Zakazana namiętność

Okładka książki Zakazana namiętność AT. Michalak
Okładka książki Zakazana namiętność
AT. Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Zakazane uczucia (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Zakazane uczucia (tom 1)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-04-30
2021-04-30

Okładka książki Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camilla En, Iwona Feldmann, Mateusz Gostyński, AT. Michalak, Ana Rose, Anna Wolf, K. A. Zysk
Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camill...
Okładka książki W sieci pożądania Nana Bekher, AT. Michalak
W sieci pożądania Nana Bekher, AT. Mi...

Czy zdarza Wam się nie wiedzieć, co myślicie o książce, którą właśnie przeczytaliście? Ja mam ten problem z Zakazaną namiętnością właśnie.

Po pierwszym spotkaniu z Autorką przy Zakazanej pokusie byłam pod ogromnym wrażeniem. Dynamika akcji, bohaterowie, plot twist... Tutaj niby też mamy to wszystko. Ale jakoś inaczej.

Valentina ma przed sobą ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów. Nie spodziewa się, ile zmian przyniosą w jej życiu. Oto bowiem budzi się w niej fascynacja przystojnymi sąsiadami z naprzeciwka. Tak, dobrze widzicie - dwoma. Tylor i Tyson są podobni jak dwie krople wody, a różnią się charakterami. Przynajmniej pozornie. Obaj są jednak młodymi mężczyznami, tętniącymi testosteronem, którym wdzięki młodej sąsiadki nie są obojętne. Czy bracia będą w stanie "podzielić się" dziewczyną? Czy Valentina będzie w stanie odróżnić zakochanie od pożądania i zdecydować się na jednego z bliźniaków?

Brzmi jak pomysł na świetny emocjonalny trójkąt. I częściowo to właśnie dostajemy. Rozbuchanych hormonami i żądzą nastolatków, którzy będą próbowali odnaleźć się w świecie własnych uczuć. Jednak idzie im to tak topornie, że wystawiają naszą cierpliwość na próbę. Val miota się między braćmi. Jeden daje jej ciepło i bezpieczeństwo, drugi zapewnia rollercoster doznań, jakich jej potrzeba. I choć Tyler jest tym dobrym i łagodnym, to ich podchody ciągną się w czasie i nużą. Zupełnie inaczej jest z Tysonem - tu nie ma grama nudy, ale też bohater stoi na drugim końcu osi, jeśli mówimy o charakterach. Jest gwałtowny, porywczy, momentami agresywny. Nie do końca panuje nad swoimi emocjami, a nie umiejąc ich nazwać, odreagowuje frustrację na niczemu winnych bratu i sąsiadce. Niby wiemy, że jest to kwestia trudnego dzieciństwa, ale jednak ciężko jest na to patrzeć.

Od chuci powietrze aż iskrzy, a bohaterowie nie potrafią dokonać wyboru. Taka trochę młodzieżowa moda na sukces, każdy z każdym, a mnie krew zalewała od ich niezdecydowania. W skrajnym momencie miałam chęć odłożyć lekturę na bok i nie wracać do niej, tak mnie wyprowadzili z równowagi. Tymczasem był to fantastycznie skonstruowany zabieg Autorki. I to, co dzieje się później zmienia rozstawienie pionków na planszy i przewartościowuje systemy bohaterów. Brutalne zderzenie z rzeczywistością wymusza na nich zmianę podejścia do życia i nazwania własnych uczuć.

Ostatecznie dostajemy to, czego chcemy od takiej historii. Realnych, aktywnych bohaterów. Pełną dynamiki fabułę. Zwroty akcji i przemianę bohaterów. Emocje, wrażliwość i namiętność. I chyba tylko forma podania nie do końca do mnie przemawia.

Nie zmienia to jednak faktu, że luźno powiązana kontynuacja opisana w Zakazanej pokusie jest mi już zdecydowanie bliższa, więc z piórem Autorki jeszcze nie raz się spotkam.

Valentina ma przed sobą ostatnie wakacje przed...

Mniej więcej w tym samym czasie zapisałam się do #bt tej pozycji i wysłałam zgłoszenie recenzenckie do kolejnej od Autorki, w której jest kontynuacja losów jednego z bohaterów.
Lekutko obawiałam się, że pogmatwam sobie wydarzenia i jeśli jest jeszcze osoba, która myśli podobnie informuję - nie ma się czego bać. Spokojnie możecie nadrobić książkę, a nawet powinniście.
W praktyce historie nie łączą się, nie miałam żadnego problemu z tym, że czytam w odwróconej kolejności.
Wątek trójkąta jest bardzo pociągający. Wiek bliźniaków T&T i Val oddelegowuje nas do czasów nastoletnich. Ja swoje miło wspominam, a jak jest u Was?
Bardzo dobrze stworzone postacie. I to samo właśnie napisałam w przypadku poprzedniej opinii kolejnej części. Ich kreacja rewelacyjnie współgra z całą fabułą. Dzięki temu książkę czytało się szybko, lekko i
przyjemnie. Rozdziały krótkie i napisane naprzemiennie z perspektywy każdego głównego bohatera. Postaci poboczne również świetnie wpasowane.
Choć YA nie jest w czołówce moich ulubionych motywów to lubię czasem sięgnąć po tego typu dla odmiany. Autorka świetnie radzi sobie z tym rodzajem i z czystym sercem mogę polecać.

W...

Dwóch braci bliźniaków, Tyson i Tyler i ona - urocza sąsiadka Valentina. Co się stanie kiedy oboje postanowią ją mieć? Kogo wybierze dziewczyna?

Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki booktour, organizowanego przez @stara_czyta za co bardzo dziękuję, bo bardzo miło spędziłam czas i dobrze się bawiłam. 💓

Historia jest niesamowicie wciągająca. Przepadłam. Ledwo zaczęłam czyta, a już powitała mnie ostatnia strona. Uwielbiam styl @at.michalak.autor , który jest dopracowany i lekki, dzięki czemu przez jej historie się płynie. Nie ma tu zbędnych opisów i niepotrzebnych dramatów. Wszystko jest przemyślane. Mamy mnóstwo emocji, pożądania, namiętności i latających iskier między bohaterami. Tak jak nie lubiłam książek z motywem bohaterów w wieku szkolnym, tak dzięki autorce bardzo je polubiłam.
Co do bohaterów to bliźniacy są bardzo hot i nie da się ich nie lubić ❤️ Te emocje i żar podniecenia kiedy się pojawiają wytwarza wypieki na twarzy. Tyler grzeczniejszy ale tylko z pozoru, za to Tyson to istny wulkan. Mimo tego że oboje darzą uczuciem tą samą dziewczynę, to nadal są za sobą co było urocze.
Valentina, spokojna dziewczyna, zakochana w nich obu i bardzo niezdecydowana przez co momentami mnie irytowała. No ale jest w takim wieku że trzeba jej to wybaczyć 😉
Jedna scena bardzo mi się podobała, lubię tak, 😉 ale trochę szkoda że to był tylko sen 😅
Gorąco polecam. ❤️

Historia jest niesamowicie wciągająca. Przepadłam. Ledwo...

Autorka przenosi nas do świata kończących liceum młodych ludzi. Dlatego ich wybory, pewne zachowania nie są do końca jeszcze przemyślane.
Mamy tu historię trójkąta miłosnego.
Dwóch bliźniaków - Tyson i Tyler, których zostawiła matka gdy byli mali, a oni nie znaja powodu jej zachowania, ojciec który jest tyranem. Chłopaki tylko czekają, aż się od niego uwolnią idąc na studia. Oraz ich urocza rudowłosa sąsiadka Valentina, grzeczna dziewczyna z kochajacego domu. Cała trójka zna się z dzieciństwa, Valentina od dawna podkochuje się w bliźniakach, ale oni zupełnie nie zwracają na nią uwagi. I nagle obydwoje chcą mieć ją na własność.
Val staje się powodem konfliktu między braćmi. Każdy chce mieć ją tylko dla siebie. Dziewczyna jest niezdecydowana, w pewnym momencie odcina się od nich. Dopiero pewne wydarzenie sprawia, że jest pewna swoich decyzji.

Kogo wybierze Val?
Tysona, który jest dla niej chamski, poniża ją, ale przy okazji rozpala?
Czy Tylera, opiekuńczego i przyjacielskiego?
A może ich drogi całkowicie się rozejdą?
Czy można kochać dwie osoby równocześnie?

To było moje pierwsze zetknięcie z piórem autorki. I pokochałam je od samego początku. Książka napisana lekko, przez co szybko i łatwo się ją czyta.
Bohaterowie są świetnie wykreowani, a Książka napisana oczami całej trójki, dzięki czemu możemy ich jeszcze lepiej poznać.

Ja osobiście na pewno sięgnę po kolejne książki autorki :)

Mamy tu historię trójkąta miłosnego.

Mamy historię z trójkątem miłosnym, ich dwóch bliźniacy Tyler i Tyson, oraz ona rudowłosa sąsiadka Val. Między tą trójką jest chemia obaj jej pożądają i chcą zdobyć, a ona sama nie wie którego wybrać Tyson w stosunku do niej jest wredny, chamowaty i cały czas jej ubliża, by w następnej namiętnie ją całować, sam nie rozumie co się z nim dzieje. Tyler to przeciwieństwo brata w stosunku do Val jest czuły, romantyczny opiekuńczy, dziewczyna bardzo mu się podoba i chce ją dla siebie, ma zamiar zawalczyć o nią. A Val jest rozdarta między braćmi obaj jej się podobają i pociągają, przy Tysonie czuje dreszcze, przyspieszone bicie serca jeszcze zanim ją dotknie, z kolei Tyler daje jej bliskość i poczucie bezpieczeństwa. Co w tej sytuacji ma zrobić którego z nich wybrać? Decyzja nie wydaje się prosta Val czeka trudne zadanie. Książka bardzo mi się podobała i zachęcam was do przeczytania jej. Książka przeczytana w ramach booktouru.
#zakazananamiętność #zakazaneuczucia #tompierwszy #atmichalak #waspos #bliźniaki #bracia #sąsiadka #trójkąt #czytamzlegimi #czytamlegalnie #czytaniejestsexy #kochamksiążki

Tyson i Tyler McKanzie to dwaj bracia, których „wychowuje” ojciec, na którego w zasadzie nie mogą liczyć. Bliźniacy są ze sobą bardzo zżyci, a jeden za drugim wskoczyłby w ogień, jednak to dwa różne charaktery.
Tyson to łobuz rozładowuje swój gniew w nielegalnych walkach, jest opryskliwy, a kobiety stanowią dla niego jedynie obiekt rozładowania napięcia seksualnego. Tyler to ten bardziej poukładany, ułożony, czuły, który daje Val spokój i ukojenie, w jego ramionach czuje się bezpiecznie, jednak silne pożądanie czuje do tego drugiego. Totalny trójkąt - dwóch braci kontra słodka sąsiadeczka Valentina, która od dziecięcych lat podkochiwała się w swoich sąsiadach…do każdego z nich ją ciągnie z innych powodów…. Trudny wybór - którego z sąsiadów Val wybierze? Czy będzie w stanie dokonać tego wyboru, czy może postanowi być dalej singielką? Jak potoczą się losy tej trójki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w 1 tomie. Przyjemnie i zarazem dość szybko się ją czyta, co jest dużym plusem. Zaskoczyła mnie scena opisująca zbliżenie pomiędzy Tysonem i Val, gdzie pomimo tego negatywnego odbioru jego osoby okazał się czułym kochankiem podczas jej pierwszego zbliżenia seksualnego. Mam nadzieje, że kolejny tom będzie rozwinięciem historii i dalszych losów bohaterów.Jeżeli szukacie książki na chwilę rozluźnienia to polecam sięgnąć po tę pozycję.

"Zakazana namiętność" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki...i niestety myślę, że ostatnie.
Zacznijmy od tego, że książka jest cienka (około 250 stron) i drukowana dużą czcionką a to już nie napawa mnie optymizmem. Ale myślę sobie - daj jej szanse!Opis i "polecajki" są zachęcające, więc może będzie dobrze, w dodatku motyw "trójkąta", który niestety nie jest póki co bardzo popularny dawał światełko w tunelu.
Niestety światełko okazało się nadciągającą katastrofą.
Bohaterowie okropnie mnie irytowali, ich niezdecydowanie, infantylność niektórych sytuacji sprawiła, że męczyłam się z tą książką. W dodatku akcja działa się na przestrzeni wakacji, a braki w rozwinięciu niektórych sytuacji sprawiały wrażenie, że historia bohaterów działa się bardzo szybko przez co jest niekompletna, niedopowiedziana.
To mogła być naprawdę dobra książka, niestety czegoś w niej zabrakło.

Historia bardzo dobra,urzekająca to powieść o dwóch braciach bliźniakach Tysonie i Tylerze skradła mi serce.
Moje spotkanie pierwsze ciekawe,miłe było z pisarką cudowną At.Michalak z lekkością pióra napisana powieść.
Kipi seksem,sporo pikanterii,dobrej erotyki napisanej.Uśmiech na mojej twarzy nie znikał,śmiałam się gdy czytałam lekturę,nie brakowało humoru.Przepadłam na długie godziny z książką,połknęłam ją.
Zabrała mnie autorka do świata wspaniałego,wyjątkowego pożądania,namiętności,uczuć,bohaterowie doskonali.
Świetnie wykreowani w książce,dałam się ponieść i porwać tej książce,czytało się mi genialnie.
Pokochałam tę książkę.
Przecudna.

Jakoś tak się dzieje, że zawsze podoba mi się to, co wyjdzie spod pióra czy palców, A.T. Michalak jest dobre i wciąga mnie tak, że świat rzeczywisty mógłby przestać istnieć? Nie wiem czy to przez doskonałą kreacje bohaterów, czy ich problemy, ale czuję się tak jakbym ich znała i przejmowała ich problemami nie mniej niż oni sami.
Tak też właśnie było z tą pozycją, jak dotąd chyba moja ulubioną: Zakazana namiętność. Nie wiem, czy to przez braci, którzy zakochują się mimowolnie w tej samej dziewczynie, czy przez napięcie i niepewność jaką zaserwowała autorka podczas całej historii ich znajomości, ale nie potrafiłam się oderwać od książki, mimo, że czytałam ją tylko w wersji elektronicznej.
Lubię, a jednocześnie denerwuje mnie główna bohaterka, Valnetina, która nie miota się przez własne uczucia. Poniekąd przez nią psują się stosunki między braćmi, a nawet dochodzi do wypadku jednego z nich. Jednak nie chcę bardziej zdradzać fabuły, dlatego jeśli to czytacie, to sięgnijcie proszę po tą pozycję. Jedno jest pewne nie będziecie się nudzić.

Tak też właśnie było z tą pozycją, jak dotąd...

#zakazananamiętność #zakazaneuczucia #tompierwszy #atmichalak #waspos #bliźniaki #bracia #sąsiadka #trójkąt #legimi #czytamzlegimi #czytamlegalnie #czytaniejestsexy #kochamksiążki
@at.michalak.autor
@waspos
6/52/2022
Bookmorning kochani 📚☕️
Dziś za oknem zapowiada się słoneczny dzień ☀️
Ten miesiąc zaczęłam z książką od @at.michalak.autor "Zakazana namiętność". Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.
I szczerze mówiąc nie ma pojęcia co napisać o tej książce bo mam bardzo mieszane uczucia.
Czytając opis książki spodziewałam się naprawdę hot🌶 pozycji. Niestety okazało się inaczej, a szkoda bo pomysł jest dobry lecz wykonanie już nie do końca 😒.
Dwóch przystojnych braci bliźniaków i piękna sąsiadka,która podkochuje się w nich obu od dawna, w końcu i oni zaczynają okazywać swoje zainteresowanie.
Z takiego połączenia można by oczekiwać, hot scen,dramy czy też wartkiej akcji bo przy takim wątku nie można się nudzić.
No właśnie, mi tego tu brakło. Wszystko działo się za szybko ,że czasami myślałam, iż ominelam strony. Brakowało również tej płynności między wątkami.
Nudzić się nie nudziłam, gdyż pojawiały się momenty gdzie robiło się naprawdę ciekawie.
Zakończenie hmm, trochę zbyt sielankowe.
Może autorka podszlifuje tę historię w kolejnym tomie?
Czy sięgnę po kontynuację? Nie wiem. Czy dam szansę autorce przekonania mnie swojego pióra? Pewnie tak.

@at.michalak.autor
@waspos