Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych

Okładka książki Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych
Liz FosslienMollie West Duffy Wydawnictwo: Muza poradniki
2021-02-24
Anna Czajkowska

Okładka książki Jak czerpać radość z pracy Marie Kondo, Scott Sonenshein
Ocena 7,1
Jak czerpać ra... Marie Kondo, Scott ...
Okładka książki Druga młodość, cóż z tego, że druga Sophie Mas, Caroline de Maigret
Ocena 7,0
Druga młodość,... Sophie Mas, Carolin...

Czasem trzeba przepracować swoje problemy i wtedy sięgam do literatury wszelkiej. Książki, artykuły, poradniki.
Ta książka to poradnik, napisany przez Amerykanki, więc i o problemach bardziej z kultury amerykańskiej.
Ale i ja coś z niej, mam nadzieję, wyciągnęłam. Choćby to, że emocje są częścią mnie również w pracy, bo praca jest częścią mojego życia. I mimo, że włączam tryb służbowy, to czasem to prawdziwe ja chce się przebić przez maskę.
Zapewne jeszcze do niej wrócę.

Poradnik zarówno dla pracownika jak i managera, napisany jasno i przejrzyscie. Wzbogacony merytorycznymi formami w postaci wesołych grafik i schematycznych tabel pomagających zrozumieć sens przekazu. Autorki poradnika opisują różne zachowania odnosząc się do towarzyszących im emocji, pomagając je określić i ocenić pod względem przydatności w kontaktach ze współpracownikami. Dla mnie to ważny temat, bo pracuję z ludźmi i dużo kosztuje mnie, by trzymać emocje na wodzy. Pod tym względem książka była przydatna, sposób podania łatwy do przyswojenia. Może tylko trochę zbyt amerykańska, ale cóż, autorki są przecież Amerykankami.

"Jak ogarniać emocje w pracy", no właśnie jak? Każdy z nas praktycznie codziennie styka się z różnymi sytuacjami, przez które nasz organizm wypełniony jest emocjami. Czy to złość, zestresowana, wzruszenie, żal, agresja musimy sobie jakoś z tym radzić. Ta książka może po części wskazać nam kierunku w którym powinniśmy podążać. Skierowana jest głównie do menadżerów, natomiast każdy z nas może z niej wyciągnąć coś dla siebie.

Jak wiecie rzadko sięgam po poradniki, choć i te goszczą na moich półkach.
‘’Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych’’ to książka która przyciągnęła mnie przede wszystkim okładką i podtytułem. Jestem bowiem zarówno ambitna, jak i wrażliwa, a przedstawiona hierarchia na okładce - po prostu skradła moje serducho.

To poradnik skierowany do pracowników, jak i także szefów. Ma otworzyć oczy na kwestię uczuć, które potrafią wpłynąć na nasze decyzje. Ma pomóc w zauważeniu i poznaniu emocji. Jak podejść do nich ze zdrowym rozsądkiem?
Książka podzielona jest na osiem rozdziałów, każdy obfituje w cenne wskazówki i oczywiście masę (czasem zabawnych) grafik :) I choć spodziewałam się czegoś innego, ku mojemu zaskoczeniu jest to poradnik bardzo przyjemny, który pozwoli zrozumieć pewne zachowania współpracowników. Książkę określiłabym mianem: instrukcji, przyjemnego podręcznika dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek odczuwali w pracy sfrustrowanie, osamotnienie, przytłoczenie czy nawet przerażenie.
Autorki w bardzo przyjazny, ale przede wszystkim w prosty sposób przekazują ważne treści, jednak co ważne - pokazują, że emocje w pracy nie muszą być wcale tragedią, ale właśnie otwarcie się na emocje gwarantuje sukces. Bo przecież nawet profesjonalistom zdarzają się potknięcia, a gdy emocje dają górę: narzekają, odnoszą porażki.

Pamiętajcie, że praca jest jednym z elementów naszego życia. Nie tylko pracą i emocjami z nią związanymi człowiek żyje. Wrzućmy zatem na luz, nie przejmujmy się zanadto i nauczmy się radzić sobie z emocjami!

Jak wiecie rzadko sięgam po poradniki, choć i te goszczą na moich półkach.

To poradnik skierowany do pracowników, jak i...

Ze snu budzi cię budzik. Jest naprawdę dobrze dopóki nie przypomnisz sobie, że za godzinę musisz być w pracy i przygotować raport dla szefa. Docierasz do pracy, a tam od wejścia słyszysz narzekania kolegów, warknięcia szefa i zanim jeszcze na dobrze usiadłeś, masz ochotę to wszystko rzucić i uciec. Jak sobie z tym poradzić?
Na początku pragnę zaznaczyć, że mamy do czynienia tutaj z klasycznym poradnikiem nt budowania relacji w pracy. Jest to moje pierwsze zetknięcie z takim tematem, więc prawdą jest, że wiele rzeczy mnie zaskoczyło, gdy je przełożyłam na swoje życie zawodowe.
Pierwszym co rzuca się w oczy podczas lektury to grafiki zawarte na stronach książki. Myślę, że jest to super rozwiązanie żeby rozluźnić trochę lekturę.
Jak wiadomo bardzo ważne jest dla mnie aby poradnik nie usypiał. Uważam, że w tym aspekcie znaczące były wyżej wspomniane grafiki, bo gdyby nie one to bym mogła „przysypiać”.
Co do treści to nie mogę powiedzieć, że książka nie jest przydatna, niemniej zastosowanie ma tu powiedzenie „łatwo powiedzieć, trudniej zrobić”. Wiadomo jak to jest: w poradniku mamy wszystko pięknie opisane, ale w życiu różnie już to bywa.
Chociaż tak jak powiedziałam, wdrożenie rad zawartych w poradniku może być trudne, jednak każdy kto chce lepiej odnajdywać się w swoim środowisku w pracy powinien przeczytać tę pozycję, ponieważ zawsze warto jest mieć z tyłu słowa w niej zawarte. Sama już parę razy zapanowałam nad swoimi emocjami podczas trudnych rozmów z przełożonym.

Na początku pragnę zaznaczyć, że mamy do...

Emocje, czy inteligencja emocjonalna to temat dla mnie bardzo znany, dlatego zainteresowała mnie publikacja duetu Liz Fosslien i Mollie West Duff. Panie zaciekawiły mnie od samego początku tytułowym zagadnieniem, czyli emocjami w pracy.

Ta książka pozostanie w mojej pamięci na naprawdę długo. Czuję, że spędziłam pozywanie czas, jest to naprawdę wartościowa pozycja. W żadnym razie nie jest przeładowana naukowym językiem, czy teoriami, wręcz przeciwnie dzięki zabawnym rysunkom, czy komiksom można łatwo przyswoić zawartą wiedzę. Autorki na przykładzie różnych znanych firm pokazują problemy emocjonalne pracowników, problemy z brakiem komunikacji. Emocje to temat tak ważny i aktualny w każdym aspekcie życia, dlatego zachęcam do lektury. Można wyciągnąć bardzo przydatne życiowe wskazówki, które przydadzą się i w pracy jak i w domu.
W całej publikacji autorki przedstawiają swoje życiowe doświadczenie zawodowe, co jeszcze bardziej pomaga w odbiorze, gdyż tekst zawiera autentyczne problemy i ich rozwiązania.
Panie stworzyły na końcu test do oceny tendencji emocjonalnych, który również mi się spodobał. Zachęcają do rozwiązania swojej inteligencji emocjonalnej i umiejętnego jej wykorzystania. W książce znajdziemy tak ważne poruszane tematy jak przywództwo, kultura, motywacja, zdrowie, czy komunikacja. Na końcu każdego rozdziału znajduje się takie podsumowanie, zostały wyszczególnione najważniejsze tezy.
Ja odebrałam książę bardzo dobrze, z reguły nie oceniam okładem ale ta ma coś w sobie.🙊

Polecam każdemu❣️

Bardzo dobra lektura o emocjach. Przyda się w pracy zdalnej stacjonarnej. Autorki piszą głównie o menadżerach, ale można przeczytać niezależnie od stanowiska.

Zacznij robić to co kochasz, a już nigdy nie będziesz musiał pracować! Mhm, takie bajki to chyba już tylko w filmach.
Kto z nas czasami nie ma dość swojej pracy? Niesprawiedliwego szefa, rosnącej sterty papierów, nieodczasu, współpracowników czekających na twoje wpadki, by później jako loża szyderców podwyższać swoje małe ego odgadywaniem za plecami. Kto z nas błędów nie popełnia? Mail w pośpiechu wysłany do złej osoby, złe użycie słów. Najlepszą radą jest odpuścić sobie, pozbierać i iść dalej. Świat się nie zawali jak na maila nie odpiszesz od razu, jak szef poczeka chwilę na kawę czy dokumenty, jak powiesz koledze zrobię to za godzinę, bo mam swoje zajęcia. Wszyscy chcemy być perfekcyjni, ale dynamika pracy nie zawsze nam na to pozwala.
Autorki w sposób genialny, z humorem i dystansem pokazują jak ogarnąć emocje w pracy, kiedy czujesz, że jesteś na granicy i wyobrażasz sobie każdą osobę podchodzącą do Ciebie z kolejnym zadaniem w płomieniach. Książkę polecam, pełna ilustracji i

Bardzo dobry poradnik dla osób zaczynajacych karierę oraz dla kadry kierowniczej.

Bardzo fajna książka. Wyciągnęłam z niej kilka cytatów. Nadaje się dla pracowników i osób zarządzających.

Liz Fosslien Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych Zobacz więcej