Kajtkowe przygody

Maria Kownacka
literatura dziecięca 98 str.
Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
bocian Kajtek literatura dziecięca

Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
bocian Kajtek literatura dziecięca

Kup książkę

Książka pokazująca dzieciom świat przyrody i nie tylko. Opowiadania z rymowankami. W książce występuje przestarzałe słownictwo. Niekiedy miałem problemy z płynnym odczytaniem tekstu. Książka napewno należy do kanonu literatury dziecięcej ale trudna jest w czytaniu.

2019

Znaleziona w trakcie porządków. Wzięta do ręki i przeczytana ponownie z nostalgią. Trudno oceniać mi treść po latach, ale wzbudziła pozytywne odczucia. Dodatkowo pięknie wydana, z dużą czcionką, liczne kolorowe ilustracje. Tym razem jeszcze została.

Jedna z gorszych lektur jakie znam. Dziwie się, że nauczyciele wciąż ją wykorzystują - ciężki język, niezrozumiały dla 9-latka. Na pewno lektura tej pozycji nie zachęci dzici do czytania książek.

Koszmar wczesnej podstawówki. Ach, jak ja nie znosiłam tej książki!

Super książka dla dzieciaków z podstawówki. Fajnie i przystępnie napisana.

Pamiętam, że przeczytałam tą książkę, ale postanowiłam sobie przypomnieć historię bociana Kajtka. Miał pecha, ale tylko dlatego, że wypadł z gniazda. Później kiedy zamieszkał u pewnych gospodarzy przez zimę miał dużo fajnych przygód. Książka idealna dla wszystkich dzieci. Fajnie jest ją przeczytać i wytłumaczyć dziecku jakie są prace w polu, jakie kiedyś ludzie wykonywali. Fajn...

Dla mnie rewelacja

świetna historia o kajtku który mieszkał na wierzbie z mamą i rodzeństwem.
Kajtek był najsilniejszy z rodzeństwa, ale kiedy spadł na ziemie stał się najsłabszy z rodzeństwa. Sejm bociani powiedział że Kajtek nie doleci do ciepłych krajów. więc zimę spędził w zagrodzie, a tam miał wiele przygód.
Polecam.

Uwielbiałam tę książkę, która urzekła mnie swoją historią o tytułowym bocianie Kajtku. Ponadto sam pomysł przedstawienia wszystkiego z punktu widzenia zwierzęcia całkowicie mnie zachwycił.

Za jakie grzechy muszą to czytać ośmioletnie dzieci? Z punktu widzenia estetyki – no nie udawajmy to nie jest książka, która nauczy dzieci czym jest dobra literatura. Nie jest to też książka, która je zainteresuje. Fabuła jest stricte epizodyczna, bohaterowie kompletnie jednowymiarowi; język archaiczny, co kilka zdań pojawiają się fragmenty pisane wierszem, rymy mocno częstocho...

Dyskusje

Dodaj cytat z książki Kajtkowe przygody