Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych

Okładka książki Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych Liz Fosslien, Mollie West Duffy
Okładka książki Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych
Liz FosslienMollie West Duffy Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
No Hard Feelings
Muza
2021-02-24
2021-02-24
Anna Czajkowska

Okładka książki Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie Liz Fosslien, Mollie West Duffy
Jak nie tracić... Liz Fosslien, Molli...

Emocje towarzyszą nam przez całe życie, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Ale czym tak naprawdę są emocje? Czy jesteśmy w stanie ogarnąć je w naszym miejscu pracy? Przyznam szczerze, że emocje w pracy to temat nienowy i dość rozległy, to bowiem właśnie one potrafią być w pewnym sensie drogowskazami i wypadałoby umieć je wyrażać i z nich się uczyć.
Liz Fosslien i Mollie West Duffy, dwie przyjaciółki, autorki zabawnie ilustrowanego przewodnika "Jak ogarnąć emocje w pracy", obalają mit, iż w pracy nie ma absolutnie miejsca na emocje, co więcej - autorki uczą nas, jak przestać tłumić emocje w pracy, poradzić sobie z lękami, zazdrością, zainwestować w empatię, otworzyć się i postrzegać swoje uczucia, jako coś, do czego warto podejść z troską i sympatią.

Przeczytany przeze mnie poradnik, napisany potocznym, prostym językiem, składa się z ośmiu rozdziałów. W każdym z nich przyglądamy się, jak emocje wpływają na jeden z siedmiu głównych aspektów zawodowych tj. zdrowie, motywację, podejmowanie decyzji, pracę zespołową, komunikację, kulturę oraz przywództwo. Rozdziały tej książki pełne są cennych porad - możemy z nich korzystać i wprowadzać je od zaraz do naszego życia zawodowego. Autorki, bardzo zwięźle i na temat, w punktach, podsumowały każdy rozdział, podając najważniejsze wskazówki dla nas, które warto zapamiętać.

Ponadto mnóstwo obrazków i wykresów pomaga zrozumieć sens i mądrość płynącą z tej książki. Dodatkowo na końcu poradnika współtwórczynie dołączyły, stworzony przez siebie test do oceny tendencji emocjonalnych i przyznam szczerze, że robiąc go już na samym początku, jak tylko była o nim wzmianka w tekście, w pełni zgadzam się z jego wynikiem. Kończąc książkę, dowiadujemy się o dodatkowych źródłach w sprawie samych emocji.

Czy książka pomogła mi coś zrozumieć i nauczyć mnie czegoś nowego? Myślę, że na pewno. Co więcej, uświadomiła mnie, że może nie zawsze jesteśmy zadowoleni ze swojej pracy i nie zawsze będzie nam idealnie odpowiadać to, co robimy, ale najmniej przyjemne zadania, okazują się znośne, jeśli będziemy przypominać sobie o ludziach, tzn. będziemy mieć w głowie ludzi, dla których nasza praca ma wpływ czy też sens. Dzięki cennym wskazówkom samych autorek wiem, że trzeba nauczyć się samego siebie oraz sytuacji, które wywołują w nas stres. Warto zwolnić tempo, gdy stwierdzimy, że wpływamy na innych poprzez swoje negatywne emocje. Zdałam sobie również sprawę - kiedy będziemy odzywać się weselej, mniej niecierpliwie, to wszyscy dookoła też będą mieć lepszy nastrój, większą wydajność.

Zdecydowanie polecam Ci tę książkę, jeśli chociaż raz czułeś się w swojej pracy osamotniony, sfrustrowany, znużony, a nawet czułeś lęk i przytłoczenie. Uważam, że powinna to być obowiązkowa lektura dla każdego menedżera, który chce budować kulturę organizacyjną i zgrany, lubiący się zespół. Ponadto jeśli jesteś osobą, która pracuje w zespole z denerwującym współpracownikiem, to na pewno dowiesz się, jak sobie z tym poradzić. A może jesteś pracoholikiem, który uważa, że jedyny sposób na sukces to nigdy nie przestawać pracować - to książka również dla Ciebie!

Liz Fosslien i...

Świetna pozycja dla kogoś, kto pracuje w dużej firmie lub korporacji. Nie wszystkie rady zawarte w książce da się wykorzystać 1:1, ale przedstawione wskazówki są bardzo konkretne. Ilość załączonych materiałów do samodzielnej pracy również na plus.

Książka „Jak ogarnąć emocje w pracy” to profesjonalny poradnik dla pracowników firmy rozpoczynając od tych najniższego szczebla kończąc na szefostwie. Jest to pozycja, która przybliży czytelnikowi rolę uczuć w podejmowaniu decyzji, pracy w zespole, motywacji do pracy, komunikacji i kulturze wewnętrznej. Dzięki tej książce czytelnik nauczy się poznawać i zarządzać swoimi emocjami, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizacji, a tak często są pomijane.
🗣👥
„Jak ogarnąć emocje w pracy” to zbiór konkretnych wskazówek, które pomogą czytelnikowi kierować swoimi uczuciami w miejscu pracy, a liderom pomogą zbudować kulturę organizacyjną. Emocje mają ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na naszą pracę. Codziennie podejmujemy setki decyzji i są one uzależnione od naszych emocji, które potrafią diametralnie na nie wpłynąć. Książka podobała mi się za jej usystematyzowaną wiedzę z licznymi przykładami. Czytelnik jest w stanie ogarnąć swoje uczucia względem oddziaływania ich na konkretne obszary w życiu zawodowym i prywatnym. Od zasady odpocznij po pracy po skupienie się i motywację w miejscu pracy. Podobały mi się w niej również zabawne komiksowe obrazki, które sprawiają, że jest ona lekka i przejrzysta. 336 stron wiedzy, która sprawi, że miejsce pracy a uczucia będą działać w sposób zrównoważony.

Dobra na początek poznawania temat emocji w pracy. Luźna narracja z fajnymi grafikami.

Czasem trzeba przepracować swoje problemy i wtedy sięgam do literatury wszelkiej. Książki, artykuły, poradniki.
Ta książka to poradnik, napisany przez Amerykanki, więc i o problemach bardziej z kultury amerykańskiej.
Ale i ja coś z niej, mam nadzieję, wyciągnęłam. Choćby to, że emocje są częścią mnie również w pracy, bo praca jest częścią mojego życia. I mimo, że włączam tryb służbowy, to czasem to prawdziwe ja chce się przebić przez maskę.
Zapewne jeszcze do niej wrócę.

Bardzo fajna książka. Wyciągnęłam z niej kilka cytatów. Nadaje się dla pracowników i osób zarządzających.

Poradnik zarówno dla pracownika jak i managera, napisany jasno i przejrzyscie. Wzbogacony merytorycznymi formami w postaci wesołych grafik i schematycznych tabel pomagających zrozumieć sens przekazu. Autorki poradnika opisują różne zachowania odnosząc się do towarzyszących im emocji, pomagając je określić i ocenić pod względem przydatności w kontaktach ze współpracownikami. Dla mnie to ważny temat, bo pracuję z ludźmi i dużo kosztuje mnie, by trzymać emocje na wodzy. Pod tym względem książka była przydatna, sposób podania łatwy do przyswojenia. Może tylko trochę zbyt amerykańska, ale cóż, autorki są przecież Amerykankami.

Bardzo dobry poradnik dla osób zaczynajacych karierę oraz dla kadry kierowniczej.

Zacznij robić to co kochasz, a już nigdy nie będziesz musiał pracować! Mhm, takie bajki to chyba już tylko w filmach.
Kto z nas czasami nie ma dość swojej pracy? Niesprawiedliwego szefa, rosnącej sterty papierów, nieodczasu, współpracowników czekających na twoje wpadki, by później jako loża szyderców podwyższać swoje małe ego odgadywaniem za plecami. Kto z nas błędów nie popełnia? Mail w pośpiechu wysłany do złej osoby, złe użycie słów. Najlepszą radą jest odpuścić sobie, pozbierać i iść dalej. Świat się nie zawali jak na maila nie odpiszesz od razu, jak szef poczeka chwilę na kawę czy dokumenty, jak powiesz koledze zrobię to za godzinę, bo mam swoje zajęcia. Wszyscy chcemy być perfekcyjni, ale dynamika pracy nie zawsze nam na to pozwala.
Autorki w sposób genialny, z humorem i dystansem pokazują jak ogarnąć emocje w pracy, kiedy czujesz, że jesteś na granicy i wyobrażasz sobie każdą osobę podchodzącą do Ciebie z kolejnym zadaniem w płomieniach. Książkę polecam, pełna ilustracji i

"Jak ogarniać emocje w pracy", no właśnie jak? Każdy z nas praktycznie codziennie styka się z różnymi sytuacjami, przez które nasz organizm wypełniony jest emocjami. Czy to złość, zestresowana, wzruszenie, żal, agresja musimy sobie jakoś z tym radzić. Ta książka może po części wskazać nam kierunku w którym powinniśmy podążać. Skierowana jest głównie do menadżerów, natomiast każdy z nas może z niej wyciągnąć coś dla siebie.

• Poradniki
  • Wyzwanie 52 2021
  • 1.1 Moja biblioteczka :)
  • Duety autorskie

Mollie West Duffy Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych Zobacz więcej
Liz Fosslien Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych Zobacz więcej