejmuje się, że jego nowa szefowa jest zastępcą szefa mafii, traktuje ją oschle, interesując się tylko roślinami. Katia zaczyna zwracać uwagę na przystojnego ogrodnika. Czy twarda kobieta pozwoli sobie na miłość i szczęście?

Zakończenie serii „Zapomnij, że istniałem” jest bardzo „cukierkowe”, nawet bardziej niż „Obiecaj, że wrócisz”. Mimo że z założenia seria miała być serią gangsterską, całość jest słodkim romansem, z mafią w tle, bardzo w tle.

Z czystym sumieniem mogę polecić „Zapomnij, że istniałem” miłośniczkom serii chcącym dowiedzieć się, jak zakończyły się losy „pobocznych” bohaterów.

Powieść „Powiedz, że zostaniesz” została podzielona...

Książka stanowi kontynuację cyklu „Zapomnij, że istniałem” Beaty Majewskiej.
W tej części poznajemy dalsze losy Brunona, którego uratował Nikita Donecki. Chłopak dostaje nową tożsamość i ukrywa się. Pewnego dnia na jego drodze staje Naira. Dziewczyna choć młoda wiele już przeszła. Czy tych dwoje może czekać wspólna przyszłość?
W książce pojawia się również wątek siostry Nikity - Katii. Dziewczyna przestała wierzyć w miłość i po śmierci męża poświęciła się w pełni synkowi. Los postawił jednak na jej drodze przystojnego ogrodnika Timura, który również w swym życiu nie miał łatwo. Czy dwie tak różne osobowości potrafią się zrozumieć?

W tej części mamy również dalsze losy pozostałych bohaterów, a więc zarówno Rafała Snarskiego, Wiery, Nikity i Weroniki.
Książkę podobnie jak pozostałe części cyklu czytało się dobrze. Teoretycznie głównych bohaterów, którzy są związani z mafią nie powinniśmy polubić, jednak praktycznie tak się nie dzieje. Losy poszczególnych bohaterów wciągają i zaciekawiają. Z jednej strony są to osoby potrafiące zabić drugą osobę z zimną krwią, z drugiej zaś osoby kochające najbliższych, dla których potrafią zrobić wiele.
Każda książka jest historią miłosną. Okazuje się, że gorące uczucie może narodzić się nawet w najbardziej zatwardziałych sercach. Cały cykl gangsterski tej autorki polecam.

Książka stanowi kontynuację cyklu „Zapomnij, że istniałem” Beaty Majewskiej.
W książce pojawia się również wątek siostry...

W czwartym tomie, napisanym w ramach ukłonu dla czytelniczek, które odczuwały niedosyt po zakończeniu trzeciego tomu (saga planowo miała mieć właśnie trzy części), autorka rozwinęła wątek Brunona i jego tajemniczej towarzyszki Nairy, u boku której pojawił się w finalnej scenie "Obiecaj, że wrócisz". Przyznaję, że początkowo nie zapałałam sympatią do wspomnianej Gruzinki, ale w miarę rozwoju akcji polubiłam ją i kibicowałam jej w życiowych decyzjach, również tych dotyczących Brunona.

Najwięcej jednak emocji dostarczyły mi perypetie znanej z poprzednich części Katariny Niekrasowej - kobiety mafii, silnej, takiej, co to się żadnemu mężczyźnie nie zamierza kłaniać. Żadnemu, no chyba że strzała amora trafi w jej serce podczas nadzorowania prac w ogrodzie, a ogrodnik okaże się zupełnie innym niż wszyscy dotychczas napotykani mężczyźni z przestępczego półświatka. Zmagania z samą sobą i upartym Timurem, który niemal nie dostrzega świata poza ukochanymi roślinami, rozśmieszały mnie do łez.
Jedyne, czego mi w finale zabrakło to ulubionego Rafała Snarskiego, ale trzeba mu to wybaczyć - sława i kariera pisarską pochłonęły go zapewne bez reszty. 😂
Podsumowując, jeśli lubicie romanse mafijne, ale nie takie w których krew spływa po ścianach, bo trup ściele się zbyt gęsto, to jest to seria dla Was - łączy fajną obyczajówkę, romans i gangsterskie porachunki. Ja będę ją mile wspominać.

I stało się... właśnie zakończyłam swoją roczną przygodę z serią Zapomnij, że istniałem. To właśnie 'Powiedz, że zostaniesz' jest zwieńczeniem i dopełnieniem całej gangsterskiej historii przedstawionej przez p. Beatę. Choć ta część jest inna niż poprzednie, mniej mroczna i mafijna, a bardziej emocjonalna, uważam, że była potrzebna. 😊

W tej części poznajemy dalsze losy Bruna, którego życiowe ścieżki skrzyżowały się z Nairą. Czy coś z tego będzie? Na pewno nie pomoże jego tęsknota i myśli zaprzątnięte miłością z poprzedniego życia.

W książce poznajemy także dzieje Katariny, która zatrudnia pogodnego i przystojnego ogrodnika. Warto podkreślić, że ich charaktery są bardzo odmienne, niczym woda i ogień. A co z tego wyniknie? Czy sprawdzi się powiedzenie o przyciąganiu przeciwności? 😉

Autorka zaskoczyła mnie tą czwartą częścią. Zaspokoiłam swoją ciekawość związaną z niedokończonymi wątkami, także mogę spać spokojnie. 😋

Cóż mogę powiedzieć na zakończenie? Seria fajna, sporo się działo, było dużo zaskoczeń i buzujących emocji. Bardzo Wam polecam! 🥰

W tej części poznajemy dalsze losy...

Ostatnia część, jak całość zakręcona, pomieszana. Tak na dobrą sprawę dwie historie. Niby fajne ale czegoś do wow mi brakuje w całej serii

"Powiedz, że zostaniesz" to już ostatni tom z serii "Zapomnij, że istniałem". Jest świetnym zwieńczeniem dla osób, które przeczytały całą trylogię!

W ostatnim tomie dowiadujemy się, jak potoczyły się losy Brunona i poznajemy nową postać, a mianowicie Nairę. Rozwinięty jest również wątek losów Katii, siostry Nikity. Uważam, że to był świetny pomysł.

Na samym początku serii nie byłam zachwycona, aż do trzeciego tomu, który przypadł mi do gustu. "Powiedz, że zostaniesz" również mi się spodobała, ale czuję mocny niedosyt, jeśli chodzi o Bruna i Wierę! Szczerze mówiąc, spodziewałam się innego zakończenia. Mimo tego czytałam z ciekawością.

Polecam tym, którzy mają pozostałe części za sobą. Książka jest bardzo wciągająca!

Na samym początku...

Kolejny tom który przedłużony jest na siłę. Taka sobie...

Kolejny tom który przedłużony jest na siłę. Taka sobie...

Dodaj cytat z książki Powiedz, że zostaniesz