Od nowa

Jean Hanff Korelitz Wydawnictwo: Poradnia K. Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
You Should Have Known
Piotr Kaliński
Thriller psychologiczny
ekranizacja

𝙊𝙙 𝙣𝙤𝙬𝙖 - 𝙧𝙚𝙘𝙚𝙣𝙯𝙟𝙖

Niewiele jest książek, co do których mam skrajnie mieszane uczucia. Ale ostatnio właśnie na taką książkę trafiłam i dalej nie jestem w stanie ostatecznie jej ocenić.

Grace jest wybitną psychoterapeutką z wieloletnim stażem i właśnie zaczyna promocję swojej książki. Nie do końca odnajduje się w roli pisarki celebrytki, zdecydowanie bardziej woli zacisze...

Swietny thriller w Sam raz na jesienna pore ,wciagajaca fabula nie pozwala czytelnikowi Oderwac sie of lektury

Porywająca historia o kobiecie, która mimo dużego doświadczenia nie potrafi poradzić sobie ze swoimi problemami. Jak to jest zacząć życie od nowa w momencie kiedy jeszcze wczoraj myślałaś, że masz już wszystkko?

Wg mnie serial lepszy, bo skupia się na zagadce kryminalnej, serial sporo odbiega od pierwowzoru.
Książka to głównie opisy pomieszczeń (niczego nie wnoszą do fabuły) i psychologiczna papka o tyle dziwna, że główna bohaterka jest psychologiem.

Są takie książki, na które nie zwróciłabym uwagi, gdyby nie powstała adaptacja. Tak też było z książką „Od nowa”. Dowiedziałam się o niej dopiero, jak powstał serial na jej podstawie. To zachęciło mnie do sięgnięcia po nią. Opis książki wydał się ciekawy. Lubię thrillery, więc książka nie czekała długo na mojej półce. Zabrałam się do czytania.
Byłam bardzo ciekawa, co...

Kompletnie niewiarygodna. Rozumiem, że mężczyzna może zmanipulować kobietę, ale nie uwierzę, że bystra dziewczynka, będąca dość blisko z rodzicami, a potem studentka i absolwentka psychologii, w końcu wieloletnia terapeutka nie zauważyła, że małżeństwo jej rodziców jest nieszczęśliwe. Szkoda mojego czasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka niesamowicie mnie porwała. Niebanalna historia terapeutki, która z ogromnym doświadczeniem, nagle sama nie może poradzić sobie z włąśnym problemem. Śmierć przyjaciółki i zaginięcie męża - czyli dwóch najbliższych osób naraz potrafi nieźle wstrząsnąć. Historia opisana dynamicznie, ale nie męcząco. Wręcz przeciwnie, napisana w taki sposób, że cięzko się od niej oderwać.

Świetna wciągająca książka. Bardzo dobrze mi się ją czytało.

Na początku nie byłam przekonana do książki. Po zobaczeniu zwiastunu serialu jednak po nią sięgnęłam i nie zawiodłam się ;) Bardzo wciągająca historia, która trzyma w napięciu.

Ksiązkę czyta się szybko i przyjemnie. Ponury klimat za oknem sprzyja, trochę mrocznej opowieści. Jak zaczęłam - nie mogłam odłożyć nim skończyłam ;)

Dyskusje

• 2020