Kajtkowe przygody

Nasza Księgarnia
bocian Kajtek literatura dziecięca
literatura dziecięca
bocian Kajtek literatura dziecięca

Książka, którą otrzymałem za dobre wyniki w nauce w drugiej klasie podstawówki w 1996r. Bardzo lubiłem to czytać wtedy, a obecnie również mi się podoba. Ładnie ukazane życie na polskiej wsi z okresu (tak na oko) połowy ubiegłego wieku. Tylko obawiam się, że współczesne dzieci niewiele by zrozumiały z opisów przeróżnych prac i zajęć jakimi parają się bohaterowie. Sam, choć...

Kocham tę książeczkę,kiedyś była moją lekturą szkolną. Obraz wsi,jaki w niej przedstawiono jest bardzo przyjazny,interesujący dla dziecka. Tytułowy Kajtek to bocian,żyjący w gnieździe założonym na dachu budynku przy gospodarstwie i który stał się atrakcją dla dzieci oraz całej rodziny gospodarza. Bardzo sympatyczna opowieść :)

Nadała się dla sześciolatka, chociaż tyle w niej o dawnych zwyczajach wsi, że chyba młodemu mieszczuchowi trudno było to ogarnąć.

Książka była lekturą, ale jakże wciągającą;)

2026

Lipiec 2020: przeczytam książkę, w której występuje zwierzęcy bohater.

Lektura tej krótkiej opowieści była dla mnie nostalgiczną podróżą do czasów dzieciństwa, kiedy biegałam samopas boso po rodzinnej wsi, delektowałam się chlebem z masłem i brałam nieporadny udział w wymuszonych przez Matkę Naturę (Smerfy oglądane jeszcze w szarości, też pięknie wpisują się we...

fajna książka o przygodach bociana

Mamy tutaj bociana Kajtka, który będąc po trosze takim trochę outsiderem, samotnikiem trochę z wyboru, trochę pokrzywdzonym przez los przechodzi przemianę swojego charakteru, podejścia do innych. Opowiastki zawarte w tej książeczce uczą, bawią i pokazują dzieciakom, jak warto czasem zajrzeć w głąb siebie, żeby zrozumieć innych i samego siebie.
Polecam.

Książka mojego dzieciństwa,uwielbiam ją pomimo upływu czasu. Uczy szacunku do zwierząt i jest przede wszystkim pięknie opowiedzianą historią.

Książka pokazująca dzieciom świat przyrody i nie tylko. Opowiadania z rymowankami. W książce występuje przestarzałe słownictwo. Niekiedy miałem problemy z płynnym odczytaniem tekstu. Książka napewno należy do kanonu literatury dziecięcej ale trudna jest w czytaniu.

2019

Znaleziona w trakcie porządków. Wzięta do ręki i przeczytana ponownie z nostalgią. Trudno oceniać mi treść po latach, ale wzbudziła pozytywne odczucia. Dodatkowo pięknie wydana, z dużą czcionką, liczne kolorowe ilustracje. Tym razem jeszcze została.

Dyskusje

• Lektury szkolne
  • Literatura polska
  • Z biblioteki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kajtkowe przygody