Zgubiona dusza

Okładka książki Zgubiona dusza Joanna Concejo, Olga Tokarczuk
Okładka książki Zgubiona dusza
Joanna ConcejoOlga Tokarczuk Wydawnictwo: Format Seria: Światowi Mistrzowie Dzieciom literatura piękna
48 str. 48 min.
Światowi Mistrzowie Dzieciom
Format
2017-10-26
2017-10-26
48 min.

Okładka książki Notatnik Literacki Nr 1/2023 Zuzanna Bartoszek, Joanna Bednarek, Ewa Dąbrowska, Julia Fiedorczuk, Jerzy Franczak, Weronika Gogola, Irek Grin, Ewa Jarocka, Tymoteusz Karpowicz, Emilia Konwerska, Patryk Kosenda, Dorota Kotas, Dawid Kujawa, Karolina Macios, Paweł Mackiewicz, Filip Matwiejczuk, Oskar Meller, Łukasz Musiał, Joanna Oparek, Emil Pasierski, Jacek Paśnik, Redakcja pisma Notatnik Literacki, Maciej Robert, Barbara Sadurska, Jakub Skurtys, Paweł Sołtys, Olga Tokarczuk, Agnieszka Waligóra, Rafał Wawrzyńczyk, Agnieszka Wolny-Hamkało
Notatnik Liter... Zuzanna Bartoszek, ...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 3 (60) / 2023 Izabella Adamczewska, Edgar Bąk, Marek Bieńczyk, Anna Bikont, Bora Chung, Paweł Goźliński, Maciej Jakubowiak, Maciej Jarkowiec, Ignacy Karpowicz, Aldona Kopkiewicz, Renata Lis, Paulina Małochleb, Artur Międzyrzecki, Weronika Murek, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Dariusz Nowacki, Piotr Paziński, Jacek Podsiadło, Redakcja magazynu Książki, Janusz Rudnicki, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Marcin Sendecki, Rebecca Solnit, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Justyna Suchecka, Karolina Sulej, Katarzyna Surmiak-Domańska, Joanna Szczęsna, Natalia Szostak, Olga Tokarczuk, Katarzyna Wężyk, Olga Wróbel
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Pan Wyrazisty Joanna Concejo, Olga Tokarczuk
Pan Wyrazisty Joanna Concejo, Olg...

Treści w tej książce jest nie wiele i nie jest to najlepsze co czytałam, ale ma znaczenie, więc doceniam. Ale ilustarcje 😲😍 są przepiękne!! Tak bardzo pasują do mojego gustu. Będą na pewno przez długi czas należeć do mojej strefy komfortowej i długo jeszcze będę myśleć o tej książce.

"Zgubiona dusza" to kolejny cudny picturebook od Wydawnictwa Format, którego nie mogło zabraknąć w mojej domowej biblioteczce. Duet Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo to naprawdę genialne połączenie. Sięgając po tę historię czeka Was niesamowita podróż w głąb siebie. Podróż pełna pięknych obrazów i mądrych, dających do myślenia słów. Nie sposób przejść obok tej pozycji obojetnie i bezrefleksyjnie. Potęga słowa i obrazu wręcz napiera na Czytelnika sprawiając, że odczuwa przekaz ze zdwojoną siłą.

"Zgubiona dusza" to książka piękna dla oka i mądra dla serca oraz głowy. Czy potrzeba czegoś więcej? Absolutnie! 🤎

Powieść graficzna, do kontemplacji na spokojnie, za dużo czytania tu nie ma

Powieść graficzna, do kontemplacji na spokojnie, za dużo czytania tu nie ma

Książka Olgi Tokarczuk pt. "Zagubiona dusza" to powieść graficzna, przedstawiająca losy mężczyzny, który zgubił swoją duszę. Skupiając się na pracy i innych przyziemnych kwestiach nie zauważył momentu, w którym stracił część siebie.
Historia ta w prosty sposób uświadamia czytelnikowi o wartości rzeczy niematerialnych. Przekaz tego utworu podkreślają ilustracje wykonane przez Joannę Concejo- dzięki nim widzimy jak dusza cieszy się każdą chwilą, nie spieszy się. Uwydatniają także rolę jaką ona pełni w naszym życiu.
Uważam, że najcenniejszy fragment tego dzieła to ponowne spotkanie się bohatera i duszy. W chwili zjednoczenia się, postać zrywa z wcześniejszym trybem życia- gest, który to podkreśla to zakopanie zegarka symbolizującego ulotność chwili.

Moim zdaniem jest to książka warta polecenia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Tekst i ilustracje dopełniają się tworząc genialną historię. Młodszy czytelnik zachwycać się będzie formą książki i historią, natomiast starsza osoba doceni przekaz utworu.

Zagubiona dusza to utwór, który głęboko przemawia do współczesnego człowieka, żyjącego w czasach pośpiechu, zbyt wielu bodźców, braku czasu. Któż z nas nie czuję się czasem wyrwany z czasoprzestrzeni, zawieszony w próżni, po prostu zagubiony ? Pęd miasta, stres w pracy i w szkole, szum informacyjny w Internecie. Zamieszczone ilustracje Joanny Concejo potęgują wrażenie wywołane treścią. Uważam, że ich pięknym aspektem jest postać duszy - dziecka, młodego "ja" bohatera, który musi zatrzymać się na moment, aby ją dostrzec. Cofnąć się w czasie, aby wrócić do zagadnień ważnych dla niego w dzieciństwie, kiedy zaczynał się kształtować. Olga Tokarczuk z całą mocą podkreśla znaczenie odnalezienia własnej duszy, aby móc żyć szczęśliwie. Myślę, że najważniejszy w utworze jest jednak czas, którego bohater musi się wyrzec,aby odnaleźć siebie. Porzucić zegarki i walizki. Po prostu znaleźć się w momencie sam na sam ze sowimi
myślami.

Książka niezwykła, przedstawia losy zagubionego, pogrążonego we współczesnym - szybkim i nowoczesnym świecie - człowieka. Traci on swoją duszę przez "bezduszne" życie, cudownie ją odnajdując i będąc z nią do końca życia...

Dzieło z cudownymi ilustracjami, które razem z tekstem tworzą niezwykłą współczesną interpretacje problemów człowieka we współczesnym świecie.

Na półkach: , , , , , , ,

Książka nietypowa, bo przemawiać ma zarówno tekstem jak i obrazem. Do kogo skierowana jest ta zintegrowana w środki wyrazu treść? Do dzieci? Nie wiem, czy są w stanie zrozumieć jej sens. Do dorosłych? Trochę dziecinny sposób traktowania czytelnika.
Książka ciekawa w swej formie. Sam sposób jej wydania może być estetycznym atutem dla koneserów wyszukanej literatury.
Tytuł trochę zbił mnie z tropu. Sądziłem, że będzie to próba wyjaśnienia dzieciom jakichś kwestii egzystencjalnych, może na swój sposób duchowych. Oczywiście temat bezmyślnej gonitwy za nie wiadomo czym w życiu też jest ciekawy. Warto się i nad tym pochylić.

Tytuł...

Pięknie wydana książka. Nadająca się na prezent dla kogoś kto doceni i noblistkę i szatę…

Znakomita edycja!

Znakomita edycja!