ROZWIŃ ZWIŃ

Gra na wielu bębenkach

Okładka książki Gra na wielu bębenkach
Olga Tokarczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
2020-11-12
2001-01-01
literatura polska poszukiwanie sensu życia radość życia współczesna obyczajowość życie codzienne
Inne

więcej Więcej

Jak zwykle niesamowicie zaskakujące, cudowne opowiadania. Pani Tokarczuk również w tym dziele zapewnia czytelnikowi pełną rozkosz językową i uniesienie własnej wyobraźni.

Dobre opowiadania, dobrze napisane, dlatego ocena też dobra.

Poziom opowiadań jest różny. Moim ulubionym jest "Wyspa".

"Czytała wszystko, przynajmniej ona pozostawała lojalna. Nie zdarzyło jej się zacząć i odłożyć. Przeczytanie pierwszego zdania traktowała jako podpisanie kontraktu czy złożenie ślubu, że dotrwa do końca. Nie było już odwołania."
I tak właśnie było, przeczytałam wszystkie opowiadania, jedne do mnie bardziej przemówiły, drugie mniej. Dotrwałam w tym czytaniu do końca.

Jak to u Olgi Tokarczuk: mieszanka czasem wręcz przyziemnego realizmu z mistycyzmem. Zbiór różnorakich opowiadań, spośród których można znaleźć coś dla siebie. Ale to co najpiękniejsze to kunszt języka Autorki...

Niektóre z tych opowiadań pozwalają się oderwać od nudnej i szarej rzeczywistości, chociaż same przedstawiają często nudną i szarą rzeczywistość - ale z perspektywy, której dotychczas nie brało się pod uwagę. Warto sięgnąć po ten tom i zobaczyć świat trochę inaczej, może bardziej lirycznie, z większą uwagą i refleksją.

W sumie to 6+, bo niektóre opowiadania to perełki.

czytam opowiadania od lat. lubię czytać opowiadania. zapisuje z każdego przeczytanego opowiadania pz i oz, czyli pierwsze i ostatnie zdanie, a przy wielu robię prostą notatkę omt, one more time. w tym zbiorze takich omt postawiłem kilka. a poza tym zaczytałem się, już kolejny raz się zaczytałem i celowo jechałem do końcowej stacji metra, by poczytać, nie przerywać. wiem po...

Cudowne. Przeczytałam to wiele lat temu i do tej pory do niektórych opowiadań wracam

Zbiór opowiadań bardzo różnej treści. Niektóre niezwykle z życia wzięte a niektóre z dużą dozą wyobraźni. Bardzo dobra proza do uważnego czytania.

2 089
    1 074