Zgubiona dusza

Olga TokarczukJoanna Concejo
literatura piękna 48 str.
Światowi Mistrzowie Dzieciom
Format
literatura piękna

Światowi Mistrzowie Dzieciom
Format
literatura piękna

Kup książkę

Pamiętajcie, że nigdy nie zgubić własnej duszy :)

Przepiękna, zwięzła i dająca do myślenia.

A cudne malowidła pozwalają czytelnikowi powrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa.

„Gdyby ktoś umiał spojrzeć na nas z góry, zobaczyłby, że świat jest pełen ludzi biegających w pośpiechu, spoconych i bardzo zmęczonych, oraz ich spóźnionych, pogubionych dusz”.

Ta historia mogłaby przydarzyć się każdemu, zdarzyła się Janowi, który pewnego dnia, spoglądając w lustro i dostrzegł, że zgubił coś bardzo ważnego. Samego siebie, własną duszę. „Zgubiona dusza”...

Magiczna książka z pięknym przesłaniem i wspaniałymi ilustracjami Joanny Concejo. Przepięknie wydana - wygląda jak stary pamiętnik i ma specyficzny zapach. Ilustracje do których chce się wracać i które poruszają. Perełka.

To jest książka przypominająca stary pamiętnik. Pamiętnik, który przez lata przechowywany teraz zostaje znaleziony i z poszarzałymi kartkami broni się od zapomnienia. A zapisany jest słowami, które n...

Prosta, ale zmuszająca do refleksji. Ilustracje również bardzo klimatyczne.

Piękne ilustracje. Historia bardzo prosta i wymagająca refleksji, aby nie została oceniona jako zbyt prosta.

Trudno pisać coś o wrażeniach po przeczytaniu tej książki, bo tekstu w niej jest niewiele i w zasadzie, jak dla mnie, stanowi on jedynie dodatek do ilustracji.
Ale co to są za ilustracje! Nie mogłam się nadziwić, jak są piękne, jak szczegółowe i klimatyczne. Opowiadają niezwykłą historię, w której człowiek się zatapia i nie ma ochoty się z nią rozstawać. Krótkie, ale bardz...

Książka, przepiękna w formacie, z nastrojowymi ilustracjami i treścią, dzięki której przychodzi otrzeźwienie i zastanowienie. Jak usłyszałam, błędnie nazywana pierwszą książką Olgi Tokarczuk dla dzieci, ponieważ według mnie zdecydowanie nie jest dla dzieci.

Dyskusje

Olga Tokarczuk Zgubiona dusza