Pinocchio

2016-01-01
Data 1. wydania:
2016-01-01
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

W podstawówce uznałem, że jest to powieść przerażająca. Dziś podtrzymuję moje zdanie.

Ciekawie jest wrócić do tych magicznych treści. Pinokio trochę irytuje zadziornością, ale kto z nas taki czasami nie bywa?

Kibicowałem Pinokiowi, przeżywałem z nim wszystkie przygody. Cudo!

Ależ się zawiodłam tym razem! W moim przypadku "Pinokio" to jedna z tych książek, do których lepiej nie wracać jako dorosły.
W podstawówce uwielbiałam tę książkę i byłam zachwycona przygodami tego małego pajaca.
A teraz... eh. Strasznie ciężko mi się ją czytało, jest niedorzeczna, a Pinokio to bardzo głupia i ograniczona postać według mnie :( łatwo nim manipulować i przez...

Co to była za podróż. Istny diabelski młyn. Akcja goni akcję, a poszczególnych wydarzeń nie sposób spamiętać. Książka mimo tego tempa i szalonych przygód jest warta uwagi. Jest to trochę moralitet ale rady przekazywane są w umiejętny sposób, osadzone w ciekawym kontekście. Na zawsze zapamiętam "pole cudów" i możliwość rozmnożenia złota, jeśli się je na nim zakopie.
...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Podejrzewam, że morderców wymyślili właśnie tatusiowie, żeby straszyć dzieci, które nocami mają ochotę się włóczyć."

Choć nie jest to jedna z moich ulubionych książek wliczających się do kategorii literatury dziecięcej, doceniam tę opowieść, tym bardziej widząc to piękne wydanie wzbogacone fenomenalnymi ilustracjami Roberto Innocenti. Nie wiem czy istnieje inna tak do cna...

Kolejna wspaniała, prosta, przyjemna historia :)
Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Dla równowagi dodam pozytywną opinię. Nieprawdą jest, że ta pozycja nie nadaje się dla dzieci. Wręcz przeciwnie, książka uczy prawdomówności i mówi dzieciom, żeby nie ufały obcym, bo może im się przytrafić coś złego. Jak Pinokio zrozumiał co uczynił źle dostał nagrodę. Polecam

Jedna z lektur szkolnych, której podjąłem się przeczytania i mogę uznać, iż pewien klimacik w sobie miała (w danym czasie).

2086

Jestem zdziwiona, że książka ma tak dużo negatywnych opinii.
Dla mnie był i morał i happy end :)

15 363
    2 036